Kateri pametni telefon???

rs1975

Pripravnik
1. nov 2008
228
1
18
Na izbiro imam sledeče pametne telefone, pa ne vem kaj naj izberem. Dajte mi prosim svetovat, kateri od teh je naboljši.
Rabim ga poleg telefoniranja tudi za kako fotko, pa za kako navigacijo (GPS) in da ima WLAN, kr mislim da imajo vsi našteti. Pa baterija naj bo čim boljša. Niti ne vem kateri OS je boljši Symbian ali Android.

na izbiro pa imam sledeče telefone:
HTC Desire S
LG Optimus Black
BlackBerry 9780 Bold
Nokia E6-00
Nokia X7-00
Samsung Galaxy Ace
LG Optimus 2x
Sony Ericsson Xperia ray

hvala za pomoč!
 
Nazadnje urejeno:

pretnarm

Pripravnik
22. jul 2011
52
0
6
Priporočam ti Android OS
zmaga.gif
, čez dan ti bo vsak zdržal brez problema, za kaj več je pa spet odvisno od uporabe, jakosti signala, ...
Kar se fotografiranja tiče ti pa svetujem Xperio Ray, ki ima Exmor R senzor (isti kot v dražji Xperii Arc)
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Citat:
Uporabnik pretnarm pravi:
Priporočam ti Android OS
zmaga.gif
, čez dan ti bo vsak zdržal brez problema, za kaj več je pa spet odvisno od uporabe, jakosti signala, ...
Kar se fotografiranja tiče ti pa svetujem Xperio Ray, ki ima Exmor R senzor (isti kot v dražji Xperii Arc)

Exmor R je bolj ali manj marketing. Zalostno, da v praksi Xperia Active dela boljse fotke, kot Arc
crazy1.gif
 

spletnimojster

Zelenc'
2. nov 2011
4
0
1
seomarketing.si
Citat:
Uporabnik doto pravi:
Če hočeš, da ti telefon dela nabavi iPhone.

Ni ravno sedaj bilo dosti napisanega o bugu v IOSu ki pretirano žre baterijo in popolnoma novi iphone deluje le 13 ur ?
Iphone je dober telefon, vendar nihče ne more trditi da ti bo delal perfektno, še manj pa da je edini ki dela.

Sam imam Ipod touch in sem resnično zadovoljen z njim, vendar ne bi nikdar postavil tako religiozne trditve o Applu, kot si jo ti.

Gre za višji razred telefona, temu primerna je tudi kakovost in tudi cena. Vendar če nekdo rabi telefon zgolj za klicanje in pošiljanje SMSov je brez veze kupovat tak telefon.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Govorim predvsem iz lastnih izkušenj. Sem si lastil 2G, 3GS in 4-ko, trenutno pa uporabljam android. V iOS se ti ni treba toliko ubadati s samim sistemom. Za android sem pa rabil par mesecev in sprobal n-romov, da zadeva vsaj za silo deluje. Sem pač bil razvajen z iOS in je bil prehod na androida pravi mali šok.

Problemi z baterijo, kolikor berem po internetu, so prizadele samo manjši del uporabnikov in so 90% posledica SW narave. Se pravi da bodo rešene z naslednim SW updatom. Ta bo na voljo vsem lastnikom iPhone-ov isto sekundo. Ne pa tako kot pri androidu, ko pride update v parih mesecih. Če sploh.

Citat:
Gre za višji razred telefona, temu primerna je tudi kakovost in tudi cena. Vendar če nekdo rabi telefon zgolj za klicanje in pošiljanje SMSov je brez veze kupovat tak telefon.

Naslov teme je "Kateri pametni telefon???".
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Da se ne bo še tema sprevrgla v prepucavanje android vs ios vas naprošam, da vse trditve za in proti podprete s trdnimi argumenti.
"Če hočeš da ti dela" je že en tak, ki kar kliče po prepucavanju, tako da prosim za malo več strokovnosti v izražanju.
 

Brezbanane

Zelenc'
3. okt 2011
15
0
1
Če hočeš dokaj tekoče delovanje, odpiši za zdaj vse Nokiine telefone oz. telefone s Symbianom.
Če si težki biznisman, potem valda BB.
Kaj hočeš imeti od Androida? Srednji, višji razred? Plastiko?
Nočeš plastike? Ni problema, odpiši Samsunge.
Tako sedaj ostanejo:
LG Optimus 2x
Sony Ericsson Xperia ray
HTC Desire S
LG Optimus Black
Naslednje vprašanje: Hočeše dobesedno imeti cigel ali malo manjši telefon?
Po velikosti ekrana Optimus x2,Optimus Back>Desire S> SE Xperia Ray
Po kvaliteti fotografije: SE Xperia Ray > vsi trije zgoraj našteti (
stvar osebnih preferenc)
Po št. jedru: Optimus x2 ima 2 jedri, vsi ostali 3 zgoraj našteti le 1. (Bolj kot ne nepomembna zadeva). Aja še boljšo grafično ima, če se ne motim. (sila pomembna stvar, če si ultra velik android gamer > hahaa)
Če imaš možnost, sprobaj pred nakupom vsaj par telefonov.

