Kateri GSM bi vzeli?

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Lahko ima telefon za 300 eur eno ali dve enaki komponenti* kot flagshipi priznanih znamk, ampak trditi, da ima enake komponente pa je nezrelo. Sigurno imajo največji dodatno maržo v kalkulaciji za razvoj, marketing, after sale, dobro ime, etc, ampak ta sigurno ni več kot dvakratnik cene. Razlike v kvaliteti se vidijo tako v materialih kot v detajlih.

Xiaomi me trenutno spominja na kolesa na katere namontirajo XT zadnji menjalnik in potem folk misli, da je kupil top kolo. Pesta, gonilke, ležaji, etc. pa low cost. Xiaomi je na poti navzgor, ampak bo moral še veliko vložiti, da se približa tistim najboljšim. In ko se bo, bo tudi cena zelo blizu najboljšim in to ne samo zaradi dodane marže, ampak zaradi vgradnje boljših komponent.

*In tudi če ima npr. Xiaomi zadnji SD procesor, kako veš, da ni iz Zweite Klasse serije in so ga dobili po nižji ceni ?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Luce

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
...v resnici pa Xiaomi Mi9 vodi v hitrosti od vseh modelov.
:poreden: Je pa tko.
Xiaomi se je mal pokakal:fredi::valjamse:
ZTE nubia Red Magic 3 is fastest phone ...
https://www.gsmarena.com/zte_nubia_...phone_in_antutus_june_rankings-news-37866.php
ZTE nubia Red Magic 3 is fastest phone in AnTuTu’s June rankings
gsmarena_002.jpg



Michail, 01 July 2019
ZTE Xiaomi Meizu OnePlus Samsung
AnTuTu revealed its June rankings for the best performing Android phones and the ZTE nubia Red Magic 3 took the top spot again. The phone was the best performer last month and still holds a narrow lead over the Xiaomi Black Shark 2, which came in second place. Rounding out the top-three is another Xiaomi phone - the Mi 9 Explorer.
gsmarena_001.jpg

Xiaomi’s domination of the chart continues with the Xiaomi Mi 9 which came in fourth, closely followed by the OnePlus 7 Pro and Meizu 16s.
The OnePlus 7 and Redmi K20 Pro come in at the seven and eight spots. Rounding out the top ten are Samsung’s Galaxy S10 and S10+ which take the last two available spots for the second month running.
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Ti če nimaš kaj bolj pametnega za povedat vseeno, če si tiho. Takih hinavcev kot si ti pa sploh ne prenašam. Povem kar mislim , če komu ni kaj všeč me lahko da na ignor ali gre v otroški vrtec , ker tukaj je debata za odrasle. Nikoli pa ne žalim za brez veze. Če ne poznaš celotne zgodbe, bolje da si tiho. Kapiš.
Oh, kako smo hudi! Dejansko žališ brez veze. Ne vem o kakšni "hinavščini" govoriš, vsekakor pa mislim, da pri 66 letih verjetno že spadam med odrasle. In seveda ti ustrežem in te "dam na ignor".
 
  • Všeč mi je
Reactions: Lord_Raiden

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Oh, kako smo hudi! Dejansko žališ brez veze. Ne vem o kakšni "hinavščini" govoriš, vsekakor pa mislim, da pri 66 letih verjetno že spadam med odrasle. In seveda ti ustrežem in te "dam na ignor".
Hvala bogu. Se vidi ja, iz načina tvojega komuniciranja, nek pameten upokojenec, ki misli, da vse ve, ker je že toliko stvari dal v življenju skoz.
Na žalost pa si ravno v tistih letih, ko te je že povozil čas zato res bolje, da se ne oglašaš. Pojdi v trafiko si vzemi kakšen časopis, to je bolj primerno zate:fredi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: _jfk_

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Vsak post je treba z žaljenjem zaključit. Bravo. Car si. Se zaj pred špeglom po prsih tolčeš ker si nekaj več?
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Ker očitno MOD-i ne bodo naredili nič glede Luce-a, se zmenimo in ga damo vsi na ignore. Pa naj žali v prazno.
Sam tebe sem še čakal. Jokica kje si bil tolk časa:valjamse:
Ja in kaj bi morali modi storit? Pridet k tebi in ti ritko brisat, ker ne preneseš komentarja. Pojdi na ringa raja forum in tam jokaj.
Če ne znaš druzga kot jokat čez mene vseeno, če se še sedaj ne oglašaš. Kaj bodo storili drugi uporabniki glede mene se pa brigaj zase.
Če raznorazni optiflexi, 123, Klepci, Johansoni, ... da ne naštevam naprej ker bo zmanjkalo strani, serjejo po forumu veliko večje bedarije kot jaz, potem kot vidim sem še eden najbolj vzornih na tem forumu. Toda kaj ko ti in tebi podobni ne vidite dalj od svoje riti in vas lahko vlečejo za nos kot male otroke.
Škoda ker ne vidite svojih butastih komentarje. In to je samo odziv na te vaše budalaštine. Ko se boste pa VI začeli primerno obnašat bo tudi moje vedenje temu primerno.
Lep dan še naprej. :nazdravje:
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Če ti Noker tako misliš potem bo že tako kaj ne. Ti si najman kompetenten, da bi tukaj govoril kdo je kdo.
Ti že veš kdo je Borg:fredi:
Zaradi njega si se pokakal na veliko. Kot vem so te peljali na zdravljenje. In potem si prišel ven kao ozdravljeni AndrejEnej :valjamse:
Pazi se, da ne boš šel spet na zdravljenje. Toda tokrat lahko ostaneš za vedno not. :valjamse:

Modi dobro vedo kdo je kdo. Tudi sam vem kaj modi "vidijo" v svojem "privatnem" kotičku tako da Ti Noker si lahko samo tiho.
Da ne bomo začeli naštevat kdo vse ima tukaj več odprtih računov.
Sam imam ene deset računov nekateri so znani modom in ostalim kot recimo 123, optiflex, Johansson, Jodlarček... :valjamse:
za nekatere pa noben živ bog ne ve:fredi:
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Aha, no, super. Se ni dalo zgrešit. Sem pač mislil, da si postal malce bolj razgledan, razumen, ne navsezadnje bolj pameten ... recimo tako kot jaz, ki me je zelo grenka izkušnja s teboj :valjamse: spremenila v boljšo osebo, ampak vidim, da se človek kot tak lahko spremeni, ne moreš pa popravit genskega zapisa.
Tvoj je, kot kaže, nereverzibilen, permanentno okvarjen ... saj bi rekel, da se mi smiliš. a sem prepričan, da bo več učinka, če ti tvoja mamica danes pred spanjem da piškotek, toplo mleko, medvedka v roke in te pokrije z odejo ...
In ne, ne bom te dal na ignore, ker potem bi bil dan brez tvojih 99% nebuloz na Alterju .... prazen :valjamse:
Midva sva tule zaključila, morebitnega replaya na tvoj replay ne boš dobil, lahko pa mi pošlješ pismo po snail mailu. Glede na to, da veš vse o meni in da te tako zelo zanimam, ziher veš, kje sem doma.
In ja, še vedno mi ni do mavrične scene, tako da ... išči dalje ... papa
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Luce, sem imel Galaxy S3, S4, S5, S7 Edge, Huawei Mate 9, Huawei Honor 8, Xiaomi Mi8, Galaxy A70, Galaxy A5 2017, Galaxy A8 2018 in tocno vem, kaj govorim.
Tega A70 takoj zamenjam nazaj za Mi8, ce bi dobil dober deal.
OMG a ti sam za telefone živiš? Zadnja 3 leta imam samo en telefon, ki še zmeraj deluje hitro in brezhibno. In ne nebom ga imenoval, ker me boste spet napadli, da sem vernik......
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.657
1.581
113
To si že brez tega da ga imenuješ. In kje zgoraj je cash napisal da je menjal toliko telefonov zato, ker bi crknili čez pol leta? Oz. kaj ima tvoj 3 leta star iProizvod veze s tem, koliko telefonov je on menjal?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
"koliko"... pozabil sem se na Galaxy Note 2, pa Note 4 in Nokio N9 :p ...ter seveda Apple SGS 3 (tega sem pa res imel samo 3 dni, ker nisem zdrzal v meni prevec zaprtem, cudnem in prevec kompliciranem IOSU) no, v glavnem, telefonov se hitro navelicam. Najvec casa sem imel Note 4, in sicer cele 2 leti o_O Vsakega sem prodal s svojim razlogom. Za nekatere pride dobra ponudba od prijateljev, pa jih prodam, 2 sem razbil, ene par je imelo zame napako, ki me je tako motila, da sem telefon prodal in tako sem sedaj na Galaxy A70. Ampak ze pogledujem za Xiaomi Mi9 (za cca 335€) ali pa K20 Pro. Danes mi je prijatelj kazal slike iz njegovega Huaweia P30 Pro....Fantasticne slike!!! Sem samo debelo gledal...
To je to...ce te se kaj zanima, kar vprasaj :cool:
Ni pa to sedaj zadnje 3 leta...recimo, da je od l.2010....prej sem imel une, na tipke :valjamse:
 
Nazadnje urejeno:

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
To si že brez tega da ga imenuješ. In kje zgoraj je cash napisal da je menjal toliko telefonov zato, ker bi crknili čez pol leta? Oz. kaj ima tvoj 3 leta star iProizvod veze s tem, koliko telefonov je on menjal?

