Katero kolo

Steve

Guru
13. avg 2007
9.654
1.576
113
160mm na 100kg?? Dober si da si take spuste sploh preživel. Rabiš nove diske in adapterje. To je to.
 
  • Všeč mi je
Reactions: motofrik

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.212
4.695
113
Če ima 160, potem bi bili v-brake čudež proti temu. Ni mi jasno, zakaj točno silijo povsod diske, če pa so tisti z dna ponudbe res nevarno sranje proti povprečni zavori na gumico in zajlo. Aja, potem je premalo vzdrževanja.
Tudi v kolesarski industriji se učijo, kako se pride do denarja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zebdi

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Sploh kombinacija 160 mm + zajla diski zmagajo ... rabš še 2 uri na dan fitnesa, da zadevo sploh ustaviš :evil:

Že od nekdaj trdim (kdor hoče, si lahko poišče prispevke za nazaj), da je boljši dober V-brake, kot disk na zajlo ... iz izkušenj.

Hidravlika + 200 mm rotor pa zna bit čist nekaj drugega ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
Jaz imam 90kg z opremo, kolo cca 15kg, zavore so komplet Shimano XT Ice tech (203 spredaj, 180 zadaj). Ni mi še uspelo pregreti diskov, tudi recimo na 15km spustu Bad Kleinkirchheimer ni bilo problemov. Je pa realno tudi 180 spredaj in zadaj dovolj (2 kolega vozita SLX zavore s 180mm diski po istih trailih kot jaz pa tudi gre). Kar se tiče pa zajla diskov, tisto pa po moje ni za gorca in dolino. Bolj za izgled na budget modelih gorcev.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
OK, se delno strinjam s teboj. 180 je dovolj. še 160 je dovolj. Če greš "s klančka, po polžje". Za kakega "norca" pa verjemi, da ne.
Bo kar 200+ prava cifra, sploh za daljše spuste ...

Torej ja, odvisno, kdo (in kam) goni/se spušča ... :fredi:
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: motofrik

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.710
113
kod Džej-Zija
Rad bi videl junaka, ki rock'n'flow iz Krvavca odpelje brez pavze s konkretno hitrostjo in 160 mm diski. Samo znan primer. Imam traile, ki so konkretno bolj strmi kot r'n'f, neprekinjene singlce. Tam s 160 mm diski nimaš kaj delat. Bo 200 mm kar prava pot. Večjih pa tako ali tako skoraj ni, če odšteješ kakšne redke Hope. Hope je delal že 225 mm diske, pa Magura je imela na Gustavih 210 mm spredaj. Še vedno imam doma freeride kolo s takimi Gustavi. Teh pa res ne pregreješ.
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.914
277
83
tam ko se terc po tori rola
Ja...160 diski so verjetno res dovolj za ravninske ture in ne prehude spuste. Bom nadgradil na 200. Saj pravim, edino Uršlja mi da misliti (od vrha do rampe), Kremžarica ali Rogla po mislinjskem grabnu ni problema. Tudi Vršič ni kazal pregrevanja. Potem pa tako dobro, da še nisem na Mangart rinil...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
motofrik jamraš nad bremzami gor pa največje sranje kaj je lahko. To so bremze za po mestu. Ne pa za večkilometrske spuste.
Daj gor vsaj shimano deore ali magura mt trail.
In pri 100 kg 205 spredaj in 180 disk zadaj pa bo prijelo.
Fantje uporabljajte opremo primerno terenu in težav ne bo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: motofrik

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.914
277
83
tam ko se terc po tori rola
Vilica je Suntour XCR32, na njihovi uradni strani pa piše, da gre gor disk max 180mm.... Ni to odvisno od adapterja? Ali pa je to mišljeno zaradi moči/kvalitete vilic, da se pri zaviranju z 203mm ne bi poškodovale...
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.931
2.414
113
Sej na koncu boš prišel do tega, da je najbolje nekaj novega nabavit, če se boš šel takšne izlete. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
o kakem peciklu je tu sploh govora?
Da ne bo ki res na koncu neki "mestni" pecikl. Ker xcr32 vilca ni za kaj več kot makedam.
 
  • Haha
Reactions: AndrejEnej

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.914
277
83
tam ko se terc po tori rola
Ja, veš da asfalt in makadam, v brezpotja pa res ne bom rinil z njim.... Hardtail Giant Talon2. Če bi imel takšne želje, bi itak fullyja kupil. Na stara leta se mi pa res ne da pobrezpotjih voziti. Pet jurjev letno še delam, več ne. Disk z adapterjem pa že naročen.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.570
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
o kakem peciklu je tu sploh govora?
Da ne bo ki res na koncu neki "mestni" pecikl. Ker xcr32 vilca ni za kaj več kot makedam.

XCR32 je solidna zračna vilica, primerna za XC in tudi singlce že, ni tako slaba, sploh 120mm hoda. SR Suntour v bistvu zna narediti prav solidne vilice, ne soditi po tistih začetnih zadevah tipa XCM, XCE in XCT ...

še to - ni pomemben samo disk, ampak tudi zavorna čeljust, koliko ima mesa, kako se hladi. je recimo razlika vstopne Tektro, pa so lahko 180/180 diski in recimo kake Shimano XTR ali kake Magura, kjer je tudi hlajenje znotraj čeljusti dodelano. vidim tudi sam, ko sem naredil prehod iz Tektro na Sram Level T, je konkretna razlika, ko so Tektro postale precej putraste že, Sram še vedno solidno grabijo, čeprav tudi že cvilijo.
kar pa se diskov tiče, kolikor sem uspel prebrat, se pogovarjat s tekmovalci, recimo Shimano ICE tehnologija prinese veliko, saj lahko samo zaradi hlajenja namesto 180 diskov uporabljajo 160 diske ... med tekmovanji vsak gram pomeni veliko ... ;)
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.671
825
113
Lahko potrdim glede Sram Level
XCR32 je solidna zračna vilica, primerna za XC in tudi singlce že, ni tako slaba, sploh 120mm hoda. SR Suntour v bistvu zna narediti prav solidne vilice, ne soditi po tistih začetnih zadevah tipa XCM, XCE in XCT ...

še to - ni pomemben samo disk, ampak tudi zavorna čeljust, koliko ima mesa, kako se hladi. je recimo razlika vstopne Tektro, pa so lahko 180/180 diski in recimo kake Shimano XTR ali kake Magura, kjer je tudi hlajenje znotraj čeljusti dodelano. vidim tudi sam, ko sem naredil prehod iz Tektro na Sram Level T, je konkretna razlika, ko so Tektro postale precej putraste že, Sram še vedno solidno grabijo, čeprav tudi že cvilijo.
kar pa se diskov tiče, kolikor sem uspel prebrat, se pogovarjat s tekmovalci, recimo Shimano ICE tehnologija prinese veliko, saj lahko samo zaradi hlajenja namesto 180 diskov uporabljajo 160 diske ... med tekmovanji vsak gram pomeni veliko ... ;)
Lahko potdim gledeSram Level T,...cvilijo meni pri dolgih strmih spustih ponavadi.
Je pa odvisno tudi od teže, jaz sem na srečo lažjekategornik.
 

dwight

Pripravnik
29. nov 2013
210
9
18
Bodi pameten, no... Če sem gonil od rampe gor parkrat po 100 metrov... drugo pa kar lepo tiščal. So asi, ki zgonijo skozi...ampak jaz jih še nisem videl. Je pa zanimivo, sem šel od doma (naredil vse skupaj 60 km), pa me je manj matralo, kot ko sem startal od Baleka.
CLIO15, ja.. saj sem se naučil pulzno, je pa teža tudi 100kg... ;) Brez bajka....
Kera občina je ta pot? Bi šel, pa se bojim, da bi kršil odlok med občinami. :)
 

brejn

Pripravnik
17. sep 2009
65
3
8
lublana
evo, imam slabih 100 kg in pri tej kilazi na downhill kolesu vozim hope tech3 V4 v kombinaciji z vented diski...kaj boljsega v svojih 28ih letih se nism vozil....brez pregrevanja in izgube moci...zavore po 5 letih se vedno delujejo kot prvi dan...seveda pa obvezne menjave olja in vsako leto odzracenje

pac vcasih je treba investirat mal vec in si potem brez skrbi ;)