Katera sklopka?

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Katero znamko sklopk se priporoča? Kako je danes z menjavo le te. Se menja tudi košara?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Menjaj vse komplet: lamelo+košaro+potisni ležaj+centrirni ležaj+semering na menjalniku+(če ima avto sklopko na zajlo) pletenico sklopke
smile-1.gif


Vse ostalo te lahko tepe...
tongue-1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Menjava sklopke in obadva ležaja mi je razumljivo. Zakaj bi moral menjati še košaro?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Če je zdržala 150k km, jih 300k najverjetneje ne bo.

Ker je nekje polovični delež stroška menjave sklopke samo delo, se ti nikakor ne splača po menjavi še enkrat razdirati vsega npr. zato, ker avto pri speljevanju trese...

Sem dal to sranje s sklopko čez (v štartu pač ne menjajo pletenice, čeprav se potem avto pelje slabše kot pred menjavo
hysterical-1.gif
 

kovcek

Pripravnik
21. avg 2007
72
0
6
MS
Sklopko menjal že na večih par krat (na večih avtomobilih) pa še nobenkrat koša...ležaj pa po potrebi. Glede sklopke pa prisegam na Sinterja
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Seveda, in potem beremo topice kot so trese ko speljujem, ceprav je nova sklopka vcasih zdrsi itd itd. Kamioni imajo kosare za stelat, pa jih menjamo, ker se material obrabi neenakomerno, kar povzroci tresenje in podobne probleme blablabla.
Komplet sklopka te kosta mogoce malce vec kot smo lamela, a vcasih je tudi tezko dobiti samo potisni lezaj tako da je skoraj da najbolje kupiti komplet. Kar se tice avtov z pletenicami je treba vedno pogledat, a so te avtomatsko nastavljive (VW koncern ima probleme z tem) ce so obvezno menjati, ce so pa navadne pa opraviti pregled.

Kar se znamk tice je skoraj da vseeno ker se lahko zgodi da bos kupil Valeo-tov komplet notri bo Sachs-ova lamela, FK-jeva kosara in SKF-ov potisni lezaj
smile-1.gif
Tako da so si firme zdaj vec ali manj enakovredne po kvaliteti, le po cenah ne. Moje izkusnje so pa pokazale da se je treba izogibati najcenejsi varianti in sicer QH. Ta je dobesedno sekret.
 

kovcek

Pripravnik
21. avg 2007
72
0
6
MS
Treslo mi ni nikoli, niti drsedlo...to sem pa počel samo na mojih avtomobilih...razlika v ceni kompletne sklopke in pa sklopke obnovljene pri Sinterju pa je očitna oz. nekajkrat cenejša...napisal, sem samo svoje izkušnje, nikogar pa ne silim v to ;-)
 

Swich

El Presidente
23. jul 2007
4.833
0
36
40
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Katero znamko sklopk se priporoča? Kako je danes z menjavo le te. Se menja tudi košara?

jst bi reku da kupi Exedy, komplet ...oem kompleti te firmo so že kr pocen če iščeš za stock avto ...oem komplet prepoznaš po "daikin clutch" logotom.

kakšne luk, sachs, valeo pejt daleč stran...
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Bi verjetno razmislil, samo kaj, ko ne obstaja za moj avto?!
Katera znamka je pa ponavadi pri prvovgradnji?
 
Nazadnje urejeno:

Mathew

Pripravnik
6. sep 2007
401
0
16
MS
kupi luk, valeo, sachs kot je že en napisal je vseeno kaj vzameš vse bo ok. QH pa že dolgo nisem več videl pri prodajalcu, nevem kdo še to sploh uvaža. Menja pa se komplet, včasih niti ni možno naročiti lamele ekstra, tak da ne kompliciraj.