Kateri sušilni stroj

igi

Guru
13. okt 2007
5.401
1.018
113
Celje
Obišči stran
Midva imava Gorenjevega D64225! Posuši OK, zmečkano ni! Sem pa bil negativno presenečen nad glasnostjo hladilnega ventilatorja! Ampak sem potem pri kolegici slišal Bosha in je enako glasen! Tako da kodenzacijski so verjetno vsi tu nekje...

Glede senzorja ti težko rečem, kaj pametnega. Tega sva vzela, ker sem imel kompenzacijo in niti ni bila tako pomembna cena...

Če boš rabil, mi sporoči za kaj si se odločil, da vidim, če se da na ceni kaj narediti... (imam še nekaj odprto
wink-1.gif
)
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.342
963
113
Je funkcija senzorja vlage v tem, da kontrolira vrednost vlage v bobnu? Če je temu tako in delovanje stroja ni odvisno od tega, je poj zame brezveze, ker itak na vsake toliko časa vstaviš, odpreš in pogledaš koliko je kakšna cunja suha... Noben senzor ne nadomesti človeške roke
grin1.gif
40 ali 60 stopinj in odštevanje časa... Tako, da za posušit cunje ne rabiš nobene znanosti... Itak se suši takrat, ko smo doma, pa vmes malo roko notri pomoliš, pa vidiš koliko je kaj suho...
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Kolikor sem videl na Gorenjevi strani, je razlika med tema dvema samo v tem, da je dražji novejši dizajn in ima samodejno znižanje temperature za občutljivo perilo. To sta edini razliki. V trgovini so mi pa rekli, da cenejši nima senzorja za vlago, glede na Gorenjeve podatke ga ima.

Glasni so pa vsi (vsaj v tem cenovnem razredu) okrog 66 decibelov.
uf-1.gif
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Če boš rabil, mi sporoči za kaj si se odločil, da vidim, če se da na ceni kaj narediti... (imam še nekaj odprto
wink-1.gif
)

V merkurju dobim pri obeh okrog 12% popusta (*), če ti dobiš kaj več, se lahko zmenimo.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.408
975
113
Obišči stran
Imam sidexa, ki je pravzaprav starejši model gorenja prepakiran v drugo znamko. Suši ok, dokaj hitro, glasen pa tudi ni preveč pretirano. Pa precej cenejši so kot "original" gorenje.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.211
680
113
Zdej sm pa kr mal v dilemi. Jst pa sm prepričan da jew potreba po programih zato sm izbral tega https://trgovina.gorenje.si/default.asp?id=13&productid=54 .

Samo eni pravte da je vseeno, ker si itak skoz na enem programu. Kakšne so izkušnje tistih ki imate na voljo več različnih ? Jih uporabljate ali ste ugotovili, da v resnici je vse isto. Ker pri ceni je razlika občutna.



LP
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Citat:
Uporabnik Ateis pravi:
Zdej sm pa kr mal v dilemi. Jst pa sm prepričan da jew potreba po programih zato sm izbral tega https://trgovina.gorenje.si/default.asp?id=13&productid=54 .
LP

Sem gledal tudi tega, ampak se mi ne zdi bistveno boljši od tistega zgoraj za 400€, ker ima že tisti ogromno funkcij.
Če imaš višek denarja ne rečem, drugače pa mislim, da se ne splača. Vedno je nekje potrebno potegniti črto cena/kvaliteta.

 
Nazadnje urejeno:

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
V čem se pozna razlika med kondenzacijskim in odzračevalnim?
Vem da eden piha zrak ven, drugi pa odlaga vodo v posodo.
Zanima me, ali kondenzacijski zato porabi več elektrike in suši dlje časa?
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.157
55
48
Osrednja Slovenija
Glede časa sušenja - mogoče je kaj dlje, ne vem. Ta iz linka ima senzor in zadevo ustavi, ko je suha. Do sedaj še ni zaj... in je bilo vedno lepo suho, nastavljaš pa več stopenj - npr za likanje in ga manj posuši.
Ne posuši pa dobro na programu za občutljivo perilo, zato ga včasih dam 2x - s tem da drugič hitro konča.
Glede porabe - največ boš izvedel iz tehničnih podatkov obeh. Pri meni je tako, da predvsem laufa pozimi, nameščen je v kabinetu, kjer ni ogrevanja oz. je el. radiator. Torej vse kar stroj segreje, je koristno in ni vrženo skozi okno, kot pri odzračevalnem. Za mene je tako ta boljši. Če ti pa prostor pregreva ali pa poleti, tam pa ni več tega plusa.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Še ena razlika je med kondenzacijskim in odzračevalnim, na katero pa redko kdo pomisli. Kondenzacijski ima več delov, s tem večjo možnost okvare in bolj zapleteno (beri dražje) popravilo. Kdaj boste to ugotovili je pa odvisno od pogostosti uporabe, po parih letih že lahko...

Gorenjevi serviserji so bolj naklonjeni odzračevalnim
zmaga.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.242
4.738
113
Za tak denar bi dobil že kakega iz B razreda. Ali pa bi bil to res bolj pameten nakup, pa ne vem... Tudi sem iščem sušilni stroj in nabiram skupaj denar in še nisem ugotovil, kakšna je sploh bistvena razlika med vsemi temi modeli...
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.211
680
113
ja jst smo hotu imet veliko funkcij. npr. program volna, saj včasih dam pulover prat pozimi in potem ga nikjer ne morm posušit. zaenkrat zadeva funkcionira kr dobr, perilo ni nč zmečkano, brisače so mehke. drugo pa še nism probu.

da bi izbral B razred glede energije se mi ne zdi smiselno, saj ga ne uporabljam zelo pogosto.iskreno povedano, pa sploh nism gledal na razred.

lp