Katera mobilna aplikacija je najbolj ažurna?

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.837
622
113
EU
Glede vnašanja lokacije je očitno najslabši Sygic, ker ima še vedno klasično omejeno “garminsko” vnašanje naslova; lahko vneseš le točen naslov ulice ipd. sicer lokacije ne bo našel oz. predlagal.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Glede vnašanja lokacije je očitno najslabši Sygic, ker ima še vedno klasično omejeno “garminsko” vnašanje naslova; lahko vneseš le točen naslov ulice ipd. sicer lokacije ne bo našel oz. predlagal.
To ni res. Ne nekaj na pamet. Glede "iskanja" lokacij je TT vsaj AG veliko slabši in od Sygic in od GM. Meni osebno nasplošno še vedno Sygic "boljša". Vsaka ima svoje prednosti sta pa tam tam. Sygic ima "lepši" preglednejši pogled zemljevida, več nastavitev, glasovi, obveščanje o zastojih tudi ni slaba čeprav prikazana na nekoliko drugačen način kot pri TT. Res da je TT glede radarjev na tem področju boljša toda ima pa nekaj takih brezveznih pomanjkljivosti, da če bi mogoče združili TTG in AG potem bi bila pa že kar v samem vrhu. So pa pri vseh zelo pomembne nastavitve kaj označič v samih nastavitvah, kako potem deluje in te vodi. Nekateri nimajo nastavljenih nastavitev tako kot je treba potem pa razni problemi. Trenutno imam obe pa se že nisem odločil katero bi po 12m podaljšal. Se nagibam k TT, če bodo nekatere stvari poboljšali oz. združili.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: WPT78

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.837
622
113
EU
To ni res. Ne nekaj na pamet. Glede "iskanja" lokacij je TT vsaj AG veliko slabši in od Sygic in od GM. Meni osebno nasplošno še vedno Sygic "boljša". Vsaka ima svoje prednosti sta pa tam tam. Sygic ima "lepši" preglednejši pogled zemljevida, več nastavitev, glasovi, obveščanje o zastojih tudi ni slaba čeprav prikazana na nekoliko drugačen način kot pri TT. Res da je TT glede radarjev na tem področju boljša toda ima pa nekaj takih brezveznih pomanjkljivosti, da če bi mogoče združili TTG in AG potem bi bila pa že kar v samem vrhu. So pa pri vseh zelo pomembne nastavitve kaj označič v samih nastavitvah, kako potem deluje in te vodi. Nekateri nimajo nastavljenih nastavitev tako kot je treba potem pa razni problemi. Trenutno imam obe pa se že nisem odločil katero bi po 12m podaljšal. Se nagibam k TT, če bodo nekatere stvari poboljšali oz. združili.
Kako ni res? Če ti v GM začneš iskati samo del imena neke lokacije, kaj šele pravi naslov ulice, ti že pokaže možne lokacije; tega v Sygicu ne moreš početi, ker ima zelo skopo bazo lokacij oz. naslovov in moraš biti zelo natančen pri vpisovanju naslova, ena napačna črka in že ni zadetka.

Zgoraj pa si lahko videl še primer pomankljive mape, ki me je peljala v slepo ulico.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Seveda ni res, kar trdiš. Tudi v Syigcu, ko začneš tipkat ti začne kazat možne lokacije, ulice... Ne vem kdaj si to zadnjič preizkusil, očitno že dolgo ne. Kaj misliš, da nabijam kar nekaj v tri krasne preden se oglasim. Za razliko od ostalih najprej preverim zadevo in se potem oglasim.
Sygic 20230818_104341.jpg

Kar se pa baze lokacij tiče pa še vedno večja kot pri AG. Za TTG ne bom še trdil, ker sem jo premalo preizkusil toda lahko rečem, da je primerljiva z GM.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: WPT78

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.837
622
113
EU
Ne vem ali nabijaš ali ne; jaz govorim o rezultatih iz teh dni in to iz uporabe treh različnih navigacij, ko iščem specifične lokacije kot so manjša pristanišča in parkirišča poleg. To kar si pa ti dal za primer je pa iskanje točnega naslova ulice, ki ga že poznaš vnaprej. To najde vsaka navigacija.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.837
622
113
EU
Recimo iščeš neko parkirišče ob pristanišču in vse kar veš je, da je od Avala; nimaš pojma kera ulica je to, veš približno zraven katerega kraja bi to lahko bilo; primer iskanja (sem napisal kar enostavno “port aval” in natančen naslov seveda ni ne eno ne drugo, a kljub temu mi dve navigaciji ponudita kot prvi in pravilni zadetek):