BTW: Če pa te zanimajo tudi telefoni s sistemom WP7 pa le reci.
Malo OT: Če hočeš vedno tekoče delovanje out-of-box, potem izbereš bodisi Iphone, bodisi mobilnik z WP7.
Recimo SGS je znan po tem, da je out-of-box rad lagiral. Njen kovinski dvojček z bliskavico (pazi to, dvojček)Omnia 7 zarada sistema teh napak nima. Pa tudi novejši SE Xperia Ray včasih rad lagne (high-end phone). Ne vem, če je to problem launcherja ali pa lenih razvijalcev.
confused-1.gif

Valda pa kot novinec na Androidu tega ne boš opazil. Nasprotno, občutil boš raketo.
 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.665
1.584
113
Citat:
Uporabnik doto pravi:


Naslov teme je "Kateri pametni telefon???".

ja...klasika. Človek vpraša kateri pametni telefon kupit, poda listo modelov ki je na izbiro, pride prvi retardirano nepismen uporabnik ajfona mimo in reče IPHONE!
bonk.gif
 
Nazadnje uredil moderator:

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Prosim brez izpadov. Res da je doto je dal neargumentiran (da ne rečem otročji) komentar, ampak gremo naprej...
 

maddog

Fizikalc
16. avg 2007
1.817
0
36
okolica MB
Citat:
Uporabnik rs1975 pravi:
Na izbiro imam sledeče pametne telefone, pa ne vem kaj naj izberem. Dajte mi prosim svetovat, kateri od teh je naboljši.
Rabim ga poleg telefoniranja tudi za kako fotko, pa za kako navigacijo (GPS) in da ima WLAN, kr mislim da imajo vsi našteti. Pa baterija naj bo čim boljša. Niti ne vem kateri OS je boljši Symbian ali Android.

No, ker imas take hude specificne zahteve - bilokaj od tega bos izbral, bo zadovoljilo tvoje zgoraj napisane potrebe. Dokler pa ne bos sam vedel kaj bi rad, pa ti niti 100 stranska tema ne pomaga.
 

Mr_Orange

Pripravnik
15. avg 2007
723
3
18
48
Murgle
Citat:
Uporabnik doto pravi:
Govorim predvsem iz lastnih izkušenj. Sem si lastil 2G, 3GS in 4-ko, trenutno pa uporabljam android. V iOS se ti ni treba toliko ubadati s samim sistemom. Za android sem pa rabil par mesecev in sprobal n-romov, da zadeva vsaj za silo deluje. Sem pač bil razvajen z iOS in je bil prehod na androida pravi mali šok.

Analogija... sem si lastli 3GS in mi je manjkalo ravno to, da si sistema nikakor nisem mogel poštimati po svoje in sprobati kake "nove fore" Ko sem prišel na Android pa sem vse te možnosti dobil. Z veseljem sem sprobal enih par ROMov in sedaj sem na popolnoma sebi prilagojenem, baterija pa mi drži tudi 3 dni, delovanje pa je tekoče (oz. skoraj tekoče, mene kaka milisekunda laga tu in tam ne moti in ne postanem zaradi tega zamorjen kot nekateri).

Citat:
Uporabnik doto pravi:
Problemi z baterijo, kolikor berem po internetu, so prizadele samo manjši del uporabnikov in so 90% posledica SW narave. Se pravi da bodo rešene z naslednim SW updatom. Ta bo na voljo vsem lastnikom iPhone-ov isto sekundo. Ne pa tako kot pri androidu, ko pride update v parih mesecih. Če sploh.

