Katero kolo

vladom

Fizikalc
25. feb 2020
110
25
28
Če kdaj kaj voziš po slovenski in hrvaški Istri in kvarnerskih otokih je tubeless neprecenljiv. Trnov v gumo lahko nabereš kolikor hočeš, pa ti ne spusti. Zračnico pa bi že prvi prepikal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jello

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Steve, vladom to je kr dejstvo. Pri novih fulijih, če jih češ izkoristit kr rabiš kohones. Pa lani na dopustu sem tolk trnov pobral, če bi s tastarim se vozil bi vsaj 5x mel defekt, tko pa nobenega.
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
To je sicer res, ampak vsaj nekateri ne potrebujemo najnovejše tehnologije, ampak nam zadošča 20+ let star FS. Po drugi strani je pa tudi res, da se praktično ne da več dobit komponent, ki bi bile enostavne za vzdrževanje in pol si prisiljen v bolj high tech zadeve.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe
21. feb 2021
6
2
3
Pozdravljeni vsi skupaj,
zelo dolgo nisem mela kolesa razen Scottovega izpred 20tih let.
Zacela bi kolesarit pa potem tudi na morju...
gledam treking kolesa tam do 600€ ja vem samo osnova itd.
kaj menite:
1. https://www.wheelbase-shop.com/izdelek/treking-kolo-scott-sub-cross-50-zensko-2021/

2. https://www.extremevital.com/sl/kolesa/zensko-treking-kolo-giant-liv-rove-2-disc-dd-p-33720.html

3. https://www.intersport.si/nakamura-platinum-4-9w-zensko-treking-kolo-506052

oziroma bom vesela kaksnega drugega linka kaj priorocate.
Lp
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Za malo levo- desno se vozit so vsi dobri, kupi tistega, ki ti je lepši.

Off-topic: ...sem se začudil ko sem videl kam že tlačijo disk zavore.Posiljujejo z nepotrebno navlako, raje bi dali 1 rang boljše komponente.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
Pri scottu in giantu ne mores mimo brcnit. Bolj važno je da se gor vsedeš in vidiš kako se počutiš na njem. Še bolj važno pa je, ali ga sploh lahko kupiš. Ker manija še kar traja, proizvodnja se ni povečala, k temu so prišle še motnje v dobavnih verigah.
Scott je tu zelo nasankal, giant precej manj. Ko se začne marec in toplo vreme, bo vse šlo.
Ta teden smo iskali električnega trekking scotta. Pozabi, vse kar je letnik 21 je že prodano
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
kot je corsol rekel, tistega ki je lepši ter na zalogi. oprema, tudi če je kje malo boljša/slabša ne boš konkretno opazila v tem cenovnem rangu.
najbolj glavno je pa itak da se z veseljem usedeš ter pelješ
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
0km, 0 visincev :)
Do pred enim letom sva bila z zeno sama in sva raje v hribe hodila, zdej pa imava otroka ki bi v zacetku bil seveda v sedezku zadaj...
Slo bo bolj kot ne za ravninske "etape" - druzinske, malo ceste, malo makedama...

Za take fure bo kolo OK, glede otroškega sedeža pa prej preveri ali se ga da na kolo sploh montirat, pri novodobnih MTB zna bit to zaradi drugačne geometrije problem.
Jaz sem imel pred leti otroški sedež montiran na starejšem 26"MTB kjer to ni bil problem, ne vem pa ali se sedaj/danes dobi kakšne posebne/drugačne nosilce za 29".
Druga varianta je prikolica.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.754
113
pri taščici
Pozdravljeni vsi skupaj,
zelo dolgo nisem mela kolesa razen Scottovega izpred 20tih let.
Zacela bi kolesarit pa potem tudi na morju...
gledam treking kolesa tam do 600€ ja vem samo osnova itd.
kaj menite:
1. https://www.wheelbase-shop.com/izdelek/treking-kolo-scott-sub-cross-50-zensko-2021/

2. https://www.extremevital.com/sl/kolesa/zensko-treking-kolo-giant-liv-rove-2-disc-dd-p-33720.html

3. https://www.intersport.si/nakamura-platinum-4-9w-zensko-treking-kolo-506052

oziroma bom vesela kaksnega drugega linka kaj priorocate.
Lp
Enako nakamuro kot v linku ima zena.
Ene 500km letno, mogoče Jurja kako leto. Največ cca 170km v enem dnevu (litija Bled in nazaj,)
Kakšnih 5 let že, brez nekih težav. Sem preveril verigo, pa se ni stegnjena.
Sam imam podoben rang nakamure, 15 let, leta 15+kkm, moja teza se mu že poznajo. Ampak zadnja leta sem manj na kolesu, nekoč pa vsak dan v vrtec slab km daleč...pa se popoldne, za vikend kak km. Ampak za prah nabirat si ne kupim se enega.
Tistih najcenejših koles (tudi nakamure) bi se pa izogibal. Je bolje potem da kupiš nekaj rabljenega, da ugotoviš kaksen stil kolesa in vožnje ti bo sploh zapasal.

Bodi predvsem pozorna na pravi velikost.
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
356
91
28
Za take fure bo kolo OK, glede otroškega sedeža pa prej preveri ali se ga da na kolo sploh montirat, pri novodobnih MTB zna bit to zaradi drugačne geometrije problem.
Jaz sem imel pred leti otroški sedež montiran na starejšem 26"MTB kjer to ni bil problem, ne vem pa ali se sedaj/danes dobi kakšne posebne/drugačne nosilce za 29".
Druga varianta je prikolica.
Super, hvala!
Ja to bom seveda preveru!
Imas morda kaksen predlog oz ves da bi se za isto ali manj denarja dobilo vec od kolesa (boljsa oprema?) samo da je druga znamka?
Nisem pristas/hater nobene znamke, rad bi cimvec za isti denar, ker imam namen kolo nekaj casa imeti v lasti :)
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.647
814
113
Super, hvala!
Ja to bom seveda preveru!
Imas morda kaksen predlog oz ves da bi se za isto ali manj denarja dobilo vec od kolesa (boljsa oprema?) samo da je druga znamka?
Nisem pristas/hater nobene znamke, rad bi cimvec za isti denar, ker imam namen kolo nekaj casa imeti v lasti :)

Poglej kakšnega CUBE(ATTENTION, ANALOG sta v tem rangu), GIANT(TALON),...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: krofica

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Za "bolj poštarsko" držo je scott aspect, pa še cenejši je. Letos bo treba pohitet, maja bodo trgovine prazne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
356
91
28
Short update: danes sem "zaaral" Scott Scale 980 za zeno, zase sem pa vzel Cube Attention. Podobna kolesa po specifikacijah in ceni - Cube ima malenkost boljsi menjalnik, ostalo je tm tm.
Upam da nama bojo dobro sluzila!
corsol hvala se enkrat za pomoc!
 
21. feb 2021
6
2
3
Malo sem pregledala in probala in sem v dilemi:


Druzinsko asfalt in makadam. Pa do sluzbe. Sama nevem a mi bo uspelo sibat ali ne. Hvala
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.754
113
pri taščici
V dilemi si zato ker nimaš nobenih izkušenj s kolesi.
In se bojim da boš nazadnje naredila napačen nakup.
Glede na tvoj opis, bi jaz vzel prvega. Drugi je bolj primeren za kakšno veliko planino, off roadb po Krasu in Pohorju, kot pa asfalt do službe in družinsko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol