Kateri nosilec za kolesa?

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
Dober večer, recimo, da je prava tema za sledeče vprašanje, če mi lahko nekdo svetuje. Kupil sem nosilec za na kljuko Thule Easyfold XT2. Super uporabna reč. Problem pa je, da ena pozicijska luč utripa. Avto ne javlja nobene napake. Drugače vse luči delujejo. Na drugem avtu gori normalno. Ista znamka vozila. Nosilec je 7 pinski, original kljuka 13. Gledal sem po internetu, pa nisem našel nič uporabnega.
Hvala.
Podobno pri nas - samo da je drug nosilec od Thuleta... pri meni (7 pin) deluje normalno, pri starsih (13 pin) nekaj narobe; zamenjali 2 pretvornika (original Skoda in original Thule), je bilo isto; na koncu ugotovili da je bila kljuka pri starsih nekaj narobe zvezana.
ce priklopis prikolico ali kaj podobnega, deluje normalno??
 

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
225
172
43
Hvala. Glede počitniške prikolice, podoben problem. Stara 20 let, luči delovale normalno s pretvornikom. Zaradi nedipridipravov je žlahtnik luči zamenjal za led. Od takrat ne delajo več z mojim avtom oz so brlele, avto je javljal napako, da je žarnica pregprela. Na njegovem vozilu delajo. Kot sem razumel, je problem, da imajo led luči tako malo upora, da jih avto ne zazna in da bi moral vgraditi upore v prikolico.
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
Kot sem razumel, je problem, da imajo led luči tako malo upora, da jih avto ne zazna in da bi moral vgraditi upore v prikolico.
Zdej če daš LED k se fajn sliš, pa k je moderno pa varčno......
ko daš vštric upore ni nč več od tega. temu smo včasih rekl: "d drekom si rit brisat"
 

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
225
172
43
Ugotovil sem, da je pregorela žarnica, ki osvetljuje tablico. Zato je pozicija utripala. To sem preveril tako, da sem na "delujoči" luči odstranil enako žarnico in je utripala. Ali je bila pregorena žarnica že ob dostavi ali pa je pregorela ob prvem priklopu, pa ne morem vedeti.
Še vedno me bega, da na drugem vozilu luč ni utripala kljub pregoreni žarnici.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.683
3.567
113
Thule nosilec z led lučmi mi na dveh vozilih dela kot je treba, na tretjem pa leva pozicijska na nosilcu ne gori in avto javlja napako da leva pozicija ne dela. Čeprav na avtu dela. Na vseh je priklop na 13 polno vtičnico.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Torej ni problem v nosilcu ampak vtičnici. Pomeri z probelampo, če dobiš iz vtičnice ven štrom za levo luč. Oziroma z multimetrom, če ma sploh stik v konektorju zadaj.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.298
2.396
113
še v SLO - ampak komaj
No - pa imaš odgovor - menjaj LED za navadne …

Sarkazem na stran - dajte si dopovedati, da elektronika, ki ni bila narejena za LED, še posebej z kakim pretvornikov 13 na 7 ali 7 na 13, prav kliče po pyzadriji.

Tastova prikolica je delala tako kot mora (luči) samo na njegovem “golfu” - ko je menjal in po nesreči “stalni električar” ni bil na razpolago in je peljem drugemu, da je kljuko zvezal, pa delalo kot na “mojem” in “svakomem” - dokler nisem prikolice razdrl in povezal kot mora biti (vključno z “maso” v vtičnico). In glej ga čuda - od takrat pa dela kot mora.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi in Pepe

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.114
2.460
113
Čisto odvisno kakšna je elektronika kljuke. Če je aftermarket naknadna vgradnja se ponavadi pobere najbližji + (vtičnica v prtljažniku) in se od luči samo poberejo signali za elektroniko. Torej elektronika kljuke na stikih z žicami smernika zazna, da je vklopljen smernik in vklopi smernik na prikolici napajan iz 12 voltne napeljave vtičnice. Vprašanje, če to (aftermarket) motnjo elektronika avta sploh zazna. Pri orginal vgradnji pa zna biti kar veselica, recimo, če ima avto led luči, ti pa gor priklopiš prikolico z navadnimi žarnicami. Vprašanje, če sploh elektronika zaradi mizerne porabe sploh lahko zazna LED luči na prikolici ali pa kontra elektronika, ki predvideva LED, ti pa gor na prikolici obesiš navadne žarnice. Dejansko ni nekih podatkov o tem kako se vse skupaj obnaša v različnih situacijah pri različnih proizvajalcih.
 

billie

Zelenc'
15. jun 2008
16
9
3
mam tovarniško poklopno na superbu, full led in prikolo z navadnimi žarnicami, dela bp vse.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Mene na passatu z tovarniško poklopno hebe na prikoli, včasih dela ok, včasih pa po priklopu rabi nekaj minut da dobi prikola elektriko, občasno pa sploh ne. Mogoče adapter 13/7 pin kriv? Nosilec za pecikl pa dela ok
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Ne bi vedel, bi prej rekel da ne, razen če so jo na servisu. Ko sem jo jaz uporabil sem jo nekajkrat od začetka po pritisku na gumb moral še prijeti in ven potegniti, je bila zaskočena, domnevam da pred mano zelo malo ali nič uporabljana.
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
Kako pa na zadnjem nosilcu transportiraš "step-thru" kolesa?

Recimo:

Kam fiksiraš roko, ki ponavadi pride na zgornjo prečko?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.683
3.567
113
Za sedežno oporo ali navpično cev.Thule sicer prodaja neko prečko, ki jo montiraš na kolo, ampak spet vprašanje če se izide, treba je probat.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Jaz kolesa zelo različno fiksiram. Nikakor ne samo na gornjo prečko. Več cevi okvirja pride prav, da jo le roka prav prime.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Yogi

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
ksz....
Nekaj mesecev nazaj sem kupil nosilec thule za dve kolesi za pritrditev na kljuko. Že od začetka se je eno od zapiral s katerim pričvrstiš kolo na nosilec, pri demontaži zelo zatikalo. Tako se včasih hebem tudi 10 minut, da skoraj odtrgam to zapiralo in oslobodim kolo. Obstaja kje kakšen servis ali prodaja nadomestnih delov, da bi zamenjal to zapiralo?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
ksz....
Nekaj mesecev nazaj sem kupil nosilec thule za dve kolesi za pritrditev na kljuko. Že od začetka se je eno od zapiral s katerim pričvrstiš kolo na nosilec, pri demontaži zelo zatikalo. Tako se včasih hebem tudi 10 minut, da skoraj odtrgam to zapiralo in oslobodim kolo. Obstaja kje kakšen servis ali prodaja nadomestnih delov, da bi zamenjal to zapiralo?

Servis? Kolikor vem imajo 5 let garancije zadeve...