Kateri GSM bi vzeli?

O ti Luce, Luce....Xiaomi Mi9 vodi po hitrosti in je trenutno na prvem mestu po hitrostnih testih. Sem imel Mi8, ga prodal, kupil Galaxy A70 in bi ga sedaj taaaakooj nazaj zamenjal z Mi8, samo ga frend glej glej zacuda pod nobenim pogojem noce nazaj prodat. Boljsega telefona se ni imel, mi je rekel. Da ne omenjamo, da ima IR prepoznavo obraza, ki ti v popolni temi odklene obraz, kjer se pri mojem A70 samo slikam lahko, pa pomoje tudi pri flagship Samsungih. A70 mi tudi stekne kdaj, medtem, ko je Mi8 delal, ko prasic.a tekoce.
Pa se eno vprasanje....a ti sploh ves, katere komponente vsebujejo flagship Xiaomiji in Huawei. Brate, iste, kot usran Samsung, ki se zdaj steka...sori, imam Samsung, ampak, ce me razocara, ga bom spljuval, tako, kot sem imel BMW-ja in sem ga spljuval tako, da se ga se nelastniki niso tolk spljuvali, ker to so taka jajca, da ni vecjih.
No, sedaj je se Xiaomi K20 zunaj, ko bo pa prisel Mi10, bos pa samo se jokal. Kmalu naj bi pri Xiaomiju imeli, ce ni ze pri K20 40W polnjenje baterije... Samsung se bo moral malo podvizati
Hvala!


bi rekel da je samsung tako zelo popularen tudi na račun močne, agresivne reklame...kot kie ko so prišle ven s 7 letno garancijo. takrat se ji hj eprodalo nebroj, zato ,ker je bla reklam anon stop na vseh koncih, ter omenjenih 7 let garancije....nekako v tem stilu deluje tudi samsungova propaganda

sam imam motorolo moto g6 plus točno iz tega naslova ker sem se in lg in samsunga naveličal, bi sit njihovega posiljevanja s tem kaj vse majo da ga morš met itd....rabil pa sem nekaj da dela, da je trdoživo in preprosto za uporabo.
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
O ti Luce, Luce....Xiaomi Mi9 vodi po hitrosti in je trenutno na prvem mestu po hitrostnih testih. Sem imel Mi8, ga prodal, kupil Galaxy A70 in bi ga sedaj taaaakooj nazaj zamenjal z Mi8, samo ga frend glej glej zacuda pod nobenim pogojem noce nazaj prodat. Boljsega telefona se ni imel, mi je rekel. Da ne omenjamo, da ima IR prepoznavo obraza, ki ti v popolni temi odklene obraz, kjer se pri mojem A70 samo slikam lahko, pa pomoje tudi pri flagship Samsungih. A70 mi tudi stekne kdaj, medtem, ko je Mi8 delal, ko prasic.a tekoce.
Pa se eno vprasanje....a ti sploh ves, katere komponente vsebujejo flagship Xiaomiji in Huawei. Brate, iste, kot usran Samsung, ki se zdaj steka...sori, imam Samsung, ampak, ce me razocara, ga bom spljuval, tako, kot sem imel BMW-ja in sem ga spljuval tako, da se ga se nelastniki niso tolk spljuvali, ker to so taka jajca, da ni vecjih.
No, sedaj je se Xiaomi K20 zunaj, ko bo pa prisel Mi10, bos pa samo se jokal. Kmalu naj bi pri Xiaomiju imeli, ce ni ze pri K20 40W polnjenje baterije... Samsung se bo moral malo podvizati
Hvala!
Oh Cash moj dragi, takim traparijam se lahko samo smejim. Samo dokazuješ, da še nisi imel v rokah dobrega telefona. Zapomni si nekaj. Ni vse v hitrosti.
Kot prvo pa nisem tvoj "brate" to si dobot kr kakšgega druzga čefurčka, da bosta čevape skup obračala in zraven šiomije občudovala.
Kot drugo pa kaj ima veze kašne komponente imajo not, ko pa te srat prime že, ko ga samo prižgeš in vidiš njegov vmesnik, ne veš a je to telefon al daljinc za wc školjko.
Ti ga kr imej, ti nisem nič fovš. Nč bat za Xiaomiji ne bom nikoli jokal:valjamse:
Ker jih nikoli več tudi ne povoham.
bdv aja 40W polnenje bodo imeli ja bejž no, eni drugi kitajčki ga imajo že kr neki časa:bonk:
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
A70 in Mi8 seveda nista primerljiva, ampak po ceni pa sta. Ampak na zivce mi gre, ko se pljuva po....ajde Xiaomiju (Po Huaweju se je baje umirilo), ker v teh flagship telefonih so noter vsi cipi enaki....Xiaomi Mi9 recimo ima noter Snapdragon 855, katerega ima tudi S10, pa 8GB rama, pa SuperAmoled itd in enako ima Huawei. Vse je isto.... Slik nisem podrobno analiziral, ker bi se moral spustiti v mikrodetajle, sem bil pa s tistimi, ki jih je Mi 8 naredil zadovoljen in nisem imel pripomb. Pri A70 sem recimo izklopil prepoznavo prstnega odtisa, ker to ni za nikamor. Enkrat dela v prvo, drugic pa v peto... Imam vklopljeno samo prepoznavo obraza, ki pa spet v temi ne dela. Xiaomi ima IR diodo, s katero potem telefon odklene v popoldni temi.

