Katero kolo

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
Neke hitre vožnje s pogajanjem (po klancu navzdol) ti drugo kolo ne omogoča, ker ima prestavna razmerja za "hribe" in ne za ravnino. (22/36). Pozabi da boš kaj konkretno se poganjala pri 40+kmh na drugem kolesu. Pri prvem tudi se pri 50kmh....
Prvo kolo ima 26/36/48. Če tega nisi opazila pri ogledu in na spletu, potem si res najbrž bolj barvo gledala.

Je pa res da boš z drugim kolesom lažje šla v ekstremno strme klance z 2kmh in se boš morala na balanco obesit sicer se ti bo dvigovala ;)
 
21. feb 2021
6
2
3
Neke hitre vožnje s pogajanjem (po klancu navzdol) ti drugo kolo ne omogoča, ker ima prestavna razmerja za "hribe" in ne za ravnino. (22/36). Pozabi da boš kaj konkretno se poganjala pri 40+kmh na drugem kolesu. Pri prvem tudi se pri 50kmh....
Prvo kolo ima 26/36/48. Če tega nisi opazila pri ogledu in na spletu, potem si res najbrž bolj barvo gledala.

Je pa res da boš z drugim kolesom lažje šla v ekstremno strme klance z 2kmh in se boš morala na balanco obesit sicer se ti bo dvigovala ;)
Nisem gledala barve. Kaj pa to pomeni pri verizniku 26/36/48? ☺️
 
21. feb 2021
6
2
3
V dilemi si zato ker nimaš nobenih izkušenj s kolesi.
In se bojim da boš nazadnje naredila napačen nakup.
Glede na tvoj opis, bi jaz vzel prvega. Drugi je bolj primeren za kakšno veliko planino, off roadb po Krasu in Pohorju, kot pa asfalt do službe in družinsko.
Tukaj mi je en kolega svetoval treking, kolegica pa z gorskim ker je rekla, da bom ce bomo sli tudi na morju s kolesi pa makadam itd. In tako sem se zbegala.
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
Tukaj mi je en kolega svetoval treking, kolegica pa z gorskim ker je rekla, da bom ce bomo sli tudi na morju s kolesi pa makadam itd. In tako sem se zbegala.

Par postov nazaj lahko prebereš kakšne ''zahteve'' sem imel jaz in kaj sem na koncu vzel.
Pri nama treking sicer nikoli ni prišel v upoštev in je bila ''predstavitev'' najinega kolesa nekako v smislu da je glede na profil gume kolo primeren za vožnjo po cesti in makedamu, tud če je vzmetenje spredaj vsekakor ni primeren za off-road po nekih koreninah in skalah(!!).

Razlika treking-gorski je predvsem v načinu vožnje (pri trekingu je bolj udobna, ker je posledičo drža telesa bolj pokončna) in sama širina gume (ožja kot je guma, ''lažje'' je goniti oz manj napora je potrebnega da se kam premakneš). Če se motim naj me kdo popravi, jaz samo posredujem kar je bilo nama rečeno.

Korenckova bombica tukaj fantje in dekleta delijo določene smernice, predlagam ti da se ustaviš v eni izmed trgovin s kolesi in ti bodo tam najbolj pravilno svetovali. Kolo lahko probaš, se mal zapelješ da vidiš če ti sploh ustreza oblika okvirja in potem kupiš; tako bo po mojem najbolje.
P.S. Pa pohiti, ker zaloga koles res hitro kopni, novih pa ni oz prihajajo prepočasi. Če kolo ki ni na zalogi naročijo zate danes, ga boš dobila nekje v septembru, pa še to je malo pod pogojem....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
Nisem gledala barve. Kaj pa to pomeni pri verizniku 26/36/48? ☺
Število zob na posameznem.verizniku.
3 verizniki
Najmanjši (najpočasnejši ) 26
Največji (najhitrejši ) 48.
Vmes 36.
Potem imaš pa se razpon pri zadnjem verizniku napisan.

S trekingom je čez neke velike korenine in štore res neprijetno. Sem ga tudi nosil po hosti čez veje in hlode....
Ampak tisto je bilo res neko iskanje neke "bližnjice" po gozdu do cilja ki se na koncu ni izkazala za pametno potezo ...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
Tukaj mi je en kolega svetoval treking, kolegica pa z gorskim ker je rekla, da bom ce bomo sli tudi na morju s kolesi pa makadam itd. In tako sem se zbegala.
Lep makadam je čisto lepo prevozen svtreking kolesom. Kakšno "melišče" ali pa strm klanec z neutrjenim peskom kjer boš zakopala s ozko treking gumo. (32 ali manj) je pa druga pesem. Slovensko obalo imam po dolgem in počez večkrat prevoženo, tudi Tamar gre s trekingom (je pa že lahko bolj primeren gorc) ampak če si sicer na asfaltu potem....
 

Priponke

  • IMG_20210303_124400_copy_1200x1369.jpg
    IMG_20210303_124400_copy_1200x1369.jpg
    683,7 KB · Ogledi: 145
Nazadnje urejeno:

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Kaj je v podobnem rangu prestavnih ročic, zavor in sprednjega ter zadnjega obročnika, kot jih ima Cube Nature SL? Fino je tudi, da se z vzmeteno vilico da upravljati z ročico (remote lockout). Ta je pri velikosti M-L (56 zame) razprodan širom Evrope ... (vsaj do sedaj nisem naletel na štacuno z zalogo). Vprašanje je za izključno treking kolo.


screencapture-cube-eu-en.png
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Lockout na bilanci je na takem peciklu nepotrebn. To pride v poštev ko se stotinke na terenu lovijo, ne pa na treking peciklu kjer tega ne delaš med vožnjo.
 

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Postavil sem vprašanje, za katerega obstajata dve možnosti - poznaš podobno kolo in ga omeniš ali pa ne poznaš podobnega kolesa in si tiho. Vse ostalo je debilno oglašanje zahojenih zdolgočasnežev.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
eh jellota morš vzet takega kot je. pač ponavadi pride sproščat frustracije na forum kar se mu vidi po retoriki. če boš na dober dan naletel boš pa tudi kaj uporabnega zvedel.
žal kot kaže danes ni ta dan ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Naletel sem na Rose Bikes, se obrnil nanje, pa da vidim, kaj mi bodo odpisali. Na prvo žogo je videti, da imajo kar uravnotežen asortiment koles.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.683
3.567
113
Če ne bi bili tako nadrkani bi razumeli point. Tako pa, raje svinjate z mojim psihološkim profilom. Tečnobe. Itak pa sem odgovarjal luki.