Google Maps
EF2CAFF2-2FAE-420F-8558-63CA529C7762.jpeg
Waze
ED95E531-BE06-41A2-ABAC-EEA30F1BA439.jpeg


Sygic
6FE25941-1C63-4E71-B080-2CE8C79FBEF9.jpeg
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
To kar si pa ti dal za primer je pa iskanje točnega naslova ulice, ki ga že poznaš vnaprej. To najde vsaka navigacija.
Kako točnega naslova, ko pa začne iskat po dveh treh črkah oziroma še prej? In ti nameče ven od stikov, do ulic, do znamenitosti in ne vem kaj še vse, seveda če imaš to nastavljeno-označeno v nastavitvah. Kot sem že povedal, če pa ne znaš-te nastavit, potem je pa to drug problem ne pa v navigaciji. Ne vem kaj ti ni jasno in kaj bi sploh rad? Najde pristanišča in parkirišča, če imaš to označeno, če ne ne. Nekatere kot recimo mene ne zanimajo pristanišča in jih nimam označene, parkirišča moraš označit posebej... to moraš tudi v TTG no nekaj je že privzeto.
Screenshot_20230818_120102.jpg+Screenshot_20230818_120125.jpgScreenshot_20230818_120136.jpg
in še in še...
prist 20230818_120839.jpg
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: WPT78

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Recimo iščeš neko parkirišče ob pristanišču in vse kar veš je, da je od Avala; nimaš pojma kera ulica je to, veš približno zraven katerega kraja bi to lahko bilo; primer iskanja (sem napisal kar enostavno “port aval” in natančen naslov seveda ni ne eno ne drugo, a kljub temu mi dve navigaciji ponudita kot prvi in pravilni zadetek):

Google Maps
Poglej priponko 70740Waze
Poglej priponko 70741

Sygic
Poglej priponko 70742
Pa saj ti je lepo napisalo, da prenesi zemljevide in kot rečeno označi, kar potrebuješ ali pač VSE. Ne more ti pa nekaj najti, če nimaš kot prvo naloženih zemljevidov.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: WPT78

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.837
622
113
EU
Pa valda imam naložene zemljevide LOL :rolleyes:

In vidiš rezultat, pravi da zadetka ne najde med naloženimi zemljevidi; ne najde oz. bi našel, če bi vpisal točen naslov pristanišča/parkirišča (črko po črko pravilno). Na ostalih navigacijah ni bilo potrebno nobenih nastavitev, da so v prvo zadeli kaj išem;)

Skratka tko smo včasih iskali na Garminih.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Pa valda imam naložene zemljevide LOL :rolleyes:

In vidiš rezultat, pravi da zadetka ne najde med naloženimi zemljevidi; ne najde oz. bi našel, če bi vpisal točen naslov pristanišča/parkirišča (črko po črko pravilno). Na ostalih navigacijah ni bilo potrebno nobenih nastavitev, da so v prvo zadeli kaj išem;)

Skratka tko smo včasih iskali na Garminih.
LOL :bonk:
Sedaj pa res ne vem več ali se delaš neumnega ali pa si res toliko nesposoben. Ja tudi meni je pokazalo isti screen preden sem šel posebej zate nalagat več kot 2GB Francije. Potem pa je rezultat takšen:

Sygic port aval.jpg
Če kdo ne verjame prosim da gre preverit , da razčistimo to zadevo.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: WPT78

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Skratka sva prišla do zaključka, da ni kriva navigacija temveč si ti nesposoben, napismen in da nabijaš nekaj v prazno.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: WPT78

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.837
622
113
EU
Ne, nisva prišla do tega. Le da ima Sygic še vedno zelo arhaičen način iskanja.

Jaz pa, da imam seveda vse ustrezne karte naložene.