Glede avtov pa ne bi, ker je vse isto sranje. Samo ne BMW-ja, ker, koliko napak imajo ti avti za tako premium ceno...pa to ne mores verjet.
Kupi, kar ti je vsec....lahko ti bo delal 10 let, lahko te bo jebal ze 2. mesec. Samo ne kupuj cez Trojane, ce bos rabljenega kupoval.
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Luce, sem imel Galaxy S3, S4, S5, S7 Edge, Huawei Mate 9, Huawei Honor 8, Xiaomi Mi8, Galaxy A70, Galaxy A5 2017, Galaxy A8 2018 in tocno vem, kaj govorim.
Tega A70 takoj zamenjam nazaj za Mi8, ce bi dobil dober deal.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.403
5.433
113
Dobro da nisi imel S6. Je imel eno lepo serijsko navado, da se ni dalo klicati. Ven metalo durh na durh. Po enih 2 updajtih so toliko zrihtali, da je pol v ene 3tjo uspelo obdržati linijo. Imel vse pa še več, samo osnove niso špilale.
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
Dobro da sem ga jaz imel od samega štarta in ni nič prekinjalo. Torej vse je odvisno od regijske kode SW telefona. Lahko da je imela tvoja koda kak feler, kar ni nič posebnega sploh v štartu. Torej na podlagi tega težko posplošiš zadevo kajti malo kdo nima v štartu bug-ov...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.403
5.433
113
Buga, da ne moreš klicati s telefonom, ne sme imeti noben. Niti tisti za 100€. In je tudi edini, vključno s xiaomi, da je tak feler imel. Moja od japonske kupljena švedska jajca do zdaj edina brez takih in onakvih "porodnih" težav. Sicer malo rabijo, da ven dajo kaj, ampak dela pa vse takoj brez neumnosti. in tako kosistentno. Brez felerjev, da ne moreš klicati, pa brez za tablico vrednih velikih ekranov, ki so pa malo zeleni, pa tak. Pač zdaj se mi pa ne da več zajebavati z napol narejenimi izdelki, to sem počela 15 let nazaj, danes se mi pa ne da več.
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
Zato pa se telefon ne kupuje ko pride ven, vedno je pametno pocakati vsaj kake 3 mesece. Po tem casu pride ven nekaj updatov, hkrati pa telefoni pridejo v akcije, cene padajo hitreje kot je to bilo vcasih...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.403
5.433
113
Ni moj problem in tudi ne bo postal, če je treba marketing plačati, pa za testiranje zmanjka časa. naj to delajo uporabniki, ki jim je treba čimprej lansirat, da plačujejo bolne cene za en klinčev telefon. Pač moji japanezarji testirajo sami, se jim očita, da je že malo zastarel ko ven pride (ravno neke 2 - 3 mesece), cena je pa tudi temu primerna. meni kot končnemu uporabniku pa vedno dela vse BP, kar je pa najbolj važno.

