Katera mobilna aplikacija je najbolj ažurna?

Alesss

Fizikalc
24. sep 2013
274
30
28
Ena off. Kako iz Tel. naložite sliko ali print screen? Ker če potegnem v okvir ne gre.

na Samsungih z VOLUME_DOWN + POWER

A vam tudi AmiGo pretvarja govor, kot da bi želel slovenska navodila po angleško brat :) ? Ne nimam vklopljenega (ali četudi ga dam) Samsung ali Google mehanizma pretvorbe v govor.
Torej meni reče "ZAVIČ DESNOU", "ZAVIČ LEVAJ", "POU TRISTO METRI", ipd...

Je pa najboljša fora pri AmiGo "enhanced video clues" !! (res s kančkom očesa vidiš kaj moraš delat:)
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Sedaj preizkušam malo AmiGO v tujini. Ali se meni samo zdi, ali je tudi njihov iskalnik zelo okrnjen? Tega pristanišča ne najde (port Aval itak ne), mi ponudi le mesto (ko vpišem port Tulcea Aval je zadetek malo bližje lokaciji, a še ni to), ampak še huje je, da mi tudi točnega naslova ulice v Bukarešti ne najde, temveč mi ponudi neke alternativne lokacije v okolici.

334D159D-F832-4AED-A4E1-9803DB163E68.jpeg

ECE848C6-F592-47CD-8981-341D7638244A.jpeg

Sama navigacija od pristanišča do nekega mesta 4 ure stran je delala v redu.

Opažam, da je tudi zelo malo opozoril na cesti; očitno ljudje na tem koncu Evrope tega ne vnašajo toliko. Waze pa zgleda zelo uporabljajo, ker te opozorijo na skoraj vsako večjo luknjo na cesti, stoječe avtomobile ipd.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.337
3.432
113
Imaš prenos podatkov vklopljen?
Pa da je lte, ker v osnovi išče online naslove
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Pri teh iskanjih je Google Maps zakon.
AmiGO se mi zdi nekoliko omejen, ne vem točno, kako deluje. Pri njihovem TT GO, pa je koristno imeti vključeno možnost "Settings -> TomTom Services -> Online Search". Pri tem piše "Enhance search results with the online data".
Pri AmiGO tega ni, ne vem pa, ali to pomeni, da ne uporablja tega njihovega spletnega iskanja. Po drugi strani pa samih zemljevidov AmiGO nima lokalno in bi načeloma moral uporabljati njihovo spletno storitev.
V skrajni sili uporabiš Google Maps, da dobiš naslov in ga vpišeš v AmiGO :evil:
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Imam seveda prenos podatkov vklopljen, lovi LTE itd.

ja zgleda da je res najbolje imeti Google Maps vsaj za iskanje naslovov ipd.

ker saj ni problem, če točno veš kam hočeš oziroma načrtuješ pot, ker pol lahko tudi na mapi sam najdeš to točko, da te navigacija vodi do tam; bolj je problem, če se greš naključjega turista in želiš sproti hitro najti lokacije.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krava

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Kot je nekdo napisal v priloženem linku, bi bila moja najboljša aplikacija: vmesnik in izgled oziroma prikaz map od Sygica, iskalnik od google maps, obveščanje o zastojih, radarjih... pa kombinacija TTG, AmiGO in Waze.
Škoda ker ne izda še GM neko pro izboljšano plačljivo verzijo, ki bi bila nek skupek vseh teh, pa bi z veseljem plačal 20€.
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: WPT78 in NekdoK

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Jaz sem jo inštaliral z nekim angleškim naslovom, potem ko sem pa v aplikacijo na iPhonu vnesel posebej to naročnino, so mi dali še dodaten mesec poleg. V komentarjih piše da lahko takoj spet odjaviš naročnino in bo delalo normalno vseh 12(13) mesecev.