Android mu ni všeč pa misli, da so krivi telefoni in jih menja po tekočem traku. V bistvu ne ve kaj bi rad oziroma rad bi brezhibno delujoč telefon pa se mu ne posveti, da ni kriv telefon ampak sistem. Jaz sem ponosen, da ne menjavam vsak mesec telefonski aparat zaradi sistema, ali pa zato, ker je dan po nakupu prišel v prodajo telefon, ki ima 0,00001% večjo zmogljivost. Moj iproizvod nima nobene veze s tem, da je menjal 100 telefonov in še vedno ni zadovoljen.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.657
1.581
113
Te je prehitel za 1 min z odgovorom in kot smo že vajeni tebe, kar se telefonov tiče, si spet konkretno v temo brcnil
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
No, ti bom povedal, kaj me je motilo pri nekaterih....
*Nokia N9, sicer nek svoj sistem...zjutraj mi random, kakor kdaj ni zvonil alarm in sem parkrat zamudil v sluzbo...po tehtnem premisleku, da nocem nobenega najebati, je romala parkrat v zid. Zraven sem jo pospremil s socnimi kletvicami....
*S 7 Edge sem z dlanjo odpiral nenamerno stvari in ker me je to motilo, sem ga prodal po 1 mesecu.
*Huawei Mate 9 me je motil zaslon, na katerega se je za par minut zapekla slika, ki je seveda izginila po par minutah...prijatelju sem omenil to tezavo in da ga bom prodal...ponudil se je, da ga odkupi in da ga to ne moti....
*Xiaomi Mi8...po posodobitvi softwara Always On Display ni v celoti prikazoval obvestil na ugasnjenem zaslonu....ko me je drugi prijatelj klical, sem mu med pogovorom to omenil in me je vprasal, ce mu ga prodam, saj on te funkcije ne rabi...malce sem okleval, vendar sem ga za dober denar prodal. Po 14 dnevih je prisla posodobitev, kjer je bil popravek za tale bug. Kmalu za tem sem mu narocil se Xiaomi Redmi Note 6 za njegovo zeno....Oba se sedaj zelo zadovoljna.
*Galaxy S3 in A7 2017 pac razbil
*Galaxy A8 2018 prodal, ker je bil preozek in sem pri pisanju po tipkovnici nenamerno pritiskal ostale crke, kar me je spravljalo ob pamet
*Huawei Honor 8 se je zopet po posodobitvi ekran po dolocenem casu sam zatemnil do konca, tako, da sem moral vsakic drsnik premaknit na sredino oz. ga osvetlit. Po celem svetu folk imel te probleme, vendar popravka ni bilo od nikoder, zato sem tudi posledicno Xiaomi Mi8 zaradi tega, ker sem mislil, da ne bo popravka za AOD prodal, vendar je prisel po 14 dneh.
S4, S5, Note 2, Note 4, pa se katerega sem pa pac prodal, ker sem se jih navelical.
Tega A70 bom prodal (Kdaj? Ne vem!...bo ze prisla kaka dobra ponudba), ker meni zelo pomembna funkcija "prstni odtis" ne deluje, kot treba. Pri Huaweiu in Xiaomiju deluje perfektno in vedno. Tu mi pa tudi v 5 poizkusu ni odklenilo, oz. kakor kdaj....vcasih v prvo, vcasih v peto, vcasih poizkusite cez 30s....ma fuckoff, pa tak telefon.
Pri Xiaomiju mi je zelo vsec IR dioda, ki ti v popolni temi odklene glede na obraz. Pri A70 lahko samo sanjam o tem. Sicer mi je pa zal, da sem ga kupil...Hvala :)
In kot vidimo, niti enega telefona nisem prodal zaradi Androida...sem pa Appla SGS3 zaradi tumpastega sistema res prodal po 3 dneh.
In ves, zakaj sem ga kupil? Ker so takrat se vsi Androidi stekali, Apple pa ni in sem rekel, ajde, dajmo probat...
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Pa še vedno nisi povedal kje vsi popravljate te kitajce če vam slučajno kateri crkne?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Jih ne popravljamo, ker nam ni se nic crknilo... :cool:
Drugace sem pa sedaj napisal v Googla "Xiaomi servis" in ugotovil, da je pooblascen serviser Elkotex v Ljubljani
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.657
1.581
113
Xiaomi kupljen v sloveniji ima servis v sloveniji. Oneplus ima servis na češkem, ki bojda zrihta zadevo bliskovito hitro, manj kot teden dni.
Pri drugih kitajcih pa koliko vem je to bolj bogo, oz. ne obstaja.
Sem že omenil da sem kupil neki Umi za 100€ pred par leti v raziskovalne namene. Za otroke, kake upokojence, uporabnik Koliko,..., skratka tehnološko nezahtevne analfabete je to pomoje top zadeva. No ta moj umi je imel gps kaput. Google mi je povedal da ima ta vgrajen modul serijsko problem. Malo dela malo ne. In jaz kontaktiram support na kitajskem. Samo v raziskovalne namene, kako to funkcionira, ker dejansko mi je bilo vseeno. No to funkcionira porazno.
To je pač treba vzet v zakup pri poceni kitajcih iz kitajske. Ponavadi dela, lahko pa da ne