Kateri medijski predvajalnik

Svedr

Pripravnik
13. apr 2010
75
0
6
Alioth imaš prav ja.... tut moj philips lcd 50 ima privzete nastavitve... plus tega sem imel v nastavitvah eno dinamično osvetlitev, kao šparou bo k bom jest film gledu... hmmmm... sm rešu.

XBMC pa pri mojem android playerju ( RK3188 1.8 GHz Quad-Core CPU ARM Cortex A9 ) ne dela kot bi moral.
( Drugače pa res fajn program )

Ne morem preklopit na celozaslonski način, pa resolucijo imam lahko samo 1028*500 al kok ....
Ima kdo kakšno idejo ?

A lahko s tem XBMC gledam T2 IP TV ? So kje kakšna navodila ?

LP
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
haha

tole ima HD v imenu bol za hec, glede na to, da ne podpira h.264

po komponentni izhod brez hdmija samo še potrdi moje sume, da gre za klasični sd avi predvajalnik
 

TMJ

Fizikalc
4. jul 2013
1.587
8
38
Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:
15.- EUR in brezplačna poštnina?
Daj poročaj kako se obnese. Me prav zanima.

Evo stetstiral! Vzel sem ga zato ker ima AV priklop za na TV(vikend)
Zadeva je ful odzivna, 32G usb šiba ko bomba
smile-1.gif

Glede nato da filma nikoli ne gledam s podnapisi, je to edina pomanjklivost ker ne bere šumnike ampak naredi kitajski krac
wink-1.gif

Mogoče bi se dalo kak drug SW naložit(ima možnost) vendar jaz to ne potrebujem.
Za ta denar in namen ki se bo uporabljal odlična zadevca!
Pa še poštnina đaba
smile-1.gif

cheer.gif
 

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
Sem nabavil rasbpery pi, open elec xbmc. In sem neverjetno nezadovoljen z zadevo.

1. Sistem totalno nezanesljiv, večkrat se mi je pojavlo da nekega fajla ne najde in se sploh ne boota. Gledaš v petek dela bp, prideš v soboto, da bi spet nekaj pogledal pa se več ne zažene, ni vredno te zajebancije.
2. Grafični vmesnik xbmx šteka za pop....
3. Filmi ne delujejo gladko ampak včasih za kako milistotinko sekunde zašteka, marsikdo tega ne opazi jaz sem večkrat.

Tako da jaz se bom zadeve hitro losal, mislim da je rasbpery pi zaenkrat prešvoh.

lp
 

roseanne

Pripravnik
9. avg 2007
364
0
16
Citat:
Uporabnik JosipBroz pravi:
15.- EUR in brezplačna poštnina?
Daj poročaj kako se obnese. Me prav zanima.

Še moje mnenje.
Prav na podlagi zgornjega zapisa smo tudi mi nabavili ta predvajalnik - predvsem za gledanje risank, da otrokom ni treba sedeti za računalnikom. Ful zadovoljni. Za tak denar lahko rečem le
cheer.gif
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Citat:
Uporabnik Dumber pravi:
1. Sistem totalno nezanesljiv, večkrat se mi je pojavlo da nekega fajla ne najde in se sploh ne boota. Gledaš v petek dela bp, prideš v soboto, da bi spet nekaj pogledal pa se več ne zažene, ni vredno te zajebancije.
imaš slabo sd kartico. Imel podobne probleme, dokler nisem zamenjal. Sedaj je pa vredu.
Citat:

2. Grafični vmesnik xbmx šteka za pop....
3. Filmi ne delujejo gladko ampak včasih za kako milistotinko sekunde zašteka, marsikdo tega ne opazi jaz sem večkrat.

Vsaka čast, če to opaziš. Pri 24fps traja en frame 42ms
smirk-1.gif
Res pa da dosti pomaga in je čisto druga izkušnja, če imaš AV reciver, ki zna sam dekodirati avdio, da se ni treba matrat rPi-ju
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.450
243
63
Citat:
Uporabnik Dumber pravi:
Sem nabavil rasbpery pi, open elec xbmc. In sem neverjetno nezadovoljen z zadevo.

1. Sistem totalno nezanesljiv, večkrat se mi je pojavlo da nekega fajla ne najde in se sploh ne boota. Gledaš v petek dela bp, prideš v soboto, da bi spet nekaj pogledal pa se več ne zažene, ni vredno te zajebancije.
2. Grafični vmesnik xbmx šteka za pop....
3. Filmi ne delujejo gladko ampak včasih za kako milistotinko sekunde zašteka, marsikdo tega ne opazi jaz sem večkrat.

Tako da jaz se bom zadeve hitro losal, mislim da je rasbpery pi zaenkrat prešvoh.

lp

Če slediš temu vodiču bo zadeva 100% uporabna in delovanje tekoče:
http://mymediaexperience.com/raspberry-pi-xbmc-with-raspbmc/

Skratka, RaspBMC na USB3 ključku ... preberi celoten članek, mislim da ti bo v veliko pomoč ...
 

APM

Pripravnik
28. okt 2013
107
18
18
Imam Sony LCD full HD TV, vendar včasih določenih formatov ne predvaja (mkv itd). Ponavadi posnamem serijo ali film na USB ključ in ga predvajam na TV, ali pa posnamem na DVD. Sedaj pa vidim, da obstajajo že naprave, s katero bi lahko direktno streamal iz računalnika na TV preko Wlana.

Je to to? http://www.mimovrste.com/artikel/2240003920/xoro-hst-200-ip-tv-smart-box

Ali priporočate kaj drugega? Žal se na to nič ne spoznam, ne rabim nekih špecialnih funkcij, gre se mi le za predvajanje čim več formatov iz računalnika preko Wlana na TV ali pa tudi preko USB ključa. Super bi bilo, če bi predvajal tudi downloadan DVD. Hvala za pomoč.
 

DognerDJ

Fizikalc
10. sep 2009
1.329
0
36
Maribor
Obišči stran
Bi ti priporočal Pi-ja, samo ti ne upam ( je preveč enostavno )
wink-1.gif


Streamam brez problema vse živo ( razen DVDR-jev, ker nimam kupljenega kodeka ).
 
Nazadnje urejeno:

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Tega je kot solate, od 50 do 200€
smile-1.gif


Jaz ti lahko povem, da nisem zadovoljen z WD TV Live, zadovoljen pa sem z Boxee Box in Apple TV (jailbreak-ana 2.generacija). Glede na to, da se ne spoznaš, potrebuješ nekaj kar bo delalo. Lahko kupiš tudi Raspberry PI z naloženim vsem sranjem in ti bo delalo.
 

Dumber

Fizikalc
19. feb 2008
1.017
4
38
Ptuj
Citat:
Uporabnik doto pravi:
Citat:
Uporabnik Dumber pravi:
1. Sistem totalno nezanesljiv, večkrat se mi je pojavlo da nekega fajla ne najde in se sploh ne boota. Gledaš v petek dela bp, prideš v soboto, da bi spet nekaj pogledal pa se več ne zažene, ni vredno te zajebancije.
imaš slabo sd kartico. Imel podobne probleme, dokler nisem zamenjal. Sedaj je pa vredu.
Citat:

2. Grafični vmesnik xbmx šteka za pop....
3. Filmi ne delujejo gladko ampak včasih za kako milistotinko sekunde zašteka, marsikdo tega ne opazi jaz sem večkrat.

Vsaka čast, če to opaziš. Pri 24fps traja en frame 42ms
smirk-1.gif
Res pa da dosti pomaga in je čisto druga izkušnja, če imaš AV reciver, ki zna sam dekodirati avdio, da se ni treba matrat rPi-ju

Dejsto je, da opazim čeprav marsikdo ne opazi, jaz opazim. Pri starem xtreamerju tega nisem opazil.
Verjetno je res sd kartica slaba ja, itak razmišljam, da bi si open elec posnel na afp share, 100 mega linija, nebi smela imeti problema s tem, ali pa vsaj na usb ključ. Drugače pa je imam kvaliteten AV receiver in z zvokom ni nobenega problema, kot pravim jezi me zatikanje slike. Tudi navil sem si raspberya na 1000hz, tako da vmesnik z navitim dela dosti hitreje. Vendar pri filmih me enostavno moti zatikane pa če je na minuto enkrat. Mogoče še toliko bolj opazim ker se ukvarjam tudi z video produkcija in imam bolj ostro oko za kaj takega. Se pa priporočam za nasvet res kakšne dobre sd kartice.
 
Nazadnje urejeno:

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Tega je kot solate, od 50 do 200€
smile-1.gif


Jaz ti lahko povem, da nisem zadovoljen z WD TV Live, zadovoljen pa sem z Boxee Box in Apple TV (jailbreak-ana 2.generacija). Glede na to, da se ne spoznaš, potrebuješ nekaj kar bo delalo. Lahko kupiš tudi Raspberry PI z naloženim vsem sranjem in ti bo delalo.

A ni bil enkrat nekje v akciji tale boxee zelo poceni? Ker vidim da je pri nas kar 200€, takrat se mi zdi da je bil okoli 100. A ni malo nerodno da ima usb vtič zadaj? Drugače je pa lep.