Kateri nosilec za kolesa?

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.316
940
113
Titograd
Je bil za easyfolda tudi, ampak mi je na piđoju povedal, da so jih prvi dan akcije do malice vse prodali, v roku nekaj dni pa tudi ostale modele. Jaz optimist pa sem prišel nekje proti koncu akcije. Zdaj če imajo letos kakšne omejitve na določene modele pa ne vem.

Na koncu sem vzel vw-jevo zadevo, ki jo za njih dela Thule, pri Thuletu je to model Velocompact
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.810
2.069
113
Sem prebral vse in me zanima razlika med Thule VeloCompact 926 in Thule EuroWay G2 923. Vidim razliko maks nosilnost, prvi 60kg, drugi 51kg. Rabim za 2x E-MTB, vsak 22kg in eno otroško kolo, tako da je tudi 51kg dovolj. Kaj priporočate? Hvala.
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
Razlika je še v PIN priklopu 13 napram 7. Jaz bi vzel prvega. Tole je pa razlika v priklopih :
  • 7 pinski priklop elektrike bo zagotavljal pravilno delovanje smernikov, zavornih luči, osvetlitev nosilca tablice, medtem ko bo 13 pinski priklop omogočil vse prej naštete funkcionalnosti ter tudi delovanje luči za vzvratno vožnjo ter izklop delovanja zadnjih parkirnih senzorjev med vožnjo vzvratno
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.456
1.246
113
Iskajoč brata
Na novem avtomobilu se mi ne odprejo prtljažnja vrata, ko imam naložena kolesa... Trenutni nosilec je Thule basic za 3 kolesa....
Ko nagnem kolesa, se vrata zaletijo v pedalo prvega kolesa....
Ker imam namen menjati v nosilec s 4 kolesi, iščem takega, kjer se bodo vrata lahko odprla.
Trenutno imam tega ogledanega, vendar moram prej naredi izmero:
http://buzzrack.com/galleries/buzzracer-4/

Če imate kakšne predloge, na plan z njimi. Probal sosedovega Thule, ki ima par razredov višjega, ne morem sploh odpreti prtljažnjika, tudi če je prazen...
Ta razdalja (puščica) mora biti čim večja:
1687769483647.png
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.730
2.097
113
Na novem avtomobilu se mi ne odprejo prtljažnja vrata, ko imam naložena kolesa... Trenutni nosilec je Thule basic za 3 kolesa....
Ko nagnem kolesa, se vrata zaletijo v pedalo prvega kolesa....
Ker imam namen menjati v nosilec s 4 kolesi, iščem takega, kjer se bodo vrata lahko odprla.
Trenutno imam tega ogledanega, vendar moram prej naredi izmero:
http://buzzrack.com/galleries/buzzracer-4/

Če imate kakšne predloge, na plan z njimi. Probal sosedovega Thule, ki ima par razredov višjega, ne morem sploh odpreti prtljažnjika, tudi če je prazen...
Ta razdalja (puščica) mora biti čim večja:
Poglej priponko 68872
očitno rabiš tistega ki se prepogne takoj pri kluki, jaz sem imel enkrat enega menabo, ki je bil takšen
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83

Atera strada DL3 je tak, ki se umakne, da lahko odpiraš vrata. Menda edini nosilec za kljuko pri kateremu lahko odpiraš vrata na ducato/jumper/boxer. Če deluje tam potem bo tudi pri vsakem osebnem vozilu :)
 

slojanez

Pripravnik
23. nov 2011
30
9
8

Atera strada DL3 je tak, ki se umakne, da lahko odpiraš vrata. Menda edini nosilec za kljuko pri kateremu lahko odpiraš vrata na ducato/jumper/boxer. Če deluje tam potem bo tudi pri vsakem osebnem vozilu :)
Imam ze skoraj 10 let.. top! Edina razdalja med nosilci bi lahko bila večja. E-mtb, fully (non boost) in gravel z malo tetrisa.
 

Nejc_L

Pripravnik
18. feb 2011
317
18
18
Sl. Bistrica
Mam podoben problem, samo da se meni prtljažnik bočno odpira, in to samo enokrilno. Thulejevi mojstri so takoj rekli, da ne gre. Našel sem ene Avstralske nosilce za terence, tisti se podere do konca dol in ni panike z odpiranjem. Je pa €€€ oz. homolomo problem - brez luči itd.
Ima kdo kakšno izkušnjo s temi bočnimi vrati in nosilci?
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.144
291
83
Mam podoben problem, samo da se meni prtljažnik bočno odpira, in to samo enokrilno. Thulejevi mojstri so takoj rekli, da ne gre. Našel sem ene Avstralske nosilce za terence, tisti se podere do konca dol in ni panike z odpiranjem. Je pa €€€ oz. homolomo problem - brez luči itd.
Ima kdo kakšno izkušnjo s temi bočnimi vrati in nosilci?
Model avta, bo lazje poiskat in podebatirat.
 

slojanez

Pripravnik
23. nov 2011
30
9
8
Ko ga nataknem v soboto pomerim. Kupil takrat pri eni firmi v Tacnu ( v bližini uzina), ne vem če je se tam.
Evo pomeril:
ko je v zgornjem položaju (vožnja) je 17 CM za odbijacem (Octavia combi), za dostop pa se spusti (zapelje nazaj in malo navzdol) za 45 CM. Najvišji del je nad banko kljuke cca 2,5 do 3 CM.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.456
1.246
113
Iskajoč brata
Zdravo,

kupil v petek, placa kukr češ. Tudi za moja vrata. Sedaj se moramo samo še kam zapeljati, da ga bom celega naložil.

Hvala vsem za info.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla