Kateri medijski predvajalnik?

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Vem, da je bilo že ogromno napisanega, ampak mene zanimajo prav konkretne stvari,
Kateri predvajalnik mi priporočate?

Izpolnjevati mora naslednje pogoje:
-predvajati mora AVC HD lite (datoteke, ki jih snema Panasonicov fotoaparat DMC-TZ7)
-predvajati mora tudi zvok pri filmih, ki ga imajo posnetega v DTS ali AC3. Moj hišni kino je namreč samo z navadnim surroundom

Imam zunanji disk 500GB, na njem pa back up račonalnikovih datotek. Kako potem medijski predvajalnik pokaže menije na televizorju? Ali ve, kje so spravljeni filmi in muzika in prikaže samo tiste mape, ali mi pa pokaže vse direktorije?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
jaz sem kupil WD live HD, mislim da bi cisto normalno morale zadeve laufat, to kar si napisal. Preveri..

edino mislim da nima wifi,ampak ga ne rabi, mrežni preklop pa ima, kar je edino smiselno za HDfilme streamat.aja USB prikljucka sta pa dva, in HDMI izhod.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
nov xtreamer prodigy bo podpiral tole
Video Codec’s Supported
MPEG-1 / MPEG-2 / MPEG-4 SP/ASP/AVC
(H.264 | x264) / XviD / DivX / WMV9 (VC-1)
/ RealVideo 8/9/10 (up to 720P)

jst imam še star xtreamer in če mi pošlješ kak testni video ti lahko v ponedeljek sporočim, če dela.
www.sendspace.com do 300MB lahko naložiš.

kakšne pa ima tvoj hišni kino vhode za zvok (optika, 1x činč coaxial, 6x činč analogno)? Preko optike in stereo činčov zna dts pretvorit.
Če nimaš optike in imaš 1x činč coaxial, potem za to obstajajo pretvorniki, sam niso ravno poceni:( Obstaja vrjetno tudi pretvornik iz optike na 6x analogno, samo je spet cena vprašljiva.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
nov xtreamer prodigy bo podpiral tole
Video Codec’s Supported
MPEG-1 / MPEG-2 / MPEG-4 SP/ASP/AVC
(H.264 | x264) / XviD / DivX / WMV9 (VC-1)
/ RealVideo 8/9/10 (up to 720P)

jst imam še star xtreamer in če mi pošlješ kak testni video ti lahko v ponedeljek sporočim, če dela.
www.sendspace.com do 300MB lahko naložiš.

kakšne pa ima tvoj hišni kino vhode za zvok (optika, 1x činč coaxial, 6x činč analogno)? Preko optike in stereo činčov zna dts pretvorit.
Če nimaš optike in imaš 1x činč coaxial, potem za to obstajajo pretvorniki, sam niso ravno poceni:( Obstaja vrjetno tudi pretvornik iz optike na 6x analogno, samo je spet cena vprašljiva.

Super, se bom potrudil pa dal gor en filmček čez vikend.

Drugače pa wi-fi povezave ne rabim. Zadeva bo stacionirana pri televizorju in gor priključen zunanji disk preko USB-ja. Če prav razumem, imajo vse te škatlice mrežni priklop, da jo priklopiš na net in lahko narediš upgrade programske opreme?

Moj hišni kino ima vse priključke zadaj (vhode) v obliki cinch konektorjev. Torej obstajata dva načina, kako bi lahko priključil medijski predvajalnik. Popravi me, če se motim:

1) predvajalnik priključim na TV s HDMI kablom, potem pa iz televizorja peljem audio out preko cinchev na hišni kino
2) predvajalnik priključim na TV s HDMI kablom, potem pa še vzporedno iz predvajalnika peljem cinche na hišni kino

V katerem primeru bi pri filmih, ki jih potegnem z neta in imajo DTS zvok, bil le ta tudi predvajan na mojem hišnem kinu? Ali bi moral ta predvajalnik imeti nekakšen "downsampling", da bi DTS pretvoril v dolby surround?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
mrežni priklop imajo za updejte, za dostop do spletenih stvari (youtube, picasa, vreme, novice....), stremanje filmov, muske z mrežnega diska ali računalnika.

1) Ja tko bi šlo, če ti tv to podpira
2) tudi to bi šlo
V obeh primerih pa se bojim, da bo samo stereo.

V navodilih tv-ja poglej kaj njegov output činč zmore. Če imaš srečo, potem bi morda vezava pod točko #1 delala v 5.1 načinu. Ali tv podpira dts oz, da kar dobi preko hdmi, da zna direkt peljat naprej na činč in ti hišni kino zna prebavit dts. Če HK ne zna predvajat dts, potem mislim, da ne bo šlo. Zdej z glave pa re ne vem, če zna xtreamer dts pretvorit v surround preko hdmi ali optike.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Saj to je ta težava. Hišni kino prebavi samo klasični dolby surround. Zaenkrat mi to zadostuje.
Ker pa so vsi filmi na torrentih (mislim na HD filme) verjetno z DTS zvokom, se bojim da bom dobil tišino. Zanima me, kako je v teh primerih, ali dobim tišino, ali dobim streo zvok, ali pa dobim stereo zvok, ki ga potem moj hišni kino spremeni v dolby surround?

