Kateri sušilni stroj?

Iščem sušilni stroj, ki ima dobro rešen sistem filtrov kar pomeni, da ne želim vsako drugo sušenje čistiti filtra pred kondenzatorejm. A tisti "samočistilni" sistem pri Boschu funkcionira? Sicer pa izbiram med Miele, Bosch in AEG...
mam miele sušilc TCE630 Wp eco že kakih 7 let, uporabljamo ga 2 družini. Ima samočistilni kondenzator, očistiš tista 2 filtra pri vratih in spodaj pri črpalki na vsake 3 tud 4 sušenja odvisno kaj sušiš, koliko je praha. Do sedaj menjan samo filter pri toplotni črplalki ker se mu je zastran sesanja pač poslabšalo stanje in ni bil več tako učinkovit..ja ni najcenejš tisti kos cote..

to je do sedaj edini strošk, sušimo na nižjo temp, cot ne krči takrat je bil to stroj iz dna lestvice pri milčiju je pa bil toliko kot najnajjači gorenjev...pa je bla debata ali 2 povprečna velenčana ali ene švaba, sicer bolj iz dna, ampak.. po pogovoru s Sevljetom (sem ga vzel pri njemu) vzel mileta in ni da ni. Top šit

pazi ko bobš kupoval, glej učinkovist sušenja...sedaj se špara povsod posledično zna biti učinkovisto nekoliko slabša (moj je klasa A mislim da 92 % učinkovitost)..dam pa po sušenju še na prepihovanje (glih tko z nižjko temp) še kakih 30 minut...glej ni da ni
 

dugi

Fizikalc
2. sep 2011
214
43
28
ljubljana
Pr Miele,ne rabim čistit nč druzga,kot filter na vratih.Občasno pogledam spodaj, in odprem kako je z ogljenim filtrom.Po potrebi ga posesam to je to.Sicer pa,če pozabim na spodnji filter,po neštetem sušenju.Mi na ekrančku napiše-OČISTITE ZRAČNE POTI.To je mišljeno za ta spodnji filter. :zmaga: :zmaga: :zmaga:
Pri našem se žal prepogosto med sušenjem prižiga opozorilo P066.
To je opozorilo za spodnji filter. Pa je občutljivost naštimana naminimalno.
Ne vem,kaj naj še storim?
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
katera beštija?
hah, meni po 6 letih Beko laufa na polno, skoraj vsak dan... trkam na les, da ne bo se ju3 odločil "počakat"...
Meni je Beko sušilec lani odpovedal poslušnost po dobrih 6 letih, šla je neka črpalka (ali del nje, se ne spomnim več), strošek popravila je bil ranga 70 €.
Je pa serviser rekel, da naj bi bil ta moj model menda razen te črpalke zelo dober in neproblematičen.

Sedaj čakam pa na popravilo Samsung pralnega stroja, enako po 6 letih, pri višjih obratih centrifuga ne dela več s polno paro.

Tako da ti dve znamki verjetno ne bosta več v naslednjem izboru...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.554
8.909
113
Po šestih letih, ti pričakuješ, da bo katerakoli znamka brez popravila? Optimist.
To ne, pričakujem pa, da bodo eni ležaji zdržali vsaj pet let. V nobenga namreč ni prišla voda, ali lasje, ali kaj podobnega, kar je bil prej možen vzrok za okvaro. Celo pametnjakovič od serviserja je bil presenečen, ko je našel suhe ležaje. V prvem stroju so bli ležaji 12 let, pa se je vrtel bistveno več od tega. Enostavno za en drek material. Vse ostalo šiba zaenkrat brez težav.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Po šestih letih, ti pričakuješ, da bo katerakoli znamka brez popravila? Optimist.
Če je letelo name: Samsung ima to okvaro že kakšno leto, tako da je realno zdržal res komaj tistih 5 let garancije.
Po 7 letih je sicer tudi Bosch pomivalec lani odpovedal poslušnost in se je popravljal (menda znana napaka), strošek po spominu sodeč tudi okrog 100 €.

