Kateri medijski predvajalnik

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.662
6.524
113
Kaj pomeni streamanje? Da nekdo streama filme, nadaljevanke, glasbo itd...
Po moji trenutni vednosti, ki pa ni 100%, naj bi to bilo prenašanje ( gledanje ) filmov na TV brez USB ključka ali Hard diska. Torej direktno iz računalnika. Je to to, ali se motim?
Večkrat berem tukaj, o streamanju, pa da ne bom živel v temi, naj nekdo prižge luč zame.
smile-1.gif
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.470
247
63
Predvsem se ime oz. naprava Media Streamer nanaša na spremljanje vsebin preko interneta kot npr.: Netflix, Amazon Instant, HBO Go, Hulu Plus, Pandora, MLB.TV, Amazon Cloud Player, Vudu, Youtube itd.

V ameriki so naštete zadeve precej popularne, pri nas zaradi nezmožnosti sklenitve naročnine povečini najboljše odpadejo tako da naprava kot je Roku pri nas nima takšne vrednosti kot npr. v Ameriki ali Angliji.

Če želiš torej gledati vsebine preko zunanjega diska, ali diskov oz. računalnikov v omrežju je zaradi veliko boljšega uporabniškega vmesnika to še vedno bolje opraviti s klasičnimi medijskimi predvajalniki (Mede8er, PopCorn, Dune, Xtreamer) ali HTPCjem ...
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Obstaja pa kar nekaj programov ( dodatkov ) npr. za xbmc, ki ti omogočajo predvajanje filmov, glasbe, ... direktno iz tujih serverjev brez naročnine ( je pa to piratsvo o katerem se ne sme govorit ).
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.662
6.524
113
Kot kaže sem si narobe predstavljal. Sam sem mislil, da je potrebno najprej film, glasbo itd... recimo preko torrentov potegniti dol z neta in nato streamaš in gledaš na TV. Tukaj pa sedaj berem, da sploh ni potrebna dol vleka z neta, ampak lahko direktno gledaš ( streamaš ) z neta na TV. Verjetno pa to ni brezplačno???

Lp
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.337
760
113
Se bom priključil še jaz: imam Xtreamer sidewinder 2 in mi povzroča sive lase... dostikrat se sam od sebe odloči prekiniti povezavo, naj bo to WiFi ali pa s kablom... potem povezavo ponovno najde, se povežem na moj PC, poiščem film, začnem predvajati, model pa ''ponovi postopek''... Glede na to, da preko aplikacije Qloud media tako na Androidu (telefonu in tablici) kot pa Ipadu brez težav gledam film direktno iz PC-ja, preko WiFi, bi to nalogo lahko opravljal kakšen USB Android ključek oziroma box...?
Xtreamer uporabljam striktno samo za gledanje video vsebin iz hišnega računalnika ter prenosnega diska, nadomestni box oziroma ključek bi imel isto funkcijo, verjetno glede na možnosti tudi kak Youtube, internet,... Bi zadeva delovala in katera?
Tenx...
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Kolegica ima TV z HDMI vhodom in zunanji disk na USB, na kateremu ima filme (1TB).

Sedaj pa išče najcenejšo varjanto, kako bi ta svoj USB disk priklopila na TV, da bo lahko gledala te filme?

A direkt pretvornik iz USB - HDMI ne obstaja ane? Sicer tudi če obstaja, verjetno to ni dovolj, saj sama TV po sebi nima predvajalnika :/

Kaj bi mi svetovali najceneje in da recimo podpira Full HD ali pa vsaj HD filme (torej .mkv) in divx filme. Večinoma ima divx filme in podnapise (.txt, .sub...).

Gledam sem pa kej takega - KLIK

Hvala
smile-1.gif
 

maki3

Pripravnik
14. sep 2007
681
3
18
WDTV Live, WDTV Play, Roku... oz. katerikoli mrežni predvajalnik iz te teme bo to zmogel, treba se bo samo odločit za enega.:)
 
22. jul 2007
12.823
1.318
113
123
Zanimiva stvar prihaja

Android TV v4
Media streamer
HDMI-In/HDMI-out, IR-in/IR-out, DNLA, WiFi, Ethernet, Bluetooth, USB
Air mouse remote with Mic and Motion Sensing
Netflix, Vudu HD, Movies, Amazon video, Chrome, YouTube, Goolge Play, Vioce Search, Primetime
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Za filme predvajat iz zunanjega diska bo ta WD player vrh glave.
Fajn je ker lahko na WDju nastaviš, da se ta disk prikaže na mreži kot mrežni disk in lahko potem iz računalnikov direkt na ta disk kopiraš filme brez da bi ga odklapljal. Lahko pa tudi predvajaš filme direkt iz sheranih map na pcjih ki so na isti mreži.
Meni starejši model WD playerja dobro služi že tri leta.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
S šumniki nisem imel nikoli problemov, je pa res da zelo redko vklopim podnapise.
 

srssen

Pripravnik
31. mar 2010
38
1
8
tmin
Jst tudi iscem medijski predvajalnik...pa so cene zelo razlicne. Kaj ta klik bi bil uredu...pa se slovenscino ima (vsaj pise tko )
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.470
247
63
Razni Android boxi se v praksi žal še ne obnesejo tako dobro kot v teoriji na papirju, kljub dobrim specifikacijam.

Če želiš dobro uporabniško izkušnjo, stabilno delovanje in podporo v skupnosti, nabavi vsaj nekaj v tem stilu: 70€ dalje.