Kateri sušilni stroj?

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.781
2.352
113
Pomurje
Ok. Pralno sušilni sem dal na stran, nihče ne priporoča.

Tako da kateri sušilni stroj?
Obvezno mora imet odtok na cev in zaželjen self cleaning sistem.

bosch bi to bilo ok?

So sploh kakšne razlike med aparati med 800 in 1100€?
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Jaz če bi vzel bosch potem serie 8 obvezno. Ostalo ne glej. Je pa najbrž še kakšna bolj 'bullet proof' zadeva na trgu. Do teh self cleaning sistemov imam sicer malo zadržka, jaz bi pogledal da ima obvezno možnost nastavitve sušenja pod nizko temperaturo - V kampu sem videl, da Miele stroji to imajo recimo.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Ok. Pralno sušilni sem dal na stran, nihče ne priporoča.

Tako da kateri sušilni stroj?
Obvezno mora imet odtok na cev in zaželjen self cleaning sistem.

bosch bi to bilo ok?

So sploh kakšne razlike med aparati med 800 in 1100€?
Če si v rangu 800 do 1000 eur.Ti priporočam samo Miele in drugega za njim Aeg.(AEG NAJVIŠJI RANG)

To čiščenje pr Boschu in Siemens, dokler je bil na slovenskem trgu.Se ni najbolj obneslo.Je bilo dosti reklamacij.Pred 7 leti,ko sem sušilca kupoval.Sm imel nagledanega Siemens najvišji rang.In so mi samo zaradi tega odsvetovali.Ker so mel dost reklamacij.In sem se pol na osnovi tega,raje odločil za Miele.Poleg tega,Bosch vrti samo v desno.Ne obrača bobna levo desno.In če se ti nardi klobčič,suče in suče in zmečka da lahko ponovno daš nazaj v pralni stroj.Povem iz izkušenj,ker sm tud imel Boscha.
Lahko rečem,da sem se prav odločil za Miele.Ker v tem času,mi ni Nikoli ampak res Nikoli zatajil,in sem presušil na tone perila.Ga ne šparam!Sušim skoz čez poletje, čez zimo pa itak absolutno.In nobenega kosa perila mi ni,do zdej uničil.Mislim,da satasti boben dela svoje.Da perilo nežno drsi po bobnu.In tud obračanje bobna,je pr Miele premišljeno,da perilo Ne meče v steno bobna preveč.
Ima tudi možnost,sušenja z aktivacijo tipke z nižjo temperaturo.Sm 1x za foro dal v sušilc zaveso ,kot test.In je pršla ven ravna kot da se je zunaj posušila.
Sušilc ponuja tudi parne programe.Osveževanje perila,glajenje gub itd.
Kot sm ti reku.Če si v tem rangu.Na prvem mestu Miele...ali Aeg.Sm imel Aeg sušilc.Vrhunski je bil.Zamenjal sem ga samo z razlogom.Ker sem želel imet oba stroja Miele in istega dizajna.
Da te opozorim!Miele sušilci pod 1000 eur.Nimajo vse programe in funkcije.Kot sušilci od 1200 dalje...Dober se pozanimaj.Če si blizu Črnuč.Pejt v salon Miele,po nasvet predn ga naročiš.Ker določenim trgovcem se gre samo da proda.Malo je takih,ki se ti res posvetijo in da si dobro seznanjem z aparatom!
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Ok. Pralno sušilni sem dal na stran, nihče ne priporoča.

Tako da kateri sušilni stroj?
Obvezno mora imet odtok na cev in zaželjen self cleaning sistem.

bosch bi to bilo ok?

So sploh kakšne razlike med aparati med 800 in 1100€?
Določeni sušilci Miele,imajo program.Da vse k opereš na 40-30c.Lahko sušiš v sušilcu.Pozanimaj se!Sm ravno na Miele.si prebral.Vsi modeli tega programa nimajo!
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.283
3.688
113
davorinm.wordpress.com
Jaz imam AEG že kar nekaj let, v rangu dobrih 600 EUR v akciji. Dela vrhunsko. Ko sem kupoval je bil pri vrhu lestvice na testih... Poglej malo ZPs teste pa še kakega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.505
5.503
113
Opazil, da bosch vrti samo v eno stran.
Velik minus?

Ja, sicer vse suoer, ampak vrti pa samo v eno smer. Pri posteljninah he to recimo zoprno. Pac 11 let nazaj kaj dosti izbire s toplotno črpalko ni bilo (2 boša, da sta bila pod jurja, pa to leta 2011, drucga nic), danes ko se drek dela s teh masin, bi pa prej izbrala miele ali pa aeg.
 
22. jul 2007
12.859
1.333
113
123
Ja to vrtenje sarno v eno smer je velik minus pri sušilcih.Ali je sploh še kakšna druga firma kot Miele, da ima to v obe smeri rešeno?
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.551
6.594
113
Malo mi je cudno ce je to tak vlki problem/slabost da potem skoraj vsi imajo tako?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.505
5.503
113
Aeg, kolikor vem, vrti v obe. Pri normalnih cunjah se katera vcasih cudno ujame in se vse v spiralo zavije. Ce ne likas, je sitno. Res dam raje se enkrat oprat. Pri posteljninah pa se notri v rjuho ujame in se naredi klobcic, kjer potem kakndel moker notri ostane... Moras narazen dati pa se malo posusiti, ce je tega veliko. Ce pa kaka fleka pa potem posteljo oblecem in poskrbim, da je tisti del odprt na luftu, pa se posusi do konca.
 

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
Mi imamo zadnje pol leta tega Mieleja https://www.miele.si/gospodinjski/susilni-stroji-1575.htm?mat=11819460&name=TWF760WP_EcoSpeed&8kg in je bomba. Glede programov ne bi znal povedat, ker uporabljamo wash2dry (susilec prebere program pralnega stroja in temu primerno nastavi program susenja - zadeva res dela), je pa stroj konstrukcijsko povsem enak 9 kg modelom, tako, da sprejme tudi enako kolicino perila. Zadeva po zacetnem nastavljanju (stopnja susenja, zmeckanost itd.) res super dela, cunje ni skrcil niti ene in nic ni zmeckano. Priporocam!
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Mi imamo zadnje pol leta tega Mieleja https://www.miele.si/gospodinjski/susilni-stroji-1575.htm?mat=11819460&name=TWF760WP_EcoSpeed&8kg in je bomba. Glede programov ne bi znal povedat, ker uporabljamo wash2dry (susilec prebere program pralnega stroja in temu primerno nastavi program susenja - zadeva res dela), je pa stroj konstrukcijsko povsem enak 9 kg modelom, tako, da sprejme tudi enako kolicino perila. Zadeva po zacetnem nastavljanju (stopnja susenja, zmeckanost itd.) res super dela, cunje ni skrcil niti ene in nic ni zmeckano. Priporocam!
Miele-Immer Besser :zmaga: :zmaga: :zmaga: