Katera banka?

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
548
36
28
Katero banko priporočate - sedaj sem na Addiko in bi jo rad zamenjal.

Rabim pa najcenejši možni paket s mobilno in spletno banko. Na račun bom prejemal samo plačo, ki jo bom potem prenkazal na N26 ali Revolut.

Ne rabim mastercard in ostalih bedarij in obročnih kartic.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.917
3.736
113
Ljubljana
hmpg.net
Glede na podatke ZPS Abanka ni ravno nacenejša.

"Uporabniki spletne banke bodo najmanj plačali pri Primorski hranilnici Vipava (47,88 evra e-paket s plačilno kartico Mastercard in 49,88 evra e-paket), Delavski hranilnici (57,46 evra) in Sberbank (58,56 evra Direkt račun). Najvišji je znesek pri Banki Intesa Sanpaolo (121,24 evra), razlika med najmanj in najbolj ugodnim ponudnikom je 73 evrov. "
Storitve ki so jih upoštevali : mesečno šest UPN-jev, en tranji nalog, ena direktna obremenitev, trije dvigi na bankomatu druge banke in kartica z odloženim plačilom
 

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
548
36
28
Najbolj pomembna mi je mobilna banka, da dela tako kot je treba.

Vrata banke nisem prestopil po mojem da 10 let. Kot sem povedal na račun bo 15. prišel priliv in isti dan bo prenkazan naprej.
 

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
548
36
28
Mah to je pa dolga zgodba :) - pač so v službi premalo fleksibilni in se mi ne da s tem ukvarjati.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Glede na podatke ZPS Abanka ni ravno nacenejša.

"Uporabniki spletne banke bodo najmanj plačali pri Primorski hranilnici Vipava (47,88 evra e-paket s plačilno kartico Mastercard in 49,88 evra e-paket), Delavski hranilnici (57,46 evra) in Sberbank (58,56 evra Direkt račun). Najvišji je znesek pri Banki Intesa Sanpaolo (121,24 evra), razlika med najmanj in najbolj ugodnim ponudnikom je 73 evrov. "
Storitve ki so jih upoštevali : mesečno šest UPN-jev, en tranji nalog, ena direktna obremenitev, trije dvigi na bankomatu druge banke in kartica z odloženim plačilom

Aham, ok... :)

Par let nazaj sem tudi razmišljal o menjavi banke in potem ostal na A banki, ker je imela najcenejše vodenje računa (cca. 3€), pa Abamobi je meni super uporaben app na telefonu, tako da na koncu nisem menjal.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Fetici, geronimo pa res zaupata N26 in R. in tam varčujeta? Moj glas gre banki Sparkasse.

In kaj je na Soarkasse tako posebnega, razen tega, da ima brezplacno vodenje racuna?

Njihova spletna banka je slabsa, kot je bil Klik od NLB-ja pred 20 leti. App-a za mobilno banko leta 2019 nimajo. VISA kartice nimajo v ponudbi...

N26 in R imata sicer res vsecen App, nimata pa funkcije slikaj in placaj. Jaz jim cisto zaupam, vecje vsote pa na.teh bankah ne bi imel. Pa ne zato, da jim nebi zaupal, ampak njihov support ni vreden te besede. Odzovnost je na nivoju javne uprave v Sloveniji. Zato si ne predstavljam, kako bi reseval kaksno tezavo, ce do nje pride. Ne vem pa, kako je, ce imas metal kartico.

Meni je all over NLB se vedno zakon. Njihov app, prijaznost osebne bancnice, ponudba storitev, 24/7 support...
 

UniqUser

Pripravnik
26. sep 2013
212
5
18
Univerza
In kaj je na Soarkasse tako posebnega, razen tega, da ima brezplacno vodenje racuna?

Njihova spletna banka je slabsa, kot je bil Klik od NLB-ja pred 20 leti. App-a za mobilno banko leta 2019 nimajo. VISA kartice nimajo v ponudbi...

N26 in R imata sicer res vsecen App, nimata pa funkcije slikaj in placaj. Jaz jim cisto zaupam, vecje vsote pa na.teh bankah ne bi imel. Pa ne zato, da jim nebi zaupal, ampak njihov support ni vreden te besede. Odzovnost je na nivoju javne uprave v Sloveniji. Zato si ne predstavljam, kako bi reseval kaksno tezavo, ce do nje pride. Ne vem pa, kako je, ce imas metal kartico.

