katere BT slušalke kupiti

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Sem pravkar naročil iz Amazon.de ...

Kdaj imaš predvideno dostavo?
Moje iz amazon.co.uk so že na poti in naj bi prišle pojutrišnjem, 22.8.19.

Sem pa žal v enem videu na YT našel potrditev, da si BT vezje teh slušalk (tako kot tudi pri vseh ostalih slušalkah iz tega cenovnega razreda, pa tudi pri najboljših, kot sta Bose 35 in Sony 1000), zapomni samo samo eno napravo naenkrat in je zato pri menjavi izvora zvoka vsakič znova potrebno uparjanje, kar pa sicer ne traja dolgo in nekatere slušalke (upam, da tudi te!) to naredijo kar avtomatsko.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.630
6.426
113
Kdaj imaš predvideno dostavo?
Moje iz amazon.co.uk so že na poti in naj bi prišle pojutrišnjem, 22.8.19.

Sem pa žal v enem videu na YT našel potrditev, da si BT vezje teh slušalk (tako kot tudi pri vseh ostalih slušalkah iz tega cenovnega razreda, pa tudi pri najboljših, kot sta Bose 35 in Sony 1000), zapomni samo samo eno napravo naenkrat in je zato pri menjavi izvora zvoka vsakič znova potrebno uparjanje, kar pa sicer ne traja dolgo in nekatere slušalke (upam, da tudi te!) to naredijo kar avtomatsko.

Sem šel pogledat in šele sedaj videl, da sploh še niso poslali, ker slušalk ni na zalogi. Shit...
Nisem bil pozoren in sem se malo zaletel z nemškim Amazonom. Počakam še nekaj dni in če ne bo nič, bom storniral in naročil na angleškem. Jbg
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Sem šel pogledat in šele sedaj videl, da sploh še niso poslali, ker slušalk ni na zalogi. Shit...
Nisem bil pozoren in sem se malo zaletel z nemškim Amazonom. Počakam še nekaj dni in če ne bo nič, bom storniral in naročil na angleškem. Jbg

 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.630
6.426
113

Naročil sem 14.8. in kar malce pozabil na slušalke. Verjetno je najbolje, da kar skenslam naročilo in naročim na angleškem.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.630
6.426
113
Sem pravkar storniral na nemškem Amazonu in naročil na angleškem.
Je pa zanimivo, da sem prej na nemškem plačal s poštnino 68€, na angleškem pa me je vse skupaj stalo 54,87€. :)
 

pronet

Pripravnik
18. sep 2007
68
25
18
Jaz sem jih naročil v torek popoldan okrog 14. ure, naslednji dan zjutraj me je že klical kurir od UPS-a, da ima paket zame :)
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Jaz sem jih tudi že dobil. Vsekakor so vredne svojega denarja: so dovolj lahke, zelo udobne in ne grejejo ušes, povezovanje preko BT je hitro in neproblematično, zvok je za ta cenovni razred presenetljivo dober, izolacija zvoka (brez ANC, odvisna le od fizične konstrukcije slušalk in od uporabljenih materialov) pa sploh najboljša od vseh čezušesnih slušalk. kar sem doslej uspel preizkusiti, tako da ANCja niti ni potrebno vključiti.

Kar pa se tiče ANCja, ni najboljši, to je dejstvo (Sony 700, 770, 1000 in Bose 35 imajo boljšega!), je pa najboljši v tem cenovnem razredu! Pri vklopu se dinamični razpon reprodukcije zvoka definitivno zmanjša (kar se dogaja tudi pri najdražjih modelih) in zvok postane malce "zadušen", a v zelo hrupnih pogojih je itak bolj pomembno, da te hrup "ne ubija", kot pa malo slabši zvok. Bo pa potrebno ANC preizkusiti še na letalu, in prav tako 30 ur delovanja z enim polnjenjem.

Dejstvo je torej, da so slušalke zelo udobne, da ne "utrujajo" pri poslušanju, da presenetljivo verno reproducirajo zvok in da imajo hudo dobro pasivno zvočno izolacijo ter v tem razredu najboljši ANC.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Fadil

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.630
6.426
113
Jaz sem jih tudi že dobil. Vsekakor so vredne svojega denarja: so dovolj lahke, zelo udobne in ne grejejo ušes, povezovanje preko BT je hitro in neproblematično, zvok je za ta cenovni razred presenetljivo dober, izolacija zvoka (brez ANC, odvisna le od fizične konstrukcije slušalk in od uporabljenih materialov) pa sploh najboljša od vseh čezušesnih slušalk. kar sem doslej uspel preizkusiti, tako da ANCja niti ni potrebno vključiti.