Tako da ja, očitno zadeve zdržijo tam okrog 5 let, vsako dodatno leto delovanja pa je očitno bonus.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc
27. jan 2022
4.801
1.738
113
To ne, pričakujem pa, da bodo eni ležaji zdržali vsaj pet let. V nobenga namreč ni prišla voda, ali lasje, ali kaj podobnega, kar je bil prej možen vzrok za okvaro. Celo pametnjakovič od serviserja je bil presenečen, ko je našel suhe ležaje. V prvem stroju so bli ležaji 12 let, pa se je vrtel bistveno več od tega. Enostavno za en drek material. Vse ostalo šiba zaenkrat brez težav.
Zakaj se ti oglašaš, če sem za VAGom pisal?
On pravi, da zaradi popravil po šestih letih ne bo več BEKO in Samsung kupil - jaz samo pravim, da so sedaj vsi isto sranje. Sinu je opevani Milko shodil po pol leta - pa kaj, dokler je v garancije se ne sekira, razen prvih deset minut, ko je treba "namiljeno in mokro" perilo ven spravit.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
AEG, Indesit, vse paše. Zdej mam neke fake ležaje, bomo vidli, kok bodo zdržal.
Na katerem stroju si menjaval ležaje? Ker v glavnem je večina današnjih strojev hin, ko gre ležaj. Se poskušal tako na Beko kot na AEG spraviti plastično kad narazen, da bi menjal ležaj, pa ne gre ...
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Po šestih letih, ti pričakuješ, da bo katerakoli znamka brez popravila? Optimist.
Itak da je.Maja letos,bo moj sušilni stroj Miele dopolnil 8 let.In v tem času,ni NIKOLI zatajil.Presušil na tone perila...Poleti in pozimi.Ga ne šparam niti malo.Ima da dela...Sem pa takrat odštel 1500 eur.In ne obžalujem niti centa,k sem odštel za njega!
Je pa dan danes tako.Kakor maš srečo...tako pa laufa.Ima sodelavka,7 let Gorenje pralni stroj.Pere vsak dan.In v tem času, tud nikol ni pustil na cedilu oz zatajil.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Na katerem stroju si menjaval ležaje? Ker v glavnem je večina današnjih strojev hin, ko gre ležaj. Se poskušal tako na Beko kot na AEG spraviti plastično kad narazen, da bi menjal ležaj, pa ne gre ...
To nalašč tak delajo.Da ne moreš sam popravit.Ampak,da mora prit servis,in ti menjat boben in mastno zakasirat!To je cilj proizvajalcem...
 
22. jul 2007
12.813
1.317
113
123
Meni je ravno včeraj shodil Beko po 7 letih, potrebna menjava elektronike cca. 100+ , eno šanso mu še dam pri naslednji pa leti iz bajte ven.
Planned obsoleecence še kako deluje v industriji bele tehnike.:mad:
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.377
5.411
113
zahteve:
- ne uničuje perila, vse gre v sušilca, me ne briga kaj piše na etiketi. volna, športna oblačila (stolpci taki in onakvi), dosedaj sem imela Boscha, ki bil sicer OK, ampak ne zna bobna v obe smeri vrteti, oziroma današnji, ce prav gledam znajo samo pri programu posteljnina
- cim manj mecka, ker ne likam
- ne zanima me, koliko časa porabi za sušenje, kolikor rabi, tok naj suši
- ne zanima me, koliko porabi, mora pa imeti TČ, da lahko na nizji temperaturi susi in ne uničuje oblačil
- je dober pri merjenju vlaznosti perila, kadar nabasem razlicno debele stvari not
- ne treba, da je extremno tih, ker je v kevdru zaprt
- aeg je svoj cas imel neko kosarico za superge, je to še? Imajo kateri drugi? Prvic sem boška ferderbala s tem, ker so supergi prosto nabijali po stroju in nekam zabili senzor vlage
- ne rabim 527 programov, samo odlicnega za mesano perilo in za sportne cunje
- ne rabim wifi, BT, push sporocil in podobnih neumnosti, ki bi me obvescale, kako se stroj počuti

Gledam top AEG in top Boška. Ker samo s t dvema firmama imam izkusnje in to kar dobre s kako mini pomanjkljivostjo. Ni pa problem recimo kaj takega: https://m.miele.si/gospodinjski/susilni-stroji-1575.htm?mat=11819920&name=TCL790WP_EcoSpeed&Steam&9kg
Razumem da malo gre za ime, ampak a je kaj boljši za kar zelim? Pa kaj hudica je razlika med TCL in TWL in med 780 in 790?

