Kateri sušilni stroj?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.207
2.293
113
Če bi še malo stisnil zraven bi ti svetoval Milana, sicer pa a ni vedno veljalo da so pri sušilcih AEG-ji boljšo od Boscha?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.207
2.293
113
Jaz bi vzel v vsakem primeru raje Miele ampak ne vstopni model, mislim da so solidni (vmesni) modeli že pod 1200€ minus popust če se uspeš kaj zdilat. Pri nas sta oba stroja Miele, sušilec gre ravno te dni iz garancije, pralni stroj pa se je pravkar dobro ulaufal. Ni kaj rečt. Letita pa oba na polne, tudi po dva polna sušilca na dan. Idi pogledat stvari in malom v trgovini predebatiraj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MieleFan

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Ni potrebno da je bosch, več kak jürja pa ne dam
Vzami tega Miele.So novi modeli.Lahko vse noter sušiš.Tud tist kar si v dvomih.Recimo,ko je oprano na nižjih temperaturah 30c ali 40c.
In v obe smeri vrti boben.Ker Bosch Ne vrti v obe...ampak samo v desno.
A+++ je ta Miele itd.Pa boš imel stroj tipi top.Satasti boben dela čudeže...Men v 7 letih,še ni uničil ama popolnoma nč.Iskreno povem.Pa ne da zagovarjam Miele.Ampak je neki na tem.Zastonj nimajo slogana vedno boljši.
Ta model,je še 100x boljši od mojga...kot vidiš lahk vse noter sušiš...tud najbolj občutljivo itd.
Z Bosch,Ne boš tako zadovoljen...Sicer odločitev je še vedno vseeno tvoja.

Tale model ti priporočam.Res je top.

 
22. jul 2007
12.909
1.350
113
123
Vzami tega Miele.So novi modeli.Lahko vse noter sušiš.Tud tist kar si v dvomih.Recimo,ko je oprano na nižjih temperaturah 30c ali 40c.
In v obe smeri vrti boben.Ker Bosch Ne vrti v obe...ampak samo v desno.
A+++ je ta Miele itd.Pa boš imel stroj tipi top.Satasti boben dela čudeže...Men v 7 letih,še ni uničil ama popolnoma nč.Iskreno povem.Pa ne da zagovarjam Miele.Ampak je neki na tem.Zastonj nimajo slogana vedno boljši.
Ta model,je še 100x boljši od mojga...kot vidiš lahk vse noter sušiš...tud najbolj občutljivo itd.
Z Bosch,Ne boš tako zadovoljen...Sicer odločitev je še vedno vseeno tvoja.

Tale model ti priporočam.Res je top.

