katere BT slušalke kupiti

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Slušalke sem danes dobil. Brez problema se mi povežejo z računalnikom, telefonom, nočejo pa se mi povezati s TV-jem. TV nikakor ne najde slušalk. Drugače s TV lahko povežem vse naprave, samo teh slušalkne zazna.
TV je star dobrih 3 leta in je Sony Bravia KDL-55W755C (Android).
Kaj naj naredim, da jih povežem s TV? Ravno zaradi TV sem jih kupil. Prosim za pomoč.

To pa je 5ranje!
Tukaj https://www.sony.com/electronics/support/articles/00159290 tvoj TV res ni naveden kot kompatibilen z A2DP napravami in se potemtakem (po njihovem opisu sodeč) tvoj TV ne bi smel povezati z nobenimi slušalkami, niti z originalnimi Sonyjevimi.
Pa vseeno, če le imaš možnost si izposodi ene od navedenih kompatibilnih Sonyjevih slušalk in poizkusi še z njimi.

Če pa ne bo šlo, pa kupiš nekaj takega (https://www.google.com/search?newwi...kAhXtsosKHZh7AnYQsAR6BAgGEAE&biw=1529&bih=774) in en izhod povežeš s soundabarom, drugega pa s takim poceni (https://www.aliexpress.com/item/328...expid=0029b0ca-f0e3-490d-8e12-720e8e090677-21) BT oddajničkom, ki pa ga sigurno lahko spariš z vsakimi slušalkami.

Pri nakupu bodi pozoren, da je dongel tak, da sprejema audio signal iz kabla in ga preko BT pošilja naprej in NE OBRATNO!
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.298
22
38
MB
Se oproščam avtorju teme, ker moje vprašanje ne bo 100% sodilo v to temo, ampak je uporabnik pred mano lepil ene linke za bluetooth ključek.
Jaz bi pa rabil en tak bluetooth ključek, da bi lahko iz telefona streamal glasbo na receiver in posledično na zvočnike.
Na kaj moram biti pozoren oz. kakšen predlog?
Hvala
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.448
218
63
Se oproščam avtorju teme, ker moje vprašanje ne bo 100% sodilo v to temo, ampak je uporabnik pred mano lepil ene linke za bluetooth ključek.
Jaz bi pa rabil en tak bluetooth ključek, da bi lahko iz telefona streamal glasbo na receiver in posledično na zvočnike.
Na kaj moram biti pozoren oz. kakšen predlog?
Hvala
Zate bi bilo recimo tole logitech. Nekaj podobnega (starejša verzija), pri meni dela že nekaj let (torej telefon - vmesnik - hišni kino)
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.558
6.162
113
To pa je 5ranje!
Tukaj https://www.sony.com/electronics/support/articles/00159290 tvoj TV res ni naveden kot kompatibilen z A2DP napravami in se potemtakem (po njihovem opisu sodeč) tvoj TV ne bi smel povezati z nobenimi slušalkami, niti z originalnimi Sonyjevimi.
Pa vseeno, če le imaš možnost si izposodi ene od navedenih kompatibilnih Sonyjevih slušalk in poizkusi še z njimi.

Če pa ne bo šlo, pa kupiš nekaj takega (https://www.google.com/search?newwi...kAhXtsosKHZh7AnYQsAR6BAgGEAE&biw=1529&bih=774) in en izhod povežeš s soundabarom, drugega pa s takim poceni (https://www.aliexpress.com/item/328...expid=0029b0ca-f0e3-490d-8e12-720e8e090677-21) BT oddajničkom, ki pa ga sigurno lahko spariš z vsakimi slušalkami.

Pri nakupu bodi pozoren, da je dongel tak, da sprejema audio signal iz kabla in ga preko BT pošilja naprej in NE OBRATNO!

Najlepša hvala za trud in dobro voljo.
Kot sem že predhodno napisal, se bom popoldan malce več ukvarjal s to zadevo. najprej bom preko Amazona kontaktiral Boltune support, kjer imajo možnost chat-a. Pa tudi z omenjeno aplikacijo, ki si jo bom poizkusil naložiti na TV (če mi uspe) bom poizkusil.
Zadnja možnost pa je verjetno kakšen Bluetooth transsmiter, ki pa ga ne bi rad naročil na Aliexpressu, ker bom trajalo min. 1 mesec, da dobim.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
A te Boltune se lahko uporabijo tudi za "klicanje" - torej ANC mic dela tudi kot navaden mic? Iz opisa ne razberem. :zardelalter:

Iščem namreč nekaj takega, da se "izoliram", ampak, da še vedno lahko uporabim za telekonferenco (ANC med teleconf ni nujen, če pa je, pa toliko bolje).
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.558
6.162
113
These active noise cancelling headphones are really good quality, comfortable and sound great. Also easy to connect to a mobile phone via bluetooth with a built in microphone to answer calls too.