Pa še eno vprašanje. Ker imam na zunanjem disku cel backup računalnika (skupaj s filmi in muziko razmetanimi po različnih mapah), me zanima kako potem tale medijski predvajalnik to prikazuje na ekranu. Ali se moram prebijati po drevesni strukturi, tako kot v raziskovalcu, ali pa se oblikujejo nekakšne mape, kjer so noter samo filmi, glasba, fotke itd...?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
za dobit stereo ni problem. xtreamer zna dts downmixat na stereo
tvoj HK bo iz stera ali predvajal stereo ali pa naredil nek fejk 5.1

na starem XT imaš dve možnosti brskanja po filmih
1) drevesna struktura kot v raziskovalcu
2) ali kot cowerflow

1) do filmov se prebiješ samo prvič, potem si daš mapco pod favorites in do nej dostopaš zelo enostavno
2) probal sem, pa mi deluje prepočasi in preveč klikanja, da pridem do tega. Zna pa sam dobit vse potrebne podatke o filmih (opis, imdb ocena, slikce)

Pri novih dveh XT (ultra in prodigy) bo drugi način deloval bolje.
ultra je vbistvu PC z xbmc ali boxee vmesnikom, prodigy pa naslednik starega XT.
 

brok

Zelenc'
2. avg 2008
4
0
1
Sem ogromno prebral glede teh predvajalnikov, mogoče celo preveč, da sem sedaj zmeden. Nagledane imam tri stvari, sedaj pa bi koga, ki se na to malo bolj spozna prosil za kratko analizo, prednosti, pomanjklivosti...in sicer;

na akcija. si sem našel zelo znižanega tega: http://www.akcija.si/izdelek/59892/Multimedijski-Center-Conceptronic-Full-HD
potem pa mi je v oko padel še : http://www.odnesi.si/product_info.php?products_id=13157
in jasno Xtreamer SideWinder: http://simali.si/shop/artikel.php?id_art=4&ln=sl

Zanime me tudi ali je možno snemati iz tvja na disk v predvajalniku? Jasno, dobrodošla tudi kakšna četrta možnost, vidite tako, da se gibam tam okoli 100-150 EUR. Hvala!
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Na papirju res marsikaj obljubljajo, kako je v resnici pa izveš šele doma.
Če se ti ne mudi še malo počakaj, da pride ven xtreamer prodigy.

Eni lahko snemajo eni pa ne. Xtreamer omogoča ogled iptv (siol, t2...) preko njega. Torej brez dodatne škatle ob tv-ju. Če pa lahko ta iptv tudi snema pa res ne vem. Po googlaj;)

xtreamer in wdtv imata to veliko prednost, ker je za niju res ogromno podpore in če kaj ne dela, se kmalu najde rešitev.
 

Dekster

MOBITEL PR
8. apr 2009
995
0
16
Ljubljana
Citat:
Uporabnik brok pravi:
Sem ogromno prebral glede teh predvajalnikov, mogoče celo preveč, da sem sedaj zmeden. Nagledane imam tri stvari, sedaj pa bi koga, ki se na to malo bolj spozna prosil za kratko analizo, prednosti, pomanjklivosti...in sicer;

na akcija. si sem našel zelo znižanega tega: http://www.akcija.si/izdelek/59892/Multimedijski-Center-Conceptronic-Full-HD
potem pa mi je v oko padel še : http://www.odnesi.si/product_info.php?products_id=13157
in jasno Xtreamer SideWinder: http://simali.si/shop/artikel.php?id_art=4&ln=sl

Zanime me tudi ali je možno snemati iz tvja na disk v predvajalniku? Jasno, dobrodošla tudi kakšna četrta možnost, vidite tako, da se gibam tam okoli 100-150 EUR. Hvala!

Tole je prava stvar KLIK , res je da je nekoliko dražje od teh navedenih multimedijcev, ampa je dejansko računalnik torej ne rabiš več nobenih zg. navedenih vmesnikov med TV-jem ter računalnikom, direkt prikopiš preko HDMI kabla in je
nahrung002.gif



Lp.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Evo, tukaj je link do mojega filmčka (potrebno je skrolat navzdol)

moj filmček

Prosim, če ga lahko preneseš in preveriš, če ga xtreamer predvaja. Prav tako prosim, če lahko poizkusi še kdo, ki ima WD HD TV live.

V bistvu je to filmček, ki ga naredi Panasonic TZ-7 (format AVC HD lite) in verjetno še kakšen digitalni fotoaparat. Tako, da bi ta preizkus bil lahko še za koga zanimv.
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Super. Hvala obema.
Torej dela vse kot je treba, slika in zvok. To me pa veseli. Sem še malo bližje nakupu ene izmed škatlic
smile-1.gif
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Citat:
Uporabnik Alex pravi:
Ko pridem domov bom preveril še jaz, ker ko predvajam AVCHD iz mojega Nikona na Xtreamerju ni zvoka!

Daj preveri, me res zanima.

@ WeWatchingYou
@ Yogurt
a sta vidva preverila tudi zvok, ali samo sliko? Pa jaz mislim, da sta opravila nalogo v celoti?
cheer.gif
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Da malo obudim temo.
Ali je na tem področju kaj novega? Kako je s predvajalniki, ki podpirajo USB3? Ali ima to sploh smisel čakati?
V Hoferjevem prospektu sem videl tole, malenkost cenejšo zadevo.

chiligreen

Ampak verjetno je pri teh zadevah bolj pomemben naknadni suport, ki ga imaš pri xtreamerju in pri WD live?
Je mogoče xtreamer prodigy že zunaj?