Katero kolo

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Šur ja, a dražjih nisi našel? Tudi za normalen denar (recimo slx s 180 rotoji) se da z vsakega klanca dol varno pripeljat.
 

brejn

Pripravnik
17. sep 2009
65
3
8
lublana
pravis da naj na dobro kolo dam ene povprecne zavore in potem jokam tukaj, ker cvilijo, se pregrevajo in izgubljajo moc?
ce so mi hope-i vsec in ce si lahko privoscim ne vem zakaj ne bi...

aja...pa govor je o downhill kolesu...tut vozim se po temu primernih prograh, kjer so pomembne dobre zavore
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

brejn

Pripravnik
17. sep 2009
65
3
8
lublana
gustava sm vozil pred leti, je bil kr brutalen, ampak ni bilo tistega smooth filinga na rocki kot je pri hope-ih...to pogresam tut dan danes pri ostalih zavorah...Kar se tice pa diretissime, je se nisem imel moznost furat...verjamem da je vrhunska in vredna denarja...
prednost hope-ov je v izredno enostavni nastavitvi oddaljenosti rocke in modulacije zavore..v teh letih mi je pri zaviranju na polno mogoce le parkrat blokiralo zadnje kolo...
aja...pa se najbl seksi rotorje imajo ;)
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Zebdi

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.911
274
83
tam ko se terc po tori rola
Kera občina je ta pot? Bi šel, pa se bojim, da bi kršil odlok med občinami. :)
Uršlja gora? Če startaš v SG in greš mimo Križana in Plešivškega mlina do rampe, si ves čas občina Slovenj Gradec.
Če je začetek v Ravnah ali Kotljah, pa preko Smuč koče in Naravskih ledin mimo Breznikove kapele do rampe, si malenkost v SG občini, načeloma pa večino po ravenski. Ravno sredi cerkve gre meja med SG in ravensko občino (oltar je SG, ladja pa ravenska) ;) Drugače pa je vsako leto 31.10. skupen vzpon na Uršljo goro, za zaključek sezone. Start pri Šrotneku (razvaline gradu v Kotljah) in lepo skupaj na vrh. Še vsako leto smo vsi prišli gor, ni tekmovalno. Vtipkaj v Googla ''s kolesi na Uršljo''.
 
  • Všeč mi je
Reactions: dwight

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Uh, Gustava sem imel priložnost samo dvakrat testirat in ja, tisto je bilo brutalno :D Hopa še nisem vozil, verjamem pa, da je super. Jaz o njem po pravici povedano niti nisem razmišljal, ker sem kupoval zavoro za prastar polnovzmeten bajk in mi nekak ni bilo za dat celo premoženje. Na koncu sem vzel Maguro MT5 v akciji za nekih 180 eur (komplet s 180mm diski), pa mi zaenkrat zadostuje (in ustreza). Priznam pa, da nisem lih "gravity oriented" in da praktično nikoli ne spustim na polno, tak da čist verjamem, da obstajajo precej boljše zadeve. Kolikor se menim s kolegi, precej hvalijo tudi Hayes Dominion A4. Ampak tisti, ki kupi zavore v tem rangu (Hope T3 V4, Dominion...), ponavadi ve, kaj hoče.

Kar se pa tiče izgleda samih zavor, so pa meni še vedno ene najlepših ProStop FH. CNC izdelava mi je noro lepa, pa pustmo zdej to, da jih je bilo praktično nemogoče zluftat... ;)
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.567
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Ne, točno to mam jaz. In so se mi pregreli. Sebe pa skoraj videl v skalah.

Hope diski so definitivno eni od najboljših na tržišču, ampak žal čeljusti niso več tiste prave ... mislim, da so zadnji modeli precej bleda senca tega, kar je Hope bil nekaj let nazaj. pa ne me narobe razumet - so še vedno odlične zavore, ampak, ja, downhill, jih pa mogoče malo zmanjkuje.

tekmovalci po večini vozijo TRP in Magura v zadnjih sezonah ... ker imajo tudi čeljusti zelo dodelano hlajenje, in to zelo pomaga pri odvajanju toplote tudi z diska. če se pač toplota nabira v čeljusti, lahko disk še tako dobro ventilira, pa ga greje nazaj in imaš začaran krog.
 