Upam, da bo tenutnega lahko popravil, drugače moram pa pod mus novga nabavit. Brez ne gre...
 
zahteve:
- ne uničuje perila, vse gre v sušilca, me ne briga kaj piše na etiketi. volna, športna oblačila (stolpci taki in onakvi), dosedaj sem imela Boscha, ki bil sicer OK, ampak ne zna bobna v obe smeri vrteti, oziroma današnji, ce prav gledam znajo samo pri programu posteljnina
- cim manj mecka, ker ne likam
- ne zanima me, koliko časa porabi za sušenje, kolikor rabi, tok naj suši
- ne zanima me, koliko porabi, mora pa imeti TČ, da lahko na nizji temperaturi susi in ne uničuje oblačil
- je dober pri merjenju vlaznosti perila, kadar nabasem razlicno debele stvari not
- ne treba, da je extremno tih, ker je v kevdru zaprt
- aeg je svoj cas imel neko kosarico za superge, je to še? Imajo kateri drugi? Prvic sem boška ferderbala s tem, ker so supergi prosto nabijali po stroju in nekam zabili senzor vlage
- ne rabim 527 programov, samo odlicnega za mesano perilo in za sportne cunje
- ne rabim wifi, BT, push sporocil in podobnih neumnosti, ki bi me obvescale, kako se stroj počuti

Gledam top AEG in top Boška. Ker samo s t dvema firmama imam izkusnje in to kar dobre s kako mini pomanjkljivostjo. Ni pa problem recimo kaj takega: https://m.miele.si/gospodinjski/susilni-stroji-1575.htm?mat=11819920&name=TCL790WP_EcoSpeed&Steam&9kg
Razumem da malo gre za ime, ampak a je kaj boljši za kar zelim? Pa kaj hudica je razlika med TCL in TWL in med 780 in 790?

Upam, da bo tenutnega lahko popravil, drugače moram pa pod mus novga nabavit. Brez ne gre...

tisti z linka ima steam finish..rahlanje s paro, košare za superge znaj biti na spisku dokupa
ko ga nabavljaš glej učinkovist sušenja, ker so čarali s plini....učinkovisto (razred + procent), hrup je relevanten če je kje v kakem bližnjem prosotru

jaz mam milete z dna lestvice boben vrt v eno smer, TČ mam ga ene 7 let do sedaj menjal zgolj filter pri TČ ker se je zarad sesanja raztrgal to je edini strošek. Sušimo pri znižani T dela BP ene 7 let

jaz bi gledal kak bolj basic miele ker tist je več ali manj to kar rabš.
 
  • Wow
Reactions: MieleFan

javr

Guru
6. dec 2011
1.615
1.068
113
mora pa imeti TČ
nikoli več. Prej smo imeli odzračevalnega Gorenje (to je takšen kjer moraš prebiti steno da piha sopara na prosto) in kar si nabutal v njega, je posušil, odeje, pouštre, ni da ni. Zahteva pa čiščenje tudi od znotraj, najbrž s strani servisa, česar se nismo držali oziroma nihče za to niti ni vedel, in je po mnogo letih delovanja enkrat močno zasmrdel po zažganem, najbrž so se vžgale kakšne "mucke" prahu znotraj stroja, in je šel v smeti.
Zdaj imamo Beko s topl.črpalko in 16 programi od katerih je dejansko uporaben samo en, topl.črpalko pa so že zamenjali v garancijskem roku. Zamera: pozabi da boš posušil kakšne prej omenjene kose posteljnine ali kaj podobnega, tudi če daš 2x skoz na najmočnejši program.
 
  • Žalosti me
Reactions: Gonzo