Večina problemov a Androidu je tudi SW narave, čar Adroida pa je ravno v tem, da imaš potem na razpolago xxx možnih rešitev (torej ROMov). Lahko pa si nov ROM preneseš z računalnika preko BT, kar boš lahko pri iOSu čez par let. Če sploh.
wink-1.gif
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Par problemov, ki sem jih imel jaz z androidom:
- SGS je že znan po lagu. Ko sem iskal po imeniku, sms-ih, ... so bili tudi skoraj sekundni zamiki. To me je vrnilo nazaj v čas symbiana
frown-1.gif

- večina programo, ki uporabljajo tabelarični prikaz podatkov, recimo timeline pri FB ali twitterju, prihaja do zatikanja, ko scrollaš. To se na iOS ni nikoli dogajalo.
- ko sem namestil novi rom, se telefon ni zagnal, ker ni mogel naložiti datotečnega sistema. Probal kakih 5-6 različnih romov, noben ni delal. Potem sem nekako v vsej solati na xda izbrskal, da moraš naložit en točno določen rom in obkljukati točno določene opcije. Potem pa čez tega flashati drugi rom, ki mora imeti druge nastavitve.
uf-1.gif

- Ko sem končno našel rom, ki dela kolikor toliko vredu, se je pa spomnil, da bo zamenjal emmc in sdcard. Po domače povedano vgrajena kartica je bila mountana kot emmc namesto kot sdcard. Posledično veliko programov, ki uporabljajo kartico ni delalo (recimo program za kamero). Titanium backup ni našel backupiranih podatkov na kartici. Seveda ni ostalo drugega kot ponovno flashanje. Kolikor mi je uspelo ugotoviti, se to zgodi če priklopiš telefon na računalnik (mountaš disk). Sedaj si tega ne upam storiti, da mi ne bi spet česa pobrklalo.

potem so tu programske cvetke:
- v privzetem brskalniku ne dela avtentikacija s certifikati (klik). Za to rabiš poseben brskalnik, ki pa je tudi vse drugega, kot prijazen za uporabo.
- ne zna se povezati v ad-hoc wifi omrežje.
- mail odjemalec je počasen in nepregleden. Ta mi je na sploh katastrofa. Na iPhonu sem redno gledal maile na telefonu, tu pa me je že groza zagnati program. Naloži samo tekoče maile, če rabiš kakšnega malo starejšega moraš klikat 10x more, da ti sploh kaj naloži. Pa še dela blazno počasi.
- mail klient nima podpore za branje pdf, word in excel datotek. Za to rabiš ekstra programe. Še sedaj ne poznam nobenega pametnegra zastonj programa za to. Preprosto se mi ne da s tem ukvarjat.
- Ni alternative za iTunes. Ta ti naredi backup vseh aplikacij, nastavitev, sms ov, slik,... Po posodobitvi SW ti avtomatsko prenese vse nazaj in s telefonom lahko nadaljuješ delo kot ne bi nič delal gor.

Potem so še pa razne cvetke, ki so kiksi v designu samega OS. Kot nepregledni meniji, kjer nikoli ne veš kje si. Pa še vasaj meni so čudno grupirane nastavitve. Po po leta uporabe še sedaj vedno iščem določene nastavitve s poskušanjem, ker sprva vedno iščem v napačnem meniju. Potem je tu nekonsistenčni uporabniški vmesnik. Vsaka aplikacija dela nekaj po svoje. Nekatere se zanašajo na gumbe, druge uporabljajo menuje, nekatere funkcije pa skrijejo v posebne popup menije, ki se prikažejo šele ko par sekund držiš ekran. Tipičen primer tega je forwardiranje sms-a. Že ne štejem več koliko lastnikom android telefona sem moral to kazati, ker niso našli te funkcije. Tako je vedno loterija ko moraš celo aplikacijo preklikati, da vidiš, če so avtorji kam skrili kakšne specialne funkcije.
bonk.gif


Pa še bi lahko pisal, samo se mi ne da več.
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Jaz imam SE xperio ray in je kar dobra. Jaz sem bolj gledal na velikost in težo, da gre lepo v žep in ne v pedo tošl
smile-1.gif

Slike dela odlične v odličnih svetlobnih pogojih slabe pa dela v mraku ali temi. Bliskavice nima kar me moti ima samo led lučko, ki osvetli 2m pred sabo in to je to. Video je tudi dober, 720p. Ekran je tudi dober enako velja za GPS. Z vključenim GPSom in BT se vozim lahko max 4 ure potem pa gre baterija. Drugače pa baterija zdrži z izključenim wifi, bt, gps 2,5 dneva.
Moti me to, da nima gorilla glas zaščite pa kratek usb kabel..polnilec je pa fajn tak mikro ampak če ga hočem polnit čez noč na nočni omarici kaj pride do nje, Pa moti me, da budilka ne deluje, če je izključen.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Citat:
Uporabnik doto pravi:
Par problemov, ki sem jih imel jaz z androidom:
- SGS je že znan po lagu. Ko sem iskal po imeniku, sms-ih, ... so bili tudi skoraj sekundni zamiki. To me je vrnilo nazaj v čas symbiana
frown-1.gif