Sem pa opazil kar ste komentirali, da v CarPlay načinu ne morem javljati dogodkov na cesti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krava

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Đabe Sygicu še satelitska slika, če jo ne zna aktivno uporabljat. Danes sem posodobil karte in to je ta isti odsek o katerem sem pisal prej:

4B45E701-E790-4527-B48D-FFC376D33C3D.jpeg

na karti pa še vedno misli, da je to neprekinjena ulica
DA390A6C-16CE-4395-BA64-0493B6BEBD00.jpeg
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Dobro, lahko jim javim. Ampak na splošno gledano, kako to da imajo nekateri ostali ta odsek pravilen, oni pa ne? Zagotovo jim noben ni javil tega. In kako lahko sploh zaupam takšni karti? Razumem, da je bilo pred desetletjem to nekaj normalnega in tudi danes se to lahko zgodi, da so ravno včeraj spremenili nekaj, da ne bo nujno še takoj na kartah; ampak načeloma lahko danes pri današnji tehnologiji že pričakujemo, da so asfaltirane ceste evropskih držav vrisane točno.

Zdaj vidim, da ima tudi TomTom GO to isto napačno vrisano.

FEDD3F83-BC39-4407-B18B-DB8274E65C8C.jpeg
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Tom Tom v avtu mi je prejšnji teden kazal del Avstrije (od Šentilja pa do tunela) rumeno. Očitno je nekdo vnesel napačno podlago.
 
  • Haha
Reactions: Borg

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Đabe Sygicu še satelitska slika, če jo ne zna aktivno uporabljat. Danes sem posodobil karte in to je ta isti odsek o katerem sem pisal prej:

Poglej priponko 72123
na karti pa še vedno misli, da je to neprekinjena ulica
Poglej priponko 72124

Dobro, lahko jim javim. Ampak na splošno gledano, kako to da imajo nekateri ostali ta odsek pravilen, oni pa ne? Zagotovo jim noben ni javil tega. In kako lahko sploh zaupam takšni karti? Razumem, da je bilo pred desetletjem to nekaj normalnega in tudi danes se to lahko zgodi, da so ravno včeraj spremenili nekaj, da ne bo nujno še takoj na kartah; ampak načeloma lahko danes pri današnji tehnologiji že pričakujemo, da so asfaltirane ceste evropskih držav vrisane točno.

Zdaj vidim, da ima tudi TomTom GO to isto napačno vrisano.

Poglej priponko 72128
Jao jao:bonk:
Jokaš tu preko foruma že pol leta, 3 mesece samo za to slepo ulico, sam ne veš kaj bi rad. Pljuvaš čez Sygic, no poleg tega si končno ugotovil, da to ni samo napaka pri Sygicu, ampak tudi pri vsemogočnem TomTomu, da pa bi to sporočil nekomu, ki lahko nekaj naredi pa ne. Kaj misliš, da ti bo tukaj na forumu kdo vrisal pot.
Pa kaj vse bi se našlo, če bi se malo poglobil, nekaj pri enem, drugo pri drugem. Kot že večkrat povedano, če bi vse najboljše pobral od vsake, nebi spacal neke, ki je brez napak.
Predlagam ti, da si namontiraš v avto 5 naprav-zaslonov in namestiš gor 5 aplikacija za navigiranje in potem se med potjo odločaš kateri boš zaupal, take ki je brez napak ni. Sedaj se pa odloči kaj bi rad. Kaj vse mene moti pa ne morem nič :valjamse: Ti pa očitno lahko :rolleyes:
mercedes navigation 12345.jpg
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: WPT78

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Odgovor je očitno zelo enostaven. Google Maps ostalo pa lahko vse odinstaliraš;)

Đabe teb vse te čičkarije, če pa osnovne stvari ne delujejo brez da bi jaz rabil študirat še kartografijo poleg.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
In kako si ti prišel do teh ugotovitev? Pač traja en čas, da lahko kot potrošnik sam ugotoviš določene lastnosti neke v tem primeru navigacijske aplikacije; ker zatogotvo ti ponudniki ne bodo sami povedali npr. da so njihove karte slabše od konkurence ipd.