Znam pa res v naslednjo enga kitajca sprobati še sama. Če ne bo ok, pa v smeti pa da se še n-tič vrnem nazaj.
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
Pa še vprašanje za Šaomi ljubitelje, kako funkcionira servis? Ce ga kupis pri nas oz. ce ga narobis iz tujine?
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
In kdo si ti da lahko trdiš to nasplošno. Ta kot sama praviš kitajska jajca od Xiomija imej kar sama in tvoja mama. Ostalim ga pa ni treba turit, ker za kaj drugega kot za otroke in stare mame res ni. Pa naj si bo mi1 ali mi9.
Par sodelavcev je končno prišlo k pameti, da to ni to. Res da so potrebovali par let toda prišlo jim je. Čeprav dolgo tega niso hoteli priznat in so se na vse pretege prepričevali, da je vse drugo krivo od operaterja do ne vem kaj še vse, no sedaj, ko so na drugem kitajčku pa le priznajo, da je bila to velika napaka.
Saj dokler ne preizkusiš kaj drugega ne moreš vedet. Pa ni mi treba sedaj ven metat tiste s samsung flagshipi:fredi:
Samsung Galaxy A50 je svetlobna leta pred Xiomiji;)
Luce, kaj ko bi poskusil v malce manj žaljivem tonu? Če nekdo napiše svoje mnenje, še ni treba pljuvati po njem. Uporabniki si želijo mnenja in nasvete, končna odločitev pa ostane vsakemu posamezniku, za kaj se bo odločil. Imam prav?
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
KSZ
Od smartphonov sem mel Nexusa, LG-ja, Motorolo, Samsunga, Htc, Huaweija in zdej Xiaomija in vsi razen Huaweija so imeli buge al pa kaksne HW probleme. Recimo zdej pri pocophonu me vsake tolk ko uporabljam casting kaj zajebava razlika pa je v tem da so prejsnimi telefoni bili takrat precej drazji (razen nexusa 5x) in zato me bugi manj "bolijo".
Se pa nekaterim tu gor cudim kako njih zaboli ko je nekomu vsec kitajc in ne korejc. Samo fakin mobitel je!
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Luce, kaj ko bi poskusil v malce manj žaljivem tonu? Če nekdo napiše svoje mnenje, še ni treba pljuvati po njem. Uporabniki si želijo mnenja in nasvete, končna odločitev pa ostane vsakemu posamezniku, za kaj se bo odločil. Imam prav?
Ti če nimaš kaj bolj pametnega za povedat vseeno, če si tiho. Takih hinavcev kot si ti pa sploh ne prenašam. Povem kar mislim , če komu ni kaj všeč me lahko da na ignor ali gre v otroški vrtec , ker tukaj je debata za odrasle. Nikoli pa ne žalim za brez veze. Če ne poznaš celotne zgodbe, bolje da si tiho. Kapiš.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Dobro da nisi imel S6. Je imel eno lepo serijsko navado, da se ni dalo klicati. Ven metalo durh na durh. Po enih 2 updajtih so toliko zrihtali, da je pol v ene 3tjo uspelo obdržati linijo. Imel vse pa še več, samo osnove niso špilale.
S6 Edge sem imel tri leta in nisem opazil, da kdaj ne bi mogel klicati ali da bi mi metalo ven.
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.173
1.175
113
Jst sem mel s5, s7 in sedaj par dni note 9, nobenih težav z kakršnim koli štekanjem. Pa sem imel vse duos z dvema tel št not.
S kitajci sem zaključil z S5. Raj dam mal več za tel, ki dela, kot pa za neki manj kupim nek čungalunga in me jebe.
Z samsungi nimam težav. Tud jabuk mi dela ok, samo tam nimam možnosti dve sim not met, pa mal mjhen ekran mi je na 5s, ostali so pa mal preveč €.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sej tu ne govorimo o low budget kitajcih. Jaz osebno govorim o flagship kitajcih, kateri imajo enake komponente noter, kot Note 9 in Galaxy S10, stanejo pa dobrih 300€...nekatere stvari so se bolje doterane, kot pa pri vrhunskih telefonih za 1000€
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Jst sem mel s5, s7 in sedaj par dni note 9, nobenih težav z kakršnim koli štekanjem. Pa sem imel vse duos z dvema tel št not.
S kitajci sem zaključil z S5. Raj dam mal več za tel, ki dela, kot pa za neki manj kupim nek čungalunga in me jebe.
Z samsungi nimam težav. Tud jabuk mi dela ok, samo tam nimam možnosti dve sim not met, pa mal mjhen ekran mi je na 5s, ostali so pa mal preveč €.

iPnone imas 1x SIM in 1x eSIM. Tukaj pa dobis tudi iPhone z 2x SIM

https://si.mobileshop.eu/phablets/
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Saj jaz nič ne rečem, da v flagship Xiaomijih niso notri "enake":sprasujemse:komponente (chip) oziroma niso dobre kot v drugih flagshipih, toda kaj ko v prvi vrsti ne prebavljam njihovega MIUIa. Zato si tisto hitrost po Bancih, ki jo nekateri tako radi merijo, lahko zatlačijo nekam v rit. Poleg tega imajo velike (dokazano z več testiranji raznoraznih znance, sodelavcev...) težave z mobilnim signalom, kar je veliko odvisno v kombinaciji lokacije in operaterja. Predvsem se to opaža pri Bobu, T2, Telekom. Slab Wifi, Bluetooth signal. Do slabega materijala ohišij, in drugih komponent v telefonu, ki so dokazano slabše kakovosti kot pri konkurentih. Tukaj predvsem govorim v srednjem razredu, za te novejše flagshipe ( Mi9/K20 ...) ne bom trdil, ker jih nismo imeli priložnost testirat. Še. Seveda če se bo na tem področju kaj spremenilo me ne bo sram to tudi priznat.
Tako da kaj ti pomaga dober motor- mašina, ki gre 300 na uro, če vse zraven pa razpada.
Je pa tako, da tudi pri Xiaomiju tej novejši flagshipi niso po 300€ ampak že več in tudi oni dvigujejo cene. 300€ je nekako bolj zgornji srednji razred. Kaj kmalu ko bodo zavohali denar bodo cene počasi primerljive drugim konkurentom.