brejn

Pripravnik
17. sep 2009
65
3
8
lublana
pregrevanje diskov je vedno problem, zato mam vented diske...res da so precej tezji ampak ni sanse da jih pregrejes :)...kar se tekmovalcev tice pa so v wc itak vesoljci in mislim da hope itak furajo sam v njihovi ekipi...
urslja gora? ufffff spomini na prve dirke tam, ko se nism imel kolesa pa smo delali progo za slovenski pokal...se zdaj me fotr vcasih zapelje do rampe da se potem spustim do ivarckega :)
seveda brez pregrevanja ;)
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.140
113
XCR32 je solidna zračna vilica, primerna za XC in tudi singlce že, ni tako slaba, sploh 120mm hoda. SR Suntour v bistvu zna narediti prav solidne vilice, ne soditi po tistih začetnih zadevah tipa XCM, XCE in XCT ...
Zaj nebom te obsojal, ampak če je xcr solidna vilca potem verjetno še nisi vozo nekaj čemur se dejansko lahko reče vilca...
Ker xcr je samo tolko, da rečejo da je vilca. Konec koncev kaj boš drugega za 130€ pričakoval.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.911
274
83
tam ko se terc po tori rola
Luka51...meni povsem zadostuje. Saj je pa tudi iluzorno pričakovati, da bo low budget bajk imel neko superduper vilico. Meni je za pet jurjev na leto zadovoljiva. In, glede na to, da sem na prejšnjem imel Suntour SR (mislim, daje bila ta), pa delal enkrat več kilometrov brez okvare, bo ta O.K. Meni.
Sem pa že zamenjal disk za 180, 203 je pa tudi naročen (gre potem 180 nazaj).
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.140
113
Saj ne rečem da ne zadostuje. Samo uporabljajte opremo primeno terenu. Ajde si napisal asvalt in makedam ok. Ampak glede na začetno pisanje sem si predstavljaj, da nevem kak strme traile voziš.
Pa to ko se določena oprema označi kot solidna pač v nekih primerih ne gre skupaj. Jebat ga tak pač je.
Isto kot bi drkal pa reko eh to je to. Ne rabim jaz fuka, drkanje je čist ok, mi zadostuje. Ko pa prvič namočiš pa vidiš, da si ful v zmoti živel :D
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.911
274
83
tam ko se terc po tori rola
Uh, kje pa, kakšni traili.. enkrat sem šel zraven lokalnih mladcev in na sredi pašnika stopil dol in šel peš do vznožja... ko sem videl, kakšne skale so v visoki travi. Oni ja, ko so poznali vsak centimeter traila... ... Za enkrat, mogoče dvakrat letno, spust z Uršlje bo to kar v redu. Za spuste po trailih in skoke...mi ni več, nimam želje. Rad pa pogledam. (kot mi ni več za SS sportake, na Cruiserju mi je pa super).
Verjetno bi res moral že v samem startu napisati, kakšen bajk je in da je uporaba bolj...penzionistična. Ti pa si verjetno tudi takoj pomislil, da je govora o nekih podvigih čez korenine in skale.... ;)
 
Nazadnje urejeno:

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.567
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Zaj nebom te obsojal, ampak če je xcr solidna vilca potem verjetno še nisi vozo nekaj čemur se dejansko lahko reče vilca...
Ker xcr je samo tolko, da rečejo da je vilca. Konec koncev kaj boš drugega za 130€ pričakoval.

zadnja generacija XCR32 je solidna cross-country vilica, gladko sposobna trailov tipa Veronika, Golovec trije bratje in podobnih flow trailov. sam imam eno njihovih prvih malce boljših zračnih, Raidon X3, iz katere je potem šel naprej razvoj za njihov tekmovalni segment (PCS kartuša), in je super, edino malce stara je, pa več hoda počasi potrebujem. tako da mislim, da XCR32 je za neko amatersko flow trail rabo vrh glave ... glede na to, da so to cross-country vilice, ja, kakih hudih skokov ne marajo, se pa dobro obnesejo čez normalne drope, korenine, luknje ... seveda so to bolj kot ne vilice za HT bajke, tko da ja ... na fullyja tega res ne bi montiral. :D za ostalo je pa čisto ok. dokler ne bo €€€ za Meto, bo ok.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.911
274
83
tam ko se terc po tori rola
Ja, diski so menjani. Se je malo zavleklo zaradi dobave adapterjev. V glavnem, spredaj 203, zadaj 180mm. Razlika? Večji so že. Za neko pravo preizkušanje bo pa treba počakati kopnih cest. Naročena tudi vzmetena sedežna opora, dobil...samo adapter napačen poslali, 27.2-30,0 namesto 27,2 -30,8.. Kitajc vrnil denar in je že na pošti drugi. Je bilo pa včeraj zanimivo..peljem po dolini, ena ozka makadamska cesta, spredaj sprehajalci... pa spustim ono elektronsko ''ci-ci-ci-ci''.... modeli gledajo okoli... se prav ustavim za njimi in spet ''ci-ci-ci'' , gledajo v zrak... Potem pa le rečem ''dober dan'' in se obrnejo.... Ljudje nevajeni kolesarjev v zimskem času... ;) Presenečeni na polno...