Kateri GSM pri Simobilu?

NJG

Zelenc'
12. feb 2014
9
0
1
Zdravo!
Star gsm mi je crknil in iščem zamenjavo. Žal navadnih GSM-ov brez touchscreena, ki bi nudili solidne funkcije za moje potrebe, ni več in bo treba smartphona. Načeloma mi je vseeno kateri operacijski sistem, ker sem do zdaj imela symbian in se bo treba itak navadit na novga. Zahteve mam take:
- do cca 120€ na paketu bobmastik
- Da je odziven in se gladko premika po menijih in aplikacijah
- solidna kamera (da ni lih podn, ker drugega fotoaparata nimam)
- telefon uporabljam vglavnem za klice, sms-e in brskanje po netu (web, FB, e-pošta), torej da te stvari gladko delujejo in so priročno poštimane.
- Da je dovolj majhen za v žep
- Da ma čim bolj vzdržljivo baterijo
- Da ma fanj glasbeni predvajalnik, režo za kartico
- Dovolj pomnilnika, da ga ne zmanjka že če maš na njem samo sms sporočila
- Da prenese kak udarec in ne crkne ob prvem znaku vlage v zraku.
- Videoklicev ne uporabljam, za igre, filme, svašta aplikacije in podobno kramo pa uporabljam računalnik

Vem da je budget omejen in zato vsega tega verjetno ne bom dobila v budget telefonu, zato me zanima kateri od teh v simobilovi ponudbi se najbolj približa? Kar sem sama brskala po specifikacijah, odpadeta LG Optimus, HTC Desire 300, Xperia P. Ostanejo še naslednji:
Galaxy Trend, Galaxy fame, Galaxy trend plus, Galaxy Core
Lumia 520
Xperia M

Mate kak nasvet?
 

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.670
6
38
Rogaška Slatina
Kakšna pa je razlika med Samsung Galaxy Trend in Samsung Galaxy Trend plus
sprasujem se.gif
 

NJG

Zelenc'
12. feb 2014
9
0
1
A bi se ti dalo napisat še kak argument zakaj Lumia 520? Kakšni so plusi/minusi?
Tko od oka po specifikacijah je par zgornjih telefonov boljših, nimam pa pojma kako se v praksi to pokaže.
Btw. ta lumia nima bliskavice, če prav berem. A potem tudi lučke nima (pač da ga namesto baterije rabiš :D )? In čisto mimogrede me še zanima kako je z GPS-om, kaj res deluje samo prek prenosa podatkov?
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
Citat:
Uporabnik NJG pravi:
A bi se ti dalo napisat še kak argument zakaj Lumia 520? Kakšni so plusi/minusi?
Tko od oka po specifikacijah je par zgornjih telefonov boljših, nimam pa pojma kako se v praksi to pokaže.
Btw. ta lumia nima bliskavice, če prav berem. A potem tudi lučke nima (pač da ga namesto baterije rabiš :D )? In čisto mimogrede me še zanima kako je z GPS-om, kaj res deluje samo prek prenosa podatkov?

Ni vse v specifikacijah, če sistem ni oprimiziran. WP8 deluje tekoče. Res je, da nima bliskavice. GPS deluje brez prenosa podatkov in imaš zastonj navigacijo (zemljevide preneseš na telefon) za našo regijo.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Ja, to da nima flash LEDice je edina napaka Lumie.
smile-1.gif
WP8 je zelo optimiziran sistem in deluje zelo tekoče tudi, če ima telefon slabše specifikacije.
 

NJG

Zelenc'
12. feb 2014
9
0
1
Kaj pa obsega naša regija, tudi Italijo in Avstrijo?
Morda ve kdo kako se v praksi obnese baterija? Kakšen je pa predvajalnik glasbe, je kej manj okoren kot na starih nokiah, se da delat playliste na uporaben način?
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik NJG pravi:
Kaj pa obsega naša regija, tudi Italijo in Avstrijo?
Morda ve kdo kako se v praksi obnese baterija? Kakšen je pa predvajalnik glasbe, je kej manj okoren kot na starih nokiah, se da delat playliste na uporaben način?

Mislim da lahko za 15 EUR dokupiš neomejeno licenco za navigacijo za cel svet, tako da se ne preveč z regijo obremenjevati...
 
Nazadnje urejeno:

frisk

Pripravnik
25. sep 2007
735
18
18
Domžale
Glede na to, da greš precej zelena v nakup, ti predlagam obisk Big Banga, kjer boš lahko v roke prijela vse od androidov do win telefonov in applov ter naredila primerjavo. Dekle si, torej ti ne bo težko najt enega geeka tam, ki ti bo z veseljem natrosil vse potrebne informacije že zgolj iz navdušenja, da se lahko pogovarja s predstavnico nasprotnega spola
smile-1.gif
 

NJG

Zelenc'
12. feb 2014
9
0
1
Hehe, vidim, da sem izpadla večji laik okol tehnike kot sem
smile-1.gif

Hvala vsem, mislim da bo padla kar Lumia 520.
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
Za to ceno, ki si jo postavila seveda ne moreš pričakovati ne vem kaj od telefona. Vendar, če se osredotočiš na ta cenovni rang bo glede na zahteve Lumia 520 še najbolj ustrezala. Poleg vsega je edina, ki ima že ob nakupu delujočo brezplačno offline navigacijo. Edini minus je to, da nima bliskavice. Ostali telefoni imajo druge slabosti.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.037
321
83
Goriska
Če ti ni škoda dati nekaj več ti priporočam raje Nokio Lumio 625, ker ima večji zaslon in LED bliskavico, katera mislim da pride velikokrat prav.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.256
190
63
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Ja, to da nima flash LEDice je edina napaka Lumie.

To je čisto tako brez testiranja v praksi težko trditi. Prej sem imel Samsung Galaxy Ace, ki je imel LED bliskavico, ampak je zelo slabo opravljala svoje delo. Zdaj imam Lenovo kitajca, ki brez bliskavice tam, kjer bi bila ta potrebna, dela veliko boljše fotke kot omenjeni Samsung z bliskavico. Na začetku sem tudi sam mislil, da bo to problem, zdaj pa je sploh ne pogrešam.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Jaz flash na telefonu večkrat rabim, da si svetim v temi, večkrat kot pa za fotografiranje. Zato bi jo pogrešal
smile-1.gif
 

maki3

Pripravnik
14. sep 2007
681
3
18
Se strinjam, definitivno raje Lumia 620 na Ebayu. Sem ga kupil za svakinjo na Ebay.it z poštnino za 150€ kake 2 tedna nazaj in ga ne more prehvalit.
 

NJG

Zelenc'
12. feb 2014
9
0
1
@urby20: Nokio 625 sem tudi gledala, ampak a ni ta ful (pre)velika?
@titov: Ja, pri ledici se mi gre predvsem zarad svetilke :D
Glede Nokie 620, ja, se strinjam da bi se mi splačalo. Vendar nameravam telefon vzet pr simobilu na obroke in z ortokeš popustom (pač nimam nč pršparano za te namene trenutno), tega pa se na ebay-u ne da. Razen če mi rečete, da se splača par mesecev počakat pr nekem starem ciglu, da potem vzamem 620?
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Eno 620 prodaja nekdo na alterju, mogoče ti jo, da na obroke.
tongue-1.gif


V bigbangu lahko tudi dobiš na obroke.
 
Nazadnje urejeno:

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Ce ne vzames telefona lahko izberes znizano narocnino za 4€, v 2 letih je to skor 100€, tako da te pride 620 iz ebaya v bistvu 50€
smile-1.gif