Katero kolo

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Jaz tudi, še iz časov ko so 2x letno pošiljali 3 kilske kataloge na dom. Bili so profiji v prodaji na daljavo v časih ko je konkurenca razmišljala da bi bilo fajn naredit spletno stran. Zato se kupuje pri njih, ker bodo rešili težavo tudi če si ti zajebal. Niso pa poceni.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.149
291
83
Stukam zadevo. Poizvedujem po triciklu za odraslo osebo. Pac specifika potrebne. Nasel samo 2 trgovinu Ritoso in se eno pri Celju. Pozna kdo se kaksno? Iz tujine gledal Italijo s sistemom podobnim Piaggio mp3.
 
  • Haha
Reactions: Lateral

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.398
113
ksz
.
Če se smem prištuliti k tej temi.
O kolesarstvu, kolesih, kaj je zadnji krik tehnike itd... ...nimam pojma.
Zadnjih 25 let si sploh nisem lastil kolesa, zdaj me je pa zamikalo, nova "kolesarska" družba itd...

Skratka kupujem treking kolo za po cesti in kakšen makadam - budget tja nekje do 1.200 €.
Gledam recimo naslednje:
GIANT
https://www.extremevital.com/sl/kolesa/treking-kolo-giant-roam-1-disc-p-33738.html
+domači prodajalec s servisom
-?oprema - zame je verjetno polna kapa, vem pa ne kako dobra naj bi to bila

CANYON
https://www.canyon.com/en-si/hybrid...lite-5/2790.html?dwvar_2790_pv_rahmenfarbe=GN
ali
https://www.canyon.com/en-si/hybrid-bikes/touring-bikes/pathlite/pathlite-6/2792.html?dwvar_2792_pv_rahmenfarbe=GY/BK
-Ker gre tukaj za direktne dobave od proizvajalca, brez posrednikov.
Kako je s servisom, garancijo kakšne izkušnje?

Sta ta dva Canyona (bistveno?) boljša od zgornjega Gianta?
Število prestav imata sicer manjše, ampak ali je to sploh pomemben faktor?

=be me tudi velikost okvirja - sem ravno "vmesne" višina 180 cm - po tabli na Extrem Vital bi bila pri Giantu prava velikosti "L" - sem sedel na njemu in ja, "L" bi šlo.
Pri Canyonih pa naj bi po tabeli zame bila primerna velikost okvirja "M"?

Vnaprej hvala za pomoč.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.579
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
na treking kolesa se sicer ekstra ne spoznam, menjalniki pa so vseeno menjalniki.

zadnji link je dalec najboljsi, XT menjalnik je vrh Shimano ponudbe (boljsi je le se XTR, ki pa je namenjen dirkanju), Deore je tudi zelo dobra zadeva.
tudi manj vs. vec prestav - 1x12 v zadnjih letih ponuja celo vec razpona kot recimo 2x10 ali celo 3x9 ... na prejsnjem bajku sem imel 3x9, zdaj imam 1x12, pa klance skoraj lazje odpeljem, dol grede pa tudi ne zmanjka kar tako.

zracna vilica pa bo vedno boljsa kot coil, vsaj za moje pojme ...

med temi tremi, bi izbiral Giant vs. drugi, drazji Canyon.

se to - kolega imel Canyona, okvir je pocil, in je dobil nov okvir brez kaksnih hujsih zapletov.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.661
1.582
113
Sem na hitro pogledal te linke, prvo kaj v oko pade:
Giant ima spredaj 3 zobnike. To je totalno out. Kriminal, da še to sploh prodajajo na peciklu za jurja. Canyon ima manj prestav, ampak več prestav ni noben plus, ker se jih veliko podvaja. V letu 2021 gledaš samo 1x10, 11 ali 12

Garancija pri peciklu za 1k€ in lokalni mojster ne pomeni nič, ker si ne predstavljam kaj bi sploh lahko šlo narobe. Če gre kaka komponenta v rit, ti jo bo canyon že menjal, za šrauf zategnit in menjalnik nastavit pa je vsak pecikl mehanik ok.

Pri canyonu velja da dobiš več za isti denar, ker so online prodajalec in mislim da je v tem primeru tudi tako.

Glede velikosti pa se boš moral dobro izmerit in po potrebi posevetovat z suportom
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
ta za 1.2k€ pride itak šele sred 6 mesca, pa še to ne bit čist 100% v teh cajtih tko da ga kr odpiš.

glede ostalih dveh pa sta oba OK in obe firmi sta priznani in ne boš z nobenih razočaran.
št prestav pa če nimaš ravno precej kil preveč boš z obema prišel v hrib.

iskreno pa med tema dvema malo glej tudi kaj si želiš ne kaj je najbolj racionalen nakup
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Sem na hitro pogledal te linke, prvo kaj v oko pade:
Giant ima spredaj 3 zobnike. To je totalno out. Kriminal, da še to sploh prodajajo na peciklu za jurja. Canyon ima manj prestav, ampak več prestav ni noben plus, ker se jih veliko podvaja. V letu 2021 gledaš samo 1x10, 11 ali 12

Garancija pri peciklu za 1k€ in lokalni mojster ne pomeni nič, ker si ne predstavljam kaj bi sploh lahko šlo narobe. Če gre kaka komponenta v rit, ti jo bo canyon že menjal, za šrauf zategnit in menjalnik nastavit pa je vsak pecikl mehanik ok.

Pri canyonu velja da dobiš več za isti denar, ker so online prodajalec in mislim da je v tem primeru tudi tako.