Kar pa se tiče ANCja, ni najboljši, to je dejstvo (Sony 700, 770, 1000 in Bose 35 imajo boljšega!), je pa najboljši v tem cenovnem razredu! Pri vklopu se dinamični razpon reprodukcije zvoka definitivno zmanjša (kar se dogaja tudi pri najdražjih modelih) in zvok postane malce "zadušen", a v zelo hrupnih pogojih je itak bolj pomembno, da te hrup "ne ubija", kot pa malo slabši zvok. Bo pa potrebno ANC preizkusiti še na letalu, in prav tako 30 ur delovanja z enim polnjenjem.

Dejstvo je torej, da so slušalke zelo udobne, da ne "utrujajo" pri poslušanju, da presenetljivo verno reproducirajo zvok in da imajo hudo dobro pasivno zvočno izolacijo ter v tem razredu najboljši ANC.

Torej smo dobro kupili. Hvala za strokovno razlago.

Lep dan še naprej
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.630
6.426
113
Žal boš to vedel šele ko si boš slušalke nadel in poslušal svojo priljubljeno glasbo! Tako kot imajo vsake oči svojega malarja, imajo tudi vsaka ušesa ...

Me sploh ne skbi, ker sem slušalke v bistvu kupil, da mi žena ne teži ko gre spat. Osebno nisem audiofil in predvidevam da bom s svojimi povprečnimi ušesi več kot zadovoljen. Mi je pa všeč, da si napisal svoje mnenje podrobno in po občutku verjamem, da se spoznaš na zadevo. Jaz osebno se ne in zakaj ne bi verjel tvoji oceni in še nekaj 100 drugimi ocenami iz Amazona. Se že veselim... :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: elth

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.630
6.426
113
Slušalke sem danes dobil. Brez problema se mi povežejo z računalnikom, telefonom, nočejo pa se mi povezati s TV-jem. TV nikakor ne najde slušalk. Drugače s TV lahko povežem vse naprave, samo teh slušalkne zazna.
TV je star dobrih 3 leta in je Sony Bravia KDL-55W755C (Android).
Kaj naj naredim, da jih povežem s TV? Ravno zaradi TV sem jih kupil. Prosim za pomoč.
 

pronet

Pripravnik
18. sep 2007
68
25
18
Na netu je kar dosti napisanega, da Sony bluetooth ne podpira A2DP profila kar pomeni, da praktično ne moreš sparit nobenih bluetooth slušalk.

Sem pa našel tale workaround ... mogoče je za sprobat ...

For the models since 2016 there is a workaround, before a Pairing you need to install the Bluetooth Pair Application and then try pairing (I can not guarantee that it will work for your 2015's TV). Bluetooth Pair can not find it in the Play Store, you need to search the Internet for the installation of the Apps (APK), then transfer it to the TV via a USB memory and install it with a File Manager (if you do not have one install it from the Play Store ). You have to enable the installation from "Unknown sources" on the TV, find a MENU item with this name.

https://community.sony.co.uk/t5/android-tv/pairing-problems-bluetooth-headphones/td-p/2257456
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.630
6.426
113
Mogoče bi delalo celo, če v TV vtakneš kak Bluetooth USB dongle ali pa kaj takega ...
https://www.amazon.es/gp/product/B07C2Q79BY/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Na te Bluetooth transsmiterje sem že pomislil, vendar je to spet dodatnih cca. 20€ + ptt. Sem videl na Amazonu, da ima Boltune tudi te stvari. Obrnil sem se tudi na Boltune support, vendar zaenkrat še ni odgovora.
Na tem linku, ki si ga prilepil sem videl, da obstaja neka aplikacija za Bluetooth. Bom popoldan poizkusil, če mi bo uspelo to aplikacijo naložiti na TV. Je pa tale problem s povezovanjem bluetooth slušalk s Sony TV velika bruka za Sony. Folk ***** na full.
 
Nazadnje urejeno:

pronet

Pripravnik
18. sep 2007
68
25
18
na tistem linku, ki sem ti ga prilepil, preberi spodaj ... sta 2 uporabnika, ki jima je ta aplikacija rešila problem
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.630
6.426
113
Sem videl. Na Boltune support sem tudi dobil neka navodila, samo sem trenutno v službi tako da moram počakati da pridem domov.