Kateri sušilni stroj?

nikoli več. Prej smo imeli odzračevalnega Gorenje (to je takšen kjer moraš prebiti steno da piha sopara na prosto) in kar si nabutal v njega, je posušil, odeje, pouštre, ni da ni. Zahteva pa čiščenje tudi od znotraj, najbrž s strani servisa, česar se nismo držali oziroma nihče za to niti ni vedel, in je po mnogo letih delovanja enkrat močno zasmrdel po zažganem, najbrž so se vžgale kakšne "mucke" prahu znotraj stroja, in je šel v smeti.
Zdaj imamo Beko s topl.črpalko in 16 programi od katerih je dejansko uporaben samo en, topl.črpalko pa so že zamenjali v garancijskem roku. Zamera: pozabi da boš posušil kakšne prej omenjene kose posteljnine ali kaj podobnega, tudi če daš 2x skoz na najmočnejši program.

Mislim da klasičnih z el grelcem skorajda ni več, odzračevalnih pa sploh ne..mogoče kak tuja tržišča z nižjo kupno močjo, pri nas pa bolj ne kot ja
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
tisti z linka ima steam finish..rahlanje s paro, košare za superge znaj biti na spisku dokupa
ko ga nabavljaš glej učinkovist sušenja, ker so čarali s plini....učinkovisto (razred + procent), hrup je relevanten če je kje v kakem bližnjem prosotru

jaz mam milete z dna lestvice boben vrt v eno smer, TČ mam ga ene 7 let do sedaj menjal zgolj filter pri TČ ker se je zarad sesanja raztrgal to je edini strošek. Sušimo pri znižani T dela BP ene 7 let

jaz bi gledal kak bolj basic miele ker tist je več ali manj to kar rabš.
Vsi Miele vrtijo v obe smeri.Kaj govoriš ti?Moj ta mesec dopolnil 8 let.Vrti skoz levo desno...
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Kaj pa miele

miele je top shit. O ostalih znamkah se razmislja samo ce no budgeta za miele ali pa bo stroj res malo v uporabi
Če bi bil top shit Miele.Nebi men 8 let zdržal brez ene napake.In sušim skoz čez celo leto, tud čez poletje...Jz ga ne šparam.Zato je,da ga uporabljaš.Ne,da ga imaš za dekoracijo sam da ga pač maš...kot določeni...
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.615
1.068
113
Kaka jajca si pa kupil pol?Možn da je kej z elektroniko narobe...Sm takrat pred davnimi leti kupil brez TČ klasičen Miele.In je tud vrtel levo desno.Pozanimaj se na servisu...
mogoče ima tudi Miele določene izdelke samo za "vzhodno-evropski" trg, ki si jih niti v sanjah ne bi upal dati na npr. nemškega... vsaj pri zabavni elektroniki, avtoradiih in podobnem v '90-ih (kasneje nisem več spremljal) je bilo tako: si šel na sigurno in kupil znamko, torej Philips, Sony, itd., dobil pa jajca na nivoju no-name izdelkov, in greš gledat kje je prišlo do zajeba: praviloma teh jajc nikoli ni bilo v katalogu za nemški trg
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.373
5.409
113
preveri msl harvey norman, tudi zna bit par 10 eur ceneje

povsod je ista cena. vsaj na spletu. v trgovini se da vedno kaj zmeniti, ampak v nobeni ga nimajo.

drugače se pa pogovarjate, kot da ima samo en stroj. tlele jaz gledam 3, pa sploh ne vem kaj je fora, da imajo 3, ker so v biti vsi glih:
edini, ki se mu vrata prav odpirajo (da je na desni tečaj) je pa zato 60€ dražji.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.675
829
113
povsod je ista cena. vsaj na spletu. v trgovini se da vedno kaj zmeniti, ampak v nobeni ga nimajo.

drugače se pa pogovarjate, kot da ima samo en stroj. tlele jaz gledam 3, pa sploh ne vem kaj je fora, da imajo 3, ker so v biti vsi glih:
edini, ki se mu vrata prav odpirajo (da je na desni tečaj) je pa zato 60€ dražji.
Zgleda , da stran odpiranja razumejo kot dodano vrednost in lepo zaračunajo.
Npr.naš precej preprost in ne ravno najnovejši ELEKTROLUX ima to po defaultu(levo ali desno), ....pa tudi nič ne trže, suši na nizki temp, ne zapleta perila , posuši kot je treba., v koliko smeri se vrti pojma nimam.....oz. ne vem kaj so dražji toliko boljši in kaj je tista res dodana vrednost razen TČ.

Res pa je imel 1 okvaro elektronike, ki je bila precej poceni odpravljena( nekaj 10€) in to tako , da se ne more ponovit.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
samo obvescam, beko susilc deluje ze 7 let, susi skoraj vsak dan, v poletni sezoni z dnevnim obiskom bazena tudi po 2x, tudi posteljnino in vzglavnike (povštre) v nulo

kar se mene tice, je svoj nakup ze zdavnaj opravicil
beko dps 7405 gb5
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
592
113
Men pa je na Bekotu šel gumb za "play" - za pognat. rahel do močan udarec po določenem mestu, potem pa gumb začne delovat :)
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Naš beko hebe na knofu za programe. Sredi procesa se prestavi na sosednjega in seveda posledično ustavi sušenje... :rolleyes:
Odšel naš Beko na večna lovišča.... Ga je zalilo v poplavah. Cel boben poln vode in mulja.

Gledamo Mileta TWD260WP. Baje se zna pigovarjati s pralnem strojem WWD660 WCS?!

Kaj pa razmerje v kg? Je bolje iskati več kg kot ima pralni?
 
  • Žalosti me
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi in MieleFan