Daj malo napiši o času sušenja, da vidimo ali je eco ali ni:)
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.216
1.839
113
Ponavadi dobiš med različnimi serijami, tudi boljše sestavne dele ..npr serija 6 VS 8, znotraj serije pa so 'bombinčki', ki jih zgolj plačaš a nikoli ne uporabljaš. Pri ženskah je običjano tako, da jim pokažeš (ti, ki si prebral navodila) kjer se vklopi in kje izklopi. Program je tisti, ki je bil nastavljen (auto) ob prvem zagonu.
(vsaj pri sušilcu in pomivalnem stroju je tako). Pralni kljub vsemu zahteva še obračanje gumba zaradi različnga perila.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.791
9.038
113
Pri tehle strojih bo od sedaj naprej tist k bo najcenej, pa k bo mel 5 let garancije. Sem pred mal manj k petimi leti kupoval top loaderja pralni stroj, prejšnji je delal 12 let brez ene same zadeve (trije majhni otroc, je laufal vsak dan in dvakrat na dan za vikend), pol je pa motor podlegel. No pri novem, so mi uturil še inverter, da bo tih pa nevem kaj še, no po petih letih ima not že drugi set ležajev, pa pokrov je začel rjavet..... Serviser izusti, ja preveč perete s tekočimi praški, pa vlago mate...sevede, vlago, dej ne me smejat.... V glavnem, ko beštja crkne oziroma ko še enkrat ležaj zapoje, leti od bajte in ga zamenja najcenejši tisti hip na trgu s 5 let garancije, itak skwo gon sam en program cel čas. Pri sušilcu bo pa procedura poplnoma enaka.
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
372
119
43
vse lepo in prav, ampak jaz bi raje gledal 5 let garancije + normalen servis, ki ima dele v roku 24 ur na zalogi. Jebeš 5 let garancije če vsakič po 1 mesec čakaš da zrihtajo, al pa serviser 3 pride za vsako malenkost.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.689
577
113
Pri tehle strojih bo od sedaj naprej tist k bo najcenej, pa k bo mel 5 let garancije. Sem pred mal manj k petimi leti kupoval top loaderja pralni stroj, prejšnji je delal 12 let brez ene same zadeve (trije majhni otroc, je laufal vsak dan in dvakrat na dan za vikend), pol je pa motor podlegel. No pri novem, so mi uturil še inverter, da bo tih pa nevem kaj še, no po petih letih ima not že drugi set ležajev, pa pokrov je začel rjavet..... Serviser izusti, ja preveč perete s tekočimi praški, pa vlago mate...sevede, vlago, dej ne me smejat.... V glavnem, ko beštja crkne oziroma ko še enkrat ležaj zapoje, leti od bajte in ga zamenja najcenejši tisti hip na trgu s 5 let garancije, itak skwo gon sam en program cel čas. Pri sušilcu bo pa procedura poplnoma enaka.
Se strinjam, pralni stroj Indesit 7kg, plastika od plastike, dela že 10 let, kar noče crknit. Sušilec Beko nekaj manj, zaenkrat še v garanciji in BP. Operemo in posušimo pa tudi 10 rund na teden.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.791
9.038
113
Ma sej tale Electrolux dela vrhunsko, je tih ko miška, sam jebejo se nej s temi čip ležaji, pa z zarjavelim pokrovom. Prvi je bil Electrolux zato, ker je mel edini od teh top loaderjev normalna vrata, da si rok nisi porezu. Potem je bil drugi ista znamke logična izbira, pol pa začne po dveh letih tulit, k da bo poletel. Par let nazaj smo pr mat praznil klet, kjer je bil še en star stroj od stare mat, klet je ene trikrat voda zalila, pa stroj ni mel pike rje, men pa beštja rjavi na pokrovu v kopalnici v mansardi..... Serviser pa tud take poka, da sem se zadnjič na glas smejal, pol sm mu pa reku, nej me neha met za staro mamo, k mu verjame vsako budalaštino k jo prjav, ker bom umrl od smeha, pol je pa nehu. Sušilc je pa Gorenje, že tadrug pr bajt, prvi je tok vrtel, da je vse dihtnge znucu, pa je tud zdej po sedmih letih začel ene zvoke spuščat. Zamenja ga seveda najcenejši s toplotno črpalko tisti hip na tržišču, pa k bo mel 5 let garancije.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.216
1.839
113
Ma sej tale Electrolux dela vrhunsko,
Jaz electroluxa več nočem pri hiši.
2 x menjal stikalo v vratih (pralni)..(komplet štrom za stroj gre preko tega stikala, ki ga zažge), v tretje ni več znal ustavit črpalke, ko je zmetal ven vodo (sicer kupil vakuum stikalo a ni pomagalo) -> šel na rudla in pred hišo, da so ga odpeljali ob dostavi novega (seveda ne več Electroluxa).
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.791
9.038
113
Jaz electroluxa več nočem pri hiši.
2 x menjal stikalo v vratih (pralni)..(komplet štrom za stroj gre preko tega stikala, ki ga zažge), v tretje ni več znal ustavit črpalke, ko je zmetal ven vodo (sicer kupil vakuum stikalo a ni pomagalo) -> šel na rudla in pred hišo, da so ga odpeljali ob dostavi novega (seveda ne več Electroluxa).
Vidiš, prvi je laufal minimalno 10-12x na teden 12 let. Zamera gre pa izključno ležajem in pokrovu, ostalo šiba. Je pa res, da se zdaj pere cca 1 stroj na dan.