Kaj položiti okoli cokla iz kurilplasta?

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Pozdravljeni!

Hitro rabim nasvet, ker mi bodo kmalu položili asfalt na dvorišču, me zanima kaj položiti okoli hiiše, kjer imamo cokl iz kulirplasta. Pod njim je tudi stirodur in izolacija. Izolacija manjka okoli garažnih vrat kjer je le stirodur.

Torej, kaj predlagate okoli hiše? Ali je potrebno narediti kakšno drenažo. Se lahko položijo granitne kocke, ali priporočate kaj drugega. Nočem imeti preveč šareno. Eno vrsto granitnih kock mislim itak položiti med dvoriščem in asfaltirano cesto.

Lp,
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
Ne razumem kaj te muči?

Mirne duše daš asfalt do kurilplasta...ne vem kje naj bi bil problem? (Drenažo moraš imeti tak al tak poštimano).
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
teren s eje posedel. izbiraš lahko med tlakovci, ploščami, keramiko, profidom. kar ti paše.
ena opcija je tudi pobarvan beton, niansiran. ni slabo.
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Muči me, ker sem slišal, da vlaga povzroča propadanje kurilplasta. Asfalt pa naj bi stopil stirodur in ga niti nočejo položiti tik ob hiši.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
pa moreš položt pred asfaltom?
če iz deske narediš "ograjco" oz fršalongo in samo do nje nardijo asfalt, ti pa imaš potem X let cajta, da položiš nekaj med asfaltom in hišo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.398
5.902
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik alesn pravi:
Muči me, ker sem slišal, da vlaga povzroča propadanje kurilplasta. Asfalt pa naj bi stopil stirodur in ga niti nočejo položiti tik ob hiši.

pri meni ni stopil styrodurja, vsaj ne opazim? marsikje je kulirplast "zakopan" v tla pa me tudi zanima kakšni bodo simptomi propadanja zaradi vlage. fasada bo stara tri leta. Asfalt pa je je v teh dneh dve leti .
Asfalter niti trznil ni na kulir plast, pa je 10m+ asfalta v stiku s kulirplastom.