- večina programo, ki uporabljajo tabelarični prikaz podatkov, recimo timeline pri FB ali twitterju, prihaja do zatikanja, ko scrollaš. To se na iOS ni nikoli dogajalo.
- ko sem namestil novi rom, se telefon ni zagnal, ker ni mogel naložiti datotečnega sistema. Probal kakih 5-6 različnih romov, noben ni delal. Potem sem nekako v vsej solati na xda izbrskal, da moraš naložit en točno določen rom in obkljukati točno določene opcije. Potem pa čez tega flashati drugi rom, ki mora imeti druge nastavitve.
uf-1.gif

- Ko sem končno našel rom, ki dela kolikor toliko vredu, se je pa spomnil, da bo zamenjal emmc in sdcard. Po domače povedano vgrajena kartica je bila mountana kot emmc namesto kot sdcard. Posledično veliko programov, ki uporabljajo kartico ni delalo (recimo program za kamero). Titanium backup ni našel backupiranih podatkov na kartici. Seveda ni ostalo drugega kot ponovno flashanje. Kolikor mi je uspelo ugotoviti, se to zgodi če priklopiš telefon na računalnik (mountaš disk). Sedaj si tega ne upam storiti, da mi ne bi spet česa pobrklalo.

potem so tu programske cvetke:
- v privzetem brskalniku ne dela avtentikacija s certifikati (klik). Za to rabiš poseben brskalnik, ki pa je tudi vse drugega, kot prijazen za uporabo.
- ne zna se povezati v ad-hoc wifi omrežje.
- mail odjemalec je počasen in nepregleden. Ta mi je na sploh katastrofa. Na iPhonu sem redno gledal maile na telefonu, tu pa me je že groza zagnati program. Naloži samo tekoče maile, če rabiš kakšnega malo starejšega moraš klikat 10x more, da ti sploh kaj naloži. Pa še dela blazno počasi.
- mail klient nima podpore za branje pdf, word in excel datotek. Za to rabiš ekstra programe. Še sedaj ne poznam nobenega pametnegra zastonj programa za to. Preprosto se mi ne da s tem ukvarjat.
- Ni alternative za iTunes. Ta ti naredi backup vseh aplikacij, nastavitev, sms ov, slik,... Po posodobitvi SW ti avtomatsko prenese vse nazaj in s telefonom lahko nadaljuješ delo kot ne bi nič delal gor.

Potem so še pa razne cvetke, ki so kiksi v designu samega OS. Kot nepregledni meniji, kjer nikoli ne veš kje si. Pa še vasaj meni so čudno grupirane nastavitve. Po po leta uporabe še sedaj vedno iščem določene nastavitve s poskušanjem, ker sprva vedno iščem v napačnem meniju. Potem je tu nekonsistenčni uporabniški vmesnik. Vsaka aplikacija dela nekaj po svoje. Nekatere se zanašajo na gumbe, druge uporabljajo menuje, nekatere funkcije pa skrijejo v posebne popup menije, ki se prikažejo šele ko par sekund držiš ekran. Tipičen primer tega je forwardiranje sms-a. Že ne štejem več koliko lastnikom android telefona sem moral to kazati, ker niso našli te funkcije. Tako je vedno loterija ko moraš celo aplikacijo preklikati, da vidiš, če so avtorji kam skrili kakšne specialne funkcije.
bonk.gif


Pa še bi lahko pisal, samo se mi ne da več.

Poglej, je moderator povedal, da nehite s stalno tekmo Android vs iPhone, bo ratal? Sem imel vse iPhone in veliko Androidov in vem kaj govorim, ko rečem, da je vse isto sranje, kar ti paše tisto pa uporabljaj. Meni bolj paše Android, nekomu pač nekaj drugega. Pa če se ti SGS ni zbudil ni bil kriv nobeden od naštetih ROM-ov ampak si bil kriv ti sam, treba je slediti navodilom. Če ti cel sistem obsojaš na podlagi tvojih izkušenj na enem aparatu, pol pa že moreš bit res pravi poznavalec. Vsak telefon ima večji odzivni čas na ukaz od 0,0000uS OK? prebolte že to, ker drugače bote z vsakim telefonom razočarani in ne, iPhone ni nič hitrejši od ostalih aparatov.

Avtorju teme pa naslednje: Vzemi Optimus 2x pa boš imel mir za nekaj časa.