Meni je all over NLB se vedno zakon. Njihov app, prijaznost osebne bancnice, ponudba storitev, 24/7 support...

Sparkasse ima mobilno banko oz. aplikacijo. Sicer nič posebnega, ampak točno to kar rabiš. Slikaj in plačaj.....itd....
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
.......Odzovnost je na nivoju javne uprave v Sloveniji. ...... Bi samo dodal - pred enim tednom vložil 4 nepremičninske napovedi - včeraj dobil vse odločbe po pošti (torej poslano še en dan prej) - tako hitrega dela niso imeli zadnjih 15 let!!!

Meni je all over NLB se vedno zakon. Njihov app, prijaznost osebne bancnice, ponudba storitev, 24/7 support... Zato pa so med najdražjimi - servis se plača!

All over - če ne rabiš kredita je Delavska hranilnica še vedno zakon.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Primozb

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
.......Odzovnost je na nivoju javne uprave v Sloveniji. ...... Bi samo dodal - pred enim tednom vložil 4 nepremičninske napovedi - včeraj dobil vse odločbe po pošti (torej poslano še en dan prej) - tako hitrega dela niso imeli zadnjih 15 let!!!

Meni je all over NLB se vedno zakon. Njihov app, prijaznost osebne bancnice, ponudba storitev, 24/7 support... Zato pa so med najdražjimi - servis se plača!

All over - če ne rabiš kredita je Delavska hranilnica še vedno zakon.

A res? Zakaj pa je Delavska hranilnica zakon? Zato, ker je poceni, ali še kaj drugega? Glede na to, da sem (žal) ogromno po svetu, ti jaz povem, da temu ni tako. Ko si enkrat na drugem koncu sveta verjemi, da znaš cenit kaj pomeni 24/7 video klic in pomoč, kaj pomeni, da imaš na eni banki MC in VISO, da imaš v isti banki še sef, ipd. Ne rečem, da je najcenejša banka, daleč od tega. Ne vem pa zakaj bi bila Delavska hranilnica boljša? Če je zate cena odraz kvalitete, morda že.

Sem imel dolgo časa račun na UniCredit in ti povem, daje NLB svetlobna leta pred UniCredit. Ne poznam vseh bank, jih pa poznam kar nekaj. In s tistimi, ki jih poznam lahko rečem, da sem z NLB zelo zadovoljen. Da ne govorimo o app-u v primerjavi s kakšnimi drugimi bankami. Čeprav tukaj jih je kar nekaj, ki so na enakem nivoju, še zdaleč pa ne vse.

Kot si napisal, so med najdražjimi. So. Ampak imajo, vsaj kar se mene tiče servisu korektno ceno. Zame te je NLB price performance še vedno ena od Top bank v Sloveniji.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Lepo!
Ne vem kaj se razburjaš, če nekdo pač ni NLB fan?
Za NLB prednosti si navajal mobilni in klasični bankanet - na treh računih pri DH, laufa brez pripomb - enako kot na NKBM.
Visa - ne štekam te obsedenosti z Viso (mogoče sem samo finančno glup), v 40+ letih potovanja po svetu (tudi eksotika) sem vedno in povsod lahko plačal z Mastercardom (kjer ni šlo tudi Visa ni delala).
DH je pri dvigih na bankomatih v EU IN PO SVETU spet med cenejšimi.

Če te cena ne moti, zakaj imaš N26 in Revolut.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.210
5.236
113
N26 in R imata sicer res vsecen App, nimata pa funkcije slikaj in placaj. Jaz jim cisto zaupam, vecje vsote pa na.teh bankah ne bi imel. Pa ne zato, da jim nebi zaupal, ampak njihov support ni vreden te besede. Odzovnost je na nivoju javne uprave v Sloveniji. Zato si ne predstavljam, kako bi reseval kaksno tezavo, ce do nje pride. Ne vem pa, kako je, ce imas metal kartico.

To je pa res... Mi je všeč ker je res vse ažurno. Pri kaki naši banki dalj časa čakaš da se pokaže sprememba na mobilni ali spletni banki. Je pa support čisto kaj drucga.