Sam še nisem testiral. Bom danes
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Najlepša hvala za trud in dobro voljo.
Kot sem že predhodno napisal, se bom popoldan malce več ukvarjal s to zadevo. najprej bom preko Amazona kontaktiral Boltune support, kjer imajo možnost chat-a. Pa tudi z omenjeno aplikacijo, ki si jo bom poizkusil naložiti na TV (če mi uspe) bom poizkusil.
Zadnja možnost pa je verjetno kakšen Bluetooth transsmiter, ki pa ga ne bi rad naročil na Aliexpressu, ker bom trajalo min. 1 mesec, da dobim.
Jaz sem si za test omislil takega: https://www.amazon.co.uk/dp/B074M9N8NM/ref=twister_B07H8DV4JH?_encoding=UTF8&psc=1 je "eleganten", poceni, pa še v obe smeri deluje
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.558
6.162
113
Na TV sem namestil sledečo aplikacijo:


Sedaj mi zazna slušalke, kao upari, vendar noče povezati. Poizkusil sem X-x in nič Izgleda da bo potreben nakup nekega dongeljna.
Če je možno bi kupil Bluetooth adapter, da ga lahko priključim na TV preko USB. TV imam montiran na steni in če bi ga želel priključiti preko audio vhoda, ga moram odstranit, kar pa mi ne diši preveč. Kakšen predlog za uporaben Bluetooth adapter, pa ne iz Kitajske, saj bi rad slušalke uporabljal pred Božičem?
 
22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
Kako se kaj obnesejo pri ogledu kakšnega filma ali tv programa na telefonu, to mislim ali ima zvok lag - zaostaja za sliko?
 

Ketna18

Pripravnik
30. apr 2019
56
2
8
Pozdravljeni,

kupujem slušalke. Pomembna mi je predvsem funkcija noise canceling, saj me ob vožnji z vlakom hrup iz okolice precej moti. Zato me zanima, kaj priporočate poznavalci slušalk? Iščem seveda nekaj po čimbolj ugodni ceni.

Prebral sem vso temo in tudi meni so zeli všeč te, ki jih je kupil Fadil preko amazona: https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07R7L2B6V/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00

Na mimovrste in bigbang pa sem našel še te:

Nekoga, ki se na te zadeve spozna bi prosil za pomoč pri izbiri. Sam bi si seveda najbolj želel tiste iz amazona, ker so tudi najcenejše, zanima pa me kako je glede same kvalitete in pa kako je z garancijo pri nakupu preko amazona, saj nimam s takim nakupovanjem nič izkušenj.

Hvala že v naprej za pomoč :)
 
Nazadnje urejeno:

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Pozdravljeni,

kupujem slušalke. Pomembna mi je predvsem funkcija noise canceling, saj me ob vožnji z vlakom hrup iz okolice precej moti. Zato me zanima, kaj priporočate poznavalci slušalk? Iščem seveda nekaj po čimbolj ugodni ceni.

Prebral sem vso temo in tudi meni so zeli všeč te, ki jih je kupil Fadil preko amazona: https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07R7L2B6V/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00

Na mimovrste in bigbang pa sem našel še te:

Nekoga, ki se na te zadeve spozna bi prosil za pomoč pri izbiri. Sam bi si seveda najbolj želel tiste iz amazona, ker so tudi najcenejše, zanima pa me kako je glede same kvalitete in pa kako je z garancijo pri nakupu preko amazona, saj nimam s takim nakupovanjem nič izkušenj.

Hvala že v naprej za pomoč :)

Nobene slušalke ne bodo 100% "porezale" zunanjih zvokov, lahko pa to naredijo bolj ali manj učinkovito. Imam slušake
Sony MDR-ZX770BN in Sony WH-1000 X, sodelavec pa Sony WH-CH700N, zato vse tri modele zelo dobro poznam. Model 1000 Mk4 trenutno velja kot najboljši na svetu, modela 770 in 700 pa tudi kotirata zelo visoko.

Po mojem mnenju 1000ka res nima konkurence, vendar pa sta modela 770 (opuščen) in 700 kar se tiče ANC zelo, zelo blizu. Cena prvega modela je 350EUR+, ostalih dveh pa cca 200 EUR (Harvey Norman je imel pred kratkim model 700 v akciji za 99EUR). Pred kratkim sem si omislil tudi slušalke Boltune iz tvojega prvega linka, in so me navdušile, saj modela 770 sploh ne uporabljam več, ker so Boltune BH010 (60EUR) enostavno boljše (že samo pasivno dušenje zunanjih zvokov je neprimerno boljše kot pri kateremkoli modelu Sony ali Bose) in udobnejše.

Torej, če nisi "mahnjen" na blagovne znamke in želiš poceni in dobre ANC slušalke, vzemi Boltune (BTW, ko so na glavi izgledajo, kot da bi nosil Bose 35). Če pa želiš "znamko", pa preveri v HN, če imajo model 770 še v akciji. Oba modela zdržita z enim polnjenjem neverjetnih 30 ur (z ANC sicer nekaj manj) in se zelo dobro obneseta zlasti v prevoznih sredstvih (vlak, bus, letalo). Pa še nekaj, Boltune se napolni neverjetno hitro!
 

Ketna18

Pripravnik
30. apr 2019
56
2
8
Najlepša hvala za izčpren odgovor, ki je tudi vsebinsko "po mojih željah". Definitivno nisem mahnjen na znamke, ampak iščem predvsem najugodnejšo možnost, želim pa vseeno neko kvaliteto. Tako da po prebranem v tej temi že prej in sedaj še s tvojim odgovorom, sem skoraj prepričan, da se bom odločil za Boltune preko amazona.

Glede tega bi samo imel še nekaj vprašanj, se pravi kot prvo, kako je z garancijo izdelka? Mislim, da je nekdo v tej temi omenil, da je garancija 18 mesecev? To se potem uveljavlja verjetno preko podatkov, ki jih dobiš zraven na priloženem garancijskem listu? Kako pa je s samim nakupom preko amazona? Koliko znaša poštnina in pa če je varno opraviti nakup kar normalno preko strani, s plačilom s kreditno kartico? Ni možnosti, da bi nastali kakršnikoli problemi s carino in tako dodatni stroški?
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Najlepša hvala za izčpren odgovor, ki je tudi vsebinsko "po mojih željah". Definitivno nisem mahnjen na znamke, ampak iščem predvsem najugodnejšo možnost, želim pa vseeno neko kvaliteto. Tako da po prebranem v tej temi že prej in sedaj še s tvojim odgovorom, sem skoraj prepričan, da se bom odločil za Boltune preko amazona.

Glede tega bi samo imel še nekaj vprašanj, se pravi kot prvo, kako je z garancijo izdelka? Mislim, da je nekdo v tej temi omenil, da je garancija 18 mesecev? To se potem uveljavlja verjetno preko podatkov, ki jih dobiš zraven na priloženem garancijskem listu? Kako pa je s samim nakupom preko amazona? Koliko znaša poštnina in pa če je varno opraviti nakup kar normalno preko strani, s plačilom s kreditno kartico? Ni možnosti, da bi nastali kakršnikoli problemi s carino in tako dodatni stroški?
Po pravici povedano se z garancijo nisem ukvarjal, a menda garancija je, le da so stroški pošiljanja naprave na popravilo lahko precej visoki.
Poštnina je bila v mojem primeru le 5,76 GBP (skusaj s ceno slušalk 49,99 torej 55,75 GBP), a je to odvisno od prodajalca.
Za ceno pošiljanja na Amazonu ponavadi izveš šele tik pred zaključkom nakupa .
Za nakupe na Amazonu in tudi povsod drugje uporabljam kartico Visa Electron in v vseh letih se nisem imel nobenega problema.
Je pa pomembno, da na Amazonu izbereš prodajalca, ki pošilja robo iz EU, ker sicer imaš kup dodatnih stroškov. In na Amazonu je včasih res zelo težko ugotoviti od kod bo roba poslana.
Najdi torej dobro ceno in link do izdelka pripni na forum in ni hudič, da ne bo kdo od nas preveril če je vse OK .
 
Nazadnje urejeno:

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Hvala še enkrat za hiter odgovor. Bom kar še enkrat prilepil potem link od že prej omenjenih slušalk. https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07R7L2B6V/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00

Če naročim preko te strani, bo vse v najlepšem redu? :)

Ja, bi moralo biti vse OK! Jaz sem kupil pri istem prodajalcu in trenutno je še ceneje, kot sem plačal jaz.
Takole meni pokaže povzetek nakupa na linku, ki si ga objavil (v EUR je to 56,64):

1568921583577.png
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Koliko pa ti kaže da je trenutno cena? Ker meni kaže točno toliko, kot si poslal, da si plačal ti.

Sem prilimal povzetek "nakupa" v prejšnjem mailu. Meni kaže 48,25 GBP vse skupaj. Očitno imam kak popust, morda kot redna stranka (pravkar sem tam spet 25,45 EUR zapravil :)), kaj vem. Tako je pač na internetu, piškotki in bogve kaj vse še vpliva na ceno :confused:. Je pa v tem primeru kar 10 EUR razlike v ceni, skoraj 20%, zanimivo.