Glede velikosti pa se boš moral dobro izmerit in po potrebi posevetovat z suportom
si ziher glede 3x spredaj?
piše tole:
Shimano Deore, 10 prestav (zadnji menjalnik) / Shimano Deore (prednji) / Shimano Deore (prestavne ročice) / 20 prestav
ter
Gonilka:
FSA Aluminij 30-46T
 

chili

Pripravnik
26. feb 2009
49
10
8
ksz
.
Če se smem prištuliti k tej temi.
O kolesarstvu, kolesih, kaj je zadnji krik tehnike itd... ...nimam pojma.
Zadnjih 25 let si sploh nisem lastil kolesa, zdaj me je pa zamikalo, nova "kolesarska" družba itd...

Skratka kupujem treking kolo za po cesti in kakšen makadam - budget tja nekje do 1.200 €.
Gledam recimo naslednje:
GIANT
https://www.extremevital.com/sl/kolesa/treking-kolo-giant-roam-1-disc-p-33738.html
+domači prodajalec s servisom
-?oprema - zame je verjetno polna kapa, vem pa ne kako dobra naj bi to bila

CANYON
https://www.canyon.com/en-si/hybrid...lite-5/2790.html?dwvar_2790_pv_rahmenfarbe=GN
ali
https://www.canyon.com/en-si/hybrid-bikes/touring-bikes/pathlite/pathlite-6/2792.html?dwvar_2792_pv_rahmenfarbe=GY/BK
-Ker gre tukaj za direktne dobave od proizvajalca, brez posrednikov.
Kako je s servisom, garancijo kakšne izkušnje?

Sta ta dva Canyona (bistveno?) boljša od zgornjega Gianta?
Število prestav imata sicer manjše, ampak ali je to sploh pomemben faktor?

=be me tudi velikost okvirja - sem ravno "vmesne" višina 180 cm - po tabli na Extrem Vital bi bila pri Giantu prava velikosti "L" - sem sedel na njemu in ja, "L" bi šlo.
Pri Canyonih pa naj bi po tabeli zame bila primerna velikost okvirja "M"?

Vnaprej hvala za pomoč.
Si lastim Giant Roam 1 2020 model. Specifikacije so iste, višina je tudi 180cm in je okvir L ravno prav.
Ima 20 prestav (2x10) in so prestavna razmerja lepo razporejena in boš v 20. brzini gonil po lepem klancu navzdol ali po ravnini, ko boš želel vzdrževat hitrost 35km/h + :D
Za gonit v klanec pa tudi ni problematičen in gre lepo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf in Pepe

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.398
113
Uff... ...tole je bil pa hiter odziv:zmaga:.
Full hvala vsem.
Sem živel v svetem prepričanju, da več zobnikov spredaj tudi v 2021 še vedno šteje:zardelalter::evil:.
Kot sem omenil... ...o temi res nimam pojma.
Moje zadnje kolo je bilo Rog maraton, ki je imelo "brezstopenjsko":valjamse: prestavno ročico - "malo" si jo premaknil in pogledal na kateri zobnik je šla veriga.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.661
1.582
113
eh pretiravaš in misliš kaj je jurja dejansko veliko denarja za kolo, sploh pa v covid časih.

kolo je čisto spodobno, nima pa najnovejšega trenda "1x"
Gre se za to, da je 2x, 3x zastarelo, pa nima veze če stane jurja ali 2, ker prednosti 1x sistema so kar velike:
Precej manj šaltanja, dosti boljše razporejena razmerja, vsaj pol kile prihranka na teži in nenazadnje lepše izgleda. In ded kupuje verjetno za precej let kolo, zato ne moreš že v štartu kupit zastarelo tehnologijo, ki se seli počasi samo še v low budget pecikle.
Canyon vedno ponuja več kot konkurenca za enake pare, ker pri ostalih plačuješ tudi znamko zraven. Oni še ponujajo 2x in 3x v tem cenovnem razredu ker lahko, ker je polno takih kot wolf ki nimajo pojma.

Drugače se pa strinjam, temu giantu nič ne fali, ampak pri canyonu pač dobiš bolj up to date stvari
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113

teža - no comment pri 13kg težkem kolesu ampak do pol kile, ne vsaj pol kile.
šaltanje - non issue, je pa manj za razmišljat to je res
razmerja - debatable, a koraki med prestavami so večji. meni ne paše ker nekje skoraj v prazno gonim prestavim eno težjo pa je prehudo da vzdržujem tiste watte
izgled - meni rim brake lepše zgleda nekaterim pa disc. enim standard 2x ter normalna kaseta zadaj lepo zgleda enim pa spredaj kolešček zadaj pa krožnik...
zastarelo? mogoče, a cenejše vzdrževanje(kot posledica daljšega časa na trgu) in deli bodo na voljo še 15let.

ravno kriminal ni, je bolj osebna preferenca ter trend. a pri nekomu ki nima pojma zgornje "težave" ne igrajo nobene vloge ker jih sploh ne zazna kot težavo.

ps: mi je pa lepši na pogled canyon prav tako če gledam brand bi raje vzel canyon kot gianta. čeprav giant dela hude bajke mam kr nek odpor, čist iracionalen.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Če denar ni problem, potem kupi karkoli novega. Glede na izkušnje s kolesi v bliznji preteklosti je velika verjetnost da boš čez nekaj kkm ugotovil da si naredil napako z odločitvijo za izbrano kolo in ga boš menjal za nekaj bolj primernega (zazeljenega). Tvoj bompa naprodaj za pol cene. Takrat te pa jaz ki sem malo gorenjca najdem.na bolhi.;)