Kateri medijski predvajalnik

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
ksz
Ne poznam zadev..me pa zanima, kaj dejansko pridobim za multimedijskim predvsjalnikom, glede na to, da imam Smart TV (samsung) na katerega imam obešen disk preko usb.
Wifi prek samsuga je itak obup...

thx
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Nič
smile-1.gif

Oziroma pridobiš spletne aplikacije... youtube, itd... kar pa imaš itak že na svojem smart TV, za katerega praviš, da je obup.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.125
756
113
pridobiš vse, kar si želiš, seveda odvisno od cene, ki si jo pripravljen plačati za tak medijski predvajalnik, ki bi znal tvoje želje izvesti
doma imam recimo Raspberry PI, ki je nekako minimum od minimuma, kar se zahteva od medijskega predvajalnika (torej da ti tekoče predvaja 720p filme in pogojno 1080p, seveda preko HDMI).v primerjavi s smart TV pridobiš
- XBMC vmesnik, ki je eden najbolj priljubljenih vmesnikov za medijske predvajalniek. XBMC je zelo prilagodljiv (meniji in preobleke po lastnem okusu). lahko ga upravljaš z daljincem od TV, telefonom, tablico, PC, ...) Imaš cel kup dodatkov zanj, ki so sicer bolj ali manj neuporabni, no jaz uporabljam Subtitle Downloader
- DLNA medijski strežnik za ostale naprave v mreži (TV, tablice, telefoni)
- predvajalnik glasbe (na RPI imam priklopljen tudi stolp in lahko predvajam glasbo pri ugasnjenem TV)
- torrent klient, ki ves čas snema in deli datoteke, torej nimaš več problemov z razmerji na posameznih straneh
- nekateri dodatki omogočajo celo samodejno iskanje in nalaganje torrentov najnovejših serij, takoj ko se posamezne epizode pojavijo na pašnikih
- dnevnik ogledanih filmov in serij
- možnost doma narejenega ambilighta (boblight, hyperion)
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Kaj vse pridobi, če mu že vsaj polovico zadev zdaj dela? Ni vprašal kaj dobi ampak pridobi, torej išče delto med trenutnim stanjem in stanjem po nakupu multimedijskega predvajalnika. Pa imej v mislih, da se ne spozna oziroma ne spremlja teh zadev.

Jaz osebno, če bi bi imel smart TV in bi bil zadovoljen s priklopom zunanjega HDD kot virom predvajanja - nebi niti pod razno kupoval še dodatne šare. Potem bi že raje kupil en NAS, na katerem bi imel filme, torrent pa še marsikaj drugega, ne pa da kupujem multimedijski predvajalnik in ga priklapljam na smart (multimedijski) TV.
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
no sej...tvoj odgovor mi je nekako čisto dovolj. Pač, ko sem kupoval TV sem delal študijo kaj vse mora imeti. Smart TV MUST...sedaj pa tega sploh uporabljam ne, saj je povezljivost z WIFI obupna, fizočno kabla do TV ne mislim vlečt, aplikacije so neodzivne...itd...
Na konc sem ugotovil da bi kamot shajal brez tega....
Edina stvar ki je zame uporabna je USB in nanj priklopljen disk.
Edino kar me pa moti je pa to....da ko film uspešno prenesem na komp, moram postopek ponoviti za disk ki je na TV. Vse bi bilo lažje če bi lahko streamal kar iz kompa. Sem poskusil, pa ze zatika....

Ampak, hvala obema za obrazložitev...
zmaga.gif
 

wabb

Pripravnik
6. dec 2008
270
0
16
Citat:
Uporabnik escada66 pravi:
ksz
Ne poznam zadev..me pa zanima, kaj dejansko pridobim za multimedijskim predvsjalnikom, glede na to, da imam Smart TV (samsung) na katerega imam obešen disk preko usb.
Wifi prek samsuga je itak obup...

thx

Sicer ne vem kateri model Samsunga imaš ampak moj UE55F6510 predvaja HD 1080p preko Wifi-ja tekoče.
 

osiris12345

Fizikalc
20. feb 2011
1.304
13
38
Ljubljana
to se pravi če zadevo zastopim po vsem tem branju... multimedijski predvajalnik ti omogča tudi da predvajaš filme direktno iz računalnika na tv?
 

B81

22. jul 2007
34.775
9.127
113
Signal prek elektrike zmaga.

Sicer pa za uporabo smart tvja je nujna še kakšna tipkovnica zraven.
 

osiris12345

Fizikalc
20. feb 2011
1.304
13
38
Ljubljana
ma ja včasih ko sem imel ps3 sem to streamal vse preko ps3 media serverja... predvidevam da je ta na isti princip narjen.... označiš neko mapo ki jo streamaš pol iz pcja? pa drugače podpirajo vse podnapise in formate? najbolj znan je ta extream al kako? iščem nekaj do 70€
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Vse kar rabite naredit je priklop smart TVja v mrezo, si nalozit en DLNA server in ne boste rabil nobenega multimedijskega prevajalnika. Sploh pa je ti predvajalniki na smart tvjih neuporabni ce niso priklopljeni na mrezo. USB kljucek/disk pa lahko vklopis tudi v TV

LP
 
Nazadnje urejeno:

APM

Pripravnik
28. okt 2013
107
18
18
Odločil sem se kupiti Mede8er MED600x3D ( http://www.xenon-forte.si/trgovina/p-133627-mede8er-med600x3d-full-hd-network-media-player.aspx ). Danes ga bom naročil.

Rabim ga predvsem za predvajanje serij iz zunanjega diska, ki bi ga priklopil preko USB oziroma bi streamal direktno iz računalnika. Kolikor sem bral, so medijski predvajalniki z Androidom precej bugasti, Roku 3 je bolj namenjen za streamanje iz npr. Netflixa, Boxee je kupil Samsung in ustavil support. Tukaj je še WD Live, ki pa je baje že precej zastarel. Na podlagi tega sem se odločil za Mede8er MED600X3D.

Zdaj ker se na to tak ne spoznam, me zanima, če je to OK nakup ali ne ?

Hvala!
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Ti bo o tem predvajalniku moral kdo kaj povedat ki si ga lasti.
Moj prejšnji predvajalnik je bil PBO, pri katerem pa se je hitro ustavila podpora tak, da mi zdaj leži v omari ( za rezervo ).