Poslovni račun za stari s.p.

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.383
5.415
113
Torej imam s.p. Že en čas, tako da kaki paketi dobrodošlice za nove s.p. ne pridejo v upostev. Če pa je kaka polletna ali letna dobrodošlica za kogarkoli, ki prenese poslovni račun pa je Ok.

Trenutno sem na gbkr, vendar glede na do koliko dogodkov in komplikacij je z menoj, je malce predrago. Plačujem 5,5€ za račun in 6 evrov za spletno banko, pa vsaka transakcija 0,9€.

Že delavska hranilnica ima to pol ceneje.

Kaj rabim:
Poslovni račun, ki je tretiran kot poslovni, torej ga csd ne gleda.
Spletno banko.
Transakcija znotraj Slovenije na drugo banko (pa morebiti kaka na N26, ampak to ni nujno)

Želim:
- Če je kaka poceni ali v ceni varianta mobilnega bančništva
- Da ima banka kako poslovalnico v Kranju

Česa ne rabim:
- bančne kartice
- Kreditne kartice
- Limitov

Dejansko grem na najcenejšo opcijo. Povprečno imam dva priliva na mesec in en odliv na 3 mesece.
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Če se ne motim so stranke, ki so iskale najcenejšo opcijo izbirale med delavsko hranilnico, LON in deželno banko.

LP
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Delavska ima 4,9eur za vodenje računa in spletno banko. Položnica 0,35eur. Pa prvo leto zastonj vodenje sem jaz dobil pred 2 letoma.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
za dva priliva na mesec po 0,9 in en odliv na tri mesece +11 € na mesec se meni ne bi dalo menjavat banke. Sploh pa bom šel sam sebi gledat, zakaj jaz plačujem mesečno 36 do 39€, nimam limita, nimam minusa, nimam bančne/kreditne kartice, samo skb net in prilive/odlive in plačujem 40, ti pa 15? Da me nena ki lupajo na banki
17758-icon_confused.gif
?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Kak ima lahko s.p en odliv na 3 mesece? Kdo pa mesečno prispevke plačuje, pa še kak drug račun za stroške?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.383
5.415
113
dobro, to ni ti tako važno, vendar da potešim radovednost. vse stroške plačujem iz osebnega TRR, kjer imam vse transakcije zastonj v okviru izbranega paketa in pač vse možne regularne in e-poti, ki jih sodobno bančništvo pozna. ko se mi malo nabere denarja na poslovnem, ga prenesem. izdam pa dva računa v poprečju na mesec in to sta pa stalna dva priliva.
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.383
5.415
113
Citat:
Uporabnik prijam pravi:
Če se ne motim so stranke, ki so iskale najcenejšo opcijo izbirale med delavsko hranilnico, LON in deželno banko.

LP

hvala. bom preverila pri vseh treh.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.383
5.415
113
sem pregledala. Lon niti ni tako ugoden, najbolj je delavska hranilnica.
Kako tam deluje spletno bančništvo? Preko kakega certifikata ali kalkulatorja? je možno mobilno bančništvo? GBKR mi preko certifikata sicer omogoča pregled ne pa tudi plačevanja, ker podpisna komponenta ne dela (ali pa ne znam naštimati).
 
I

Izbrisan uporabnik 474

DH deluje preko certifikata + password. Tudi mobilna banka je OK, omogoča tudi plačevanje.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Kolikor pač ma sigenca, halcom... Sigenca je menda zastonj
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.383
5.415
113
certifikat ne b bil dober ta, ki ga imam pri GBKR? sebca mi piše. Če mi pa za poslovno rabo sigenca vzamejo potem pa sploh ni problema.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
zakaj pa en račun ne ukineš, če že imaš enega? ne razumem tega prenašanja denarja iz levega v desni žep.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.383
5.415
113
Poslovni račun je "neviden" csdju. Ko je treba, je denar tam. Druga misel je seveda, da za vse uporabim zgolj svojega pa potem po potrebi, če slučajno nanese, kar ponavadi ne, nakazujem širši familiji. Kako pa je s firmami, ki bi nakazovala na osebnega. Imajo kaki problem lahko če jaz na račun dam samo osebnega (poslovni je namreč javen). In kaj bi morala narediti, če se odločim uporabiti osebnega. Moram kam sporočati, na ajpes ali kam. Tole meni deluje za 7 let, takrat je bilo treba posebej vse. Zdaj grem pa v spremembe, ker imam počasi dovolj. In če s tem ne ustvarim drugim problemov in sebi posledično, ker bi mogla razlagati, kaj in kako, sem razmišljala tudi o tem. Bi morala na računu kaj drugače napisati, če uporabim osebnega.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.383
5.415
113
Zdaj če imam lahko samo enega in to poslovnega, se mi sigurno ne splača. Potem je vseeno bolje odpreti na delavski hranilnici, odkartati 5 evrov na mesec pa je pa vsake toliko eno transakcijo pa je. Preveč je tega pa dvigov na bankomatih pa plačilo računov za osebno rabo ipd, da bi to plačevala po cenah poslovnih računov...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Če sem si prav zapomnil, v članku piše, da imaš lahko, vendar je problem na strani bank, da komplicirajo. oz se je sedaj morda kaj spremenilo in je verjetno tudi odvisno od posamezne banke.