P.S.: in pa še, da kljub temu, da je iz mojih posnetkov zaslona povsem jasno v kateri državi iščem, si ti šel iz ne vem kakšnega razloga nalagat 2GB karto Francije :bonk:
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
To je tvoje mnenje, moje pa takšno kot sem zapisal. Sem ti vse narisal, napisal in dokazal. Če pa si ti nesposoben nastavit aplikacijo tako kot je treba pa je to težava v tebi in ne v aplikaciji. Če bi imel naložene ustrezne karte in označeno tisto kar je potrebno ti ne bi izpisalo, kar ti je.
NE iz tvojih posnetkov nikjer ni razvidno v kateri državi iščeš. Kot prvo si pisal o iskanju pristanišč, potem pa kot "enostavno" port aval.
Francija zato, ker sem na tvojih posnetkih videl dva zadetka v Franciji. Tako da Francije sigurno nimaš naložene, ker sem ti lepo podal posnetke kaj vrže ven, ko naložiš karto Francije. Ziher pa ne bom nalagal vseh kart sveta zato, da bom tebi dokazal, da se motiš. Sicer briga mene kaj uporabljaš. Tvoj problem. Samo ne potem jokat, ko se boš izgubil. Če že toliko pljuvaš po Sygicu vpiši to tvoje iskanje v TTG pa boš videl kaj šele tam ven vrže, to je "arhaičen" način iskanja.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: WPT78

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.837
622
113
EU
Stari dej nehi bluzit no. Algoritmi v ostalih aplikacijah delujejo pač boljše. Tebe pa resno daje bralno nerazumevanje in si le dokazal, da si kvečjemu polpismen, žal.

Jaz ne govorim o tem, da Sygic ne zna najti točne lokacije, ampak da ti je zelo malo v pomoč njegov iskalnik, če iščeš nekaj le z delno pravilnimi informacijami; v takšnih primerih so pač iskalni algoritmi v ostalih navigacijah v veliko pomoč.

In če greš še enkrat brati moje komentarje s slikam vred, to je nemudoma jasno, kaj iščem v kateri državi; kot sem zapisal port Aval ne obstaja v državi kjer iščem, gre za parkirišče podjetja Aval ob nekem rečnem pristanišču v Romuniji ob mestu Tulcea (in da logično, da imam karto Romunije naloženo). V času prvega iskanja sem tako vnesel v ostali navigaciji le “port Aval” in sta mi ponudili že ta prvi zadetek pravilen. In o tem govorim. Zdaj ko vem točen naslov oz. ime pristanišča in parkirišča, poznam točno lokacijo, ga/ju seveda najdem tudi v Sygicu.

Ampak veliko je situacij na poti, ko imeš le delček informacij o neki domnevni lokaciji in v takšnih primerih si lahko kot kaže tudi moj primer bolje pomagaš z iskalniki ostalih navigacij.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Glej NE ni bilo razvidno za katero državo ti to misliš, mogoče samo tebi, jaz pa sorry tudi ne voham, da gre to za neko zabačeno "parkirišče podjetja Aval ob nekem rečnem pristanišču v Romuniji ob mestu Tulcea..." :bonk:
Očitno sva oba s "Sygicom" polpismena, ja hvala. Če bi razložil vsaj približno tako kot sedaj bi mi prihranil en dan manj ukvarjanja z nekim pacientom in nabijanja v tri krasne. Glede tvoje umske razlage kaj je tebi jasno, mi je pa jasno ja iz prejšnjih komentarjev te in podobnih tem, tako da o tem ne bom razpravljal in se spuščal na tvoj nivo. Kaj si pa na splošno mislim o samem Sygicu sem pa tudi že večkrat pisal.
Sva zaključila.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: WPT78

MoonRacer

Pripravnik
5. mar 2023
109
10
18
Sigurno je uporabljal Sygic :valjamse:

Sygic 321.JPG

 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: NekdoK in Borg

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.837
622
113
EU
Glej NE ni bilo razvidno za katero državo ti to misliš, mogoče samo tebi, jaz pa sorry tudi ne voham, da gre to za neko zabačeno "parkirišče podjetja Aval ob nekem rečnem pristanišču v Romuniji ob mestu Tulcea..." :bonk:
Očitno sva oba s "Sygicom" polpismena, ja hvala. Če bi razložil vsaj približno tako kot sedaj bi mi prihranil en dan manj ukvarjanja z nekim pacientom in nabijanja v tri krasne. Glede tvoje umske razlage kaj je tebi jasno, mi je pa jasno ja iz prejšnjih komentarjev te in podobnih tem, tako da o tem ne bom razpravljal in se spuščal na tvoj nivo. Kaj si pa na splošno mislim o samem Sygicu sem pa tudi že večkrat pisal.
Sva zaključila.
Ja saj točno v tem je fora, da ti navigacija najde to lokacijo tudi brez te razlage ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Borg