Kateri GSM bi vzeli?

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Marketing, ki cilja na podzavest človeka naredi svoje. Fotkiči so še vedno tako tako, za gledati na telefonu ali manjših ekranih čisto ok, ko pa daš na nek večji ekran, so pa slike videti boge.

Se pa strinjam, če bi se človek bolj ozrl vase in si rekel, telefon imam za klice/sms/mail/ malo neta in socialnih omrežij za nekatere, igrice bom igral na PC-ju in hitro prideš do zaključka, da telefon srednjega ranga čisto ok zadosti potrebe, tistih 500 eur razlike pa bi lahko potrošil za kaj drugega.

Samo kaj, eni se imajo za hard userje, čeprav to niso, ampak samo visijo na telefonu preveč časa, drugim je statusni simbol, tretjim ... in tako se flagshipi prav dobro prodajajo, proizvajalci pa služijo v nebo. Smo pač potrošniška družba in težko se je boriti proti temu, je kot vsaka druga odvisnost, samo najmočnejši zmagajo oziroma premagajo odvisnost.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Svašta no stari, kaj ti tveziš. Daj ne zavajaj folka! Huawei z SD 855??? :bonk: Rad bi videl.

Pa spet Samsung S10 z SD 855 ----> :bonk:

Samsung S serija za Evropo že od S5 naprej več nima Snapdragonov not.

Res je...Huawei ga nima...imas prav....ga pa seveda S10 ima in se ostali Kitajci... https://www.techwalls.com/qualcomm-snapdragon-855-smartphones/

Predhodnik Snapdragon 845 so pa imeli naslednji
https://www.techwalls.com/qualcomm-snapdragon-845-smartphones/
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.650
148
63
NI RES. S10, kakršni se prodajajo v Evropi in kakršne se pri nas dobi, imajo Exynos 9820. Ne glej ti za ameriški ali globalni trg ampak EVROPSKI.

Tako da ponovno NE, S9 pri nas nima Snapdragon 845, pač pa Exynos 9810 itd
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Se pa strinjam, če bi se človek bolj ozrl vase in si rekel, telefon imam za klice/sms/mail/ malo neta in socialnih omrežij za nekatere, igrice bom igral na PC-ju in hitro prideš do zaključka, da telefon srednjega ranga čisto ok zadosti potrebe, tistih 500 eur razlike pa bi lahko potrošil za kaj drugega.

Točno to. In takrat ko se tega "zaveš" je telefon za 150-200€ več kot ok. Mu prav nič ne manjka. Navi dela, maili se berejo, office dela, net dela, video predvaja. Res, da morem mogoče kdaj delček sekunde počakat da kaj odpre. Ampak k sreči nimam tako natrpanega urnika, da bi mi ta delček sekunde podr cel dan, kot najverjetneje marsikeremu alterašu.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Res je odvisno za kaj ga imaš. Jaz sem enkrat kupil Alcatel, mislim da je bil Idol 4, samo za navigacijo v avtu; ekran super, svetel 5", samo kaj, ko je bil GPS modul tako zanič, da je po 10+ minut iskal satelite. Še GPS Guru mi je takrat pomagal, če bi se kaj dalo SW urediti, ampak ni bilo pomoči. Zanič, poceni in nekvalitetni vgrajeni določeni HW deli in temu primerna cena in delovanje. Niti en test in veliko sem jih prebral pred nakupom, ni omenil neuporabnega GPS modula, vsi so samo govorili o dobrem zaslonu in ta je res bil ok. In spet smo pri zgodbi o kolesu in XT zadnjem menjalniku, ostalo pa ....

Résumé: odvisno za kaj rabiš in pričakovanj. Meni se je srednji razred tako zameril in ful me moti, če zadeve ne delujejo, da zame osebno to pač ni. Raje kaj boljšega in to imeti dalj časa (če si ne gre privoščiti vsako leto kaj novega), kot vsako leto nekaj novega in povprečnega. Naše babice so vedele in nas poučile: "nismo tako bogati, da bi kupovali poceni".

Ampak vsakemu svoje. Peace, make love not war.
 

Luce

Fizikalc
3. sep 2018
406
60
28
Če se zavedaš, da za 150-200€ dobiš nizki razred potem ti je to v redu in se s tem ne obremenjuješ, če kakšna stvar ravno ne deluje kot mora.
Srednji razred je pa tako, da je odvisno od modela ena stvar zelo dobra, pri nekaterih zaslon, pri drugih baterija ali fotič, druge stvari so pa slabše in če se sprijazniš s tem da ti je prioriteta zaslon je to to, samo potem se moraš zavedat, da pač ostale stvari ne bodo delovale ravno tako dobro kot pa recimo pri flagshipih, kjer pa naj bi bile not najboljše stvari. Seveda pa ne moreš pričakovat da bosta Samsung in Xiaomi enaka. Kot nista enaka Mercedes in Kia.
Tudi v nekatere avtomobile manj znanih znamk so dajali starejše motorje od nekaterih boljših znamk.
Nikar se pa tolažit s tem, da je v Xiaomiju za 300-400€ not isto kot v Samsungu za 900-1000€. OK nekaj da ime pa še kakšne malenkosti samo ne pa tolko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: srv

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
a obstajajo kaksni neodvisni testi, kjer so telefone zamaskirali tako, da se ni dalo prepoznati katera znamka so, potem jih pa dali v preizkus in primerjavo? Imam na sumu, da bi znalo biti jako zanimivo.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Prevelik, žena bi imela nekaj od 5", klici, mms, sms, foto, wifi, kakšna lahka igrica in to je to
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Tudi Apple je rekel, da so majhni telefoni zakon in veliki zasloni brezveze, pa jih noben ni poslusal, zato so mogli oni poslusat in zacet delat vecje telefone :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Lord_Raiden

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Poznam več žensk kot moških, ki imajo telefone blizu 7", ampak njim je lahko, večina jih naokoli maršira s torbicami in slike so bolj kul na večjem kot manjšem zaslonu.

Tudi sicer je 7" neka magična številka za dame, če je pa še malček ukrivljen, pa toliko bolje.
 

pol3ni

Fizikalc
10. jan 2011
355
228
43
Idrija
No ok a obstaja kak android, ki bi ga lahko dejansko uporabljal tri (3 leta ali 36 mesecev) pa bi po tem času bil še vedno uporaben, zanesljiv, in pa enako hiter kot ob nakupu. Po vseh teh "izkušnjah" pa menda ja veš za katerega. Sam kaj si mislit o uporabniku, ki proda, edini uporabni telefon kupuje pa vso nesnago kar obstaja na tem svetu. LOL

Obstaja.Vsaj moj oneplus one je še vedno v uporabi.V oktobru bo 6 let odkar ga imam.Še z original baterijo,ki mi še vedno drži dnevno normalno uporabo.Posodabljam si ga sam s custom romi.Sem pa dobesedno tudi sam presenečen da je še v pogonu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

janezb12

Zelenc'
20. dec 2012
8
0
1
www.vedezevanje-florijana.si

Saj tukaj sem ga vzel, samo takrat je bila taka cena :(

cnc CNC BEARBEITUNG TIEFBOHRUNGEN 5D BEARBEITUNG cnc fertigung formrahmen otroški vozički slike družabne igre otroški bazeni igrače za otroke elektronska varuška lego kocke previjalna komoda otroški avtosedeži otroška posteljica igralne podloge otroški sedež za kolo revma revmatoidni artritis vnetje sklepov kavni avtomati za podjetja najem avtomata za kavo kava kavni avtomat avtomat avtomat za kavo stanovanjski kredit za mlade hitri gotovinski kredit hitri kredit za nekomitente najugodnejši krediti kredit takoj na položnice gotovinski kredit gotovinski krediti zamenjava banke informativni izračun kredita obročna Visa electron kredit za sp gotovinsko posojilo gotovinsko posojilo takoj internet of things draas software defined network varnostno kopiranje mrežna stikala shranjevanje v oblaku meraki načrtovanje omrežja izobraževanje cisco sdn IoT varnost omrežja brezžična omrežja postavitev omrežja erp informacijska varnost omrežje SOC vzdrževanje postelje otroški vozički avtosedež jedilne garniture vzglavniki ležišča jogi triglav skladi vlaganje investicijski skladi tečajnica vzajemnih skladov varčevanje denarja naložbe finančni svetovalec varčevanje za pokojnino vzajemni sklad varčevanje v skladih varčevalni načrt upravljanje premoženja triglav vzajemni skladi tečajnica vzajemni skladi vlaganje v sklade posteljnina vrtne garniture vzmetnice ležišča in posteljni podi šumenje v ušesih podančice pms baldrijan holesterol ameriški slamnik ameriški slamnik kandida depresija pegasti badelj poceni gume žarnice poslovna darila kapa s šiltom majice marketinška agencija oblikovanje spletnih strani marketing automation vsebinski marketing inbound marketing Google oglaševanje spletno oglaševanje lead generation verižice prstani poceni porocni prstani uhani davčne blagajne avtodeli avto deli strešni kovcki nosilec za kolo predstave kopalnice žar plise zavese
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
Zadnjič je en znanec ves navdušen prišel s tem telefonom, kao zelo poceni, podoben prejšnjemu, ...
Čez pol ure ga je že imelo, da bi ga nesel nazaj.
Problem: programska oprema. Če si starejši ali pa so ti Gapps pomembni, se je treba tega telefona ogniti na široko.
Vse aplikacije so web based, torej se stalno nekam vpisuješ, Zemljevidi so v angleščini, ne zapomni se nobene točke, ni Gmaila, One backupa, ...
 
  • Haha
Reactions: shift

zakon

Guru
16. maj 2008
8.570
685
113
toti Maribor
Pa si ti prepričan, da ta tvoj znanec zna delati s telefoni? Nikjer nisem zasledil, da bi imeli xiaomi telefoni take težave. Sploh, pa ne 11-ka.
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Zadnjič je en znanec ves navdušen prišel s tem telefonom, kao zelo poceni, podoben prejšnjemu, ...
Čez pol ure ga je že imelo, da bi ga nesel nazaj.
Problem: programska oprema. Če si starejši ali pa so ti Gapps pomembni, se je treba tega telefona ogniti na široko.
Vse aplikacije so web based, torej se stalno nekam vpisuješ, Zemljevidi so v angleščini, ne zapomni se nobene točke, ni Gmaila, One backupa, ...
Tu gre pa za pomoto. Nič od tega ne drži.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa