Katera banka?

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Verjamem kar si napisal ampak glej, to je nekaj zadev katere zdaj veš je tako? Torej, preden greš v Nigerijo dan prej urediš na svoji banki in je OK? Razumem da vse banke niso enako "komot" ampak ker si star maček in veš kaj lahko gre narobe imaš to znanje in ga lahko povsod enako koristiš. Torej ti ni treba več iz Nigerije klicat banko sred noči?

Ko pa smo že ravno pri NLB. Sem pooblaščen na en račun ki je pri NLB in moram hodit vsaj 1x mesečno stat tja v vrsto. Kaj naj rečem na delovni čas poslovalnice?Vrhunski. Ko ima povprečen človek malico in bi lahko skočil in kaj uredil oni zaprejo. Torej od 8.00 - 12.00 ter od 14.30 do 17.00. Gužva pa vedno taka da si v vrsti vsaj 10-15min pa čeprav delajo na štirih šalterjih sočasno. Gužva do vrat. Toliko o vrhunskih storitvah. No, tretjerazredna DH in delovni čas od 8.30 - 17.00. Nonstop. Vidiš, meni bistveno več pomeni v tem primeru da so nonstop odprti.

V NLB sem bil samo enkrat. Takrat, ko sem odprl racun. Potem nikoli vec in me ne zanima njihiv delovi cas, ker vse uredi preko Klika ali pa po telefonu z osebnim bancnikom.

In ne, ne bom posiljal nobenih dokumentov, da bom na white listi, ceprav postopek poznam. Ker ker je to zamudno in imam druge skrbi za urejati, kot pa eno kur*evo white listo. Letalske karte, hotel ipd. mi urediji v sluzbi, tega mi ne morejo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.331
5.364
113
Zopet govoriš na pamet o stvareh ki jih ne poznaš in si jih napak predstavljaš!

1. Za SiGenco ki že imaš aktivno ne rabiš naslednjič iti več na UE temveč jo lahko v primernem času ONLINE z samo 1 klikom naročiš ponovno. Sam sem to naredil in vem kaj govorim, nisem bil na UE :)

2. Prehod ne more biti avtomatski saj določena banka NE MORE imeti podatka o tem kakšna bo nova serijska številka SiGence ki ti jo izda država. Torej postopek ki sem ga opisal je najlažji možni in traja manj kot 5 min. Dejansko je tvoja naloga zgolj da jim preko telefona v realnem času javiš novo serijsko številko digitalnega ceritifkata in tehnik ti je v realnem času vnese v sistem in zadeva deluje. Res mi ni jasno kako bi ti to naredila še enostavneje kot pa s klicom na fiksno številko in da ti zadevo uredijo brez čakanja v realnem času. Lažje in hitreje ne gre.

Saj pravim, smo z njimi imeli že kar nekaj posla in do sedaj vse lepo in gladko. Jasno pa da se na določeno maso vedno pojavijo težave.

1) tako je, to sem naredila
2) to sem pa tudi domnevala. postopek pri DH pa traja dneve, ne 5 min in to je tisto, kar trajbam že ves čas. meni se tudi zdi, da naj to ne bi bil neki kompliciran postopek, pa so mi na DH pokazali nasprotni, lahko je zelo dolgotrajen postopek s pošiljanjem od poncija do pilata v duhu JU. Pri vseh zadevah kjer pa rabim certifikat, je bila pa DH edina, kjer je bilo treba karkoli kontaktirati.

še enkrat - na DH sem dobila kar sem plačala. na n26 še kartico zraven za malo manj. Oboje je slabše, kot kje drugje, kjer pač malce več plačaš. Torej, kjer se jaz ne strinjam je to, da je DH enakovredna, samo cenejša. To pač ni res. Osnove so pa pokrite.
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Še sedaj ne razumem kaj je pri tebi trajalo dneve? Dneve je trajalo da si poklicala in javila spremenjeno serijsko certifikata? Ne razumme? Povej v nekaj jasnih stavkih kaj je trajalo pri njih dneve in dneve? Namreč sam sem šel decembra na enem računu čez ta proces in ni trajalo niti 5min. Najdlje (nekaj min) je trajalo to da me je operater vodil v iskalniku da sem prišel do serijske številke novega certifikata (ki sem ga predhodno že namestil). Torej?
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
In ne, ne bom posiljal nobenih dokumentov, da bom na white listi, ceprav postopek poznam. Ker ker je to zamudno in imam druge skrbi za urejati, kot pa eno kur*evo white listo. Letalske karte, hotel ipd. mi urediji v sluzbi, tega mi ne morejo.

Razumem. Pa veš sploh kako je pri DH s to "white listo" ter kak je postopek?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.331
5.364
113
pokličeš pomoč, prva stvar ki je da se zglasi v banki, ker je treba osebno. očitno nobeden ne posluša kaj sploh rabiš. grem v banko naslednji dan, čakam v vrsti, da mi povedo, da oni tu ne morejo nič, da je treba tehnično pomoč. od tam se to ne da rešiti. pol grem pač malo v službo ali nekam, ne morem ravno vse z rok spustiti in iti domov za kompjuter te cifre preverjati. potem naslednji dan kontaktiram tehnično pomoč, ki ji dam vse podatke ki jih rabi. kaj oni delajo nadaljni dan, pa njih vprašaj.

zahaklja se že na začetku. pri kolikor toliko suportu imam eno cifro kamor kličem ko rabim bilokaj in se vse da. tu moram očitno vedeti in poiskati seznam kam naj konrtaktiram za vsako stvar posebej in moram nujno izbrati prav, če n ej štala. po definiciji slab suport. V drugi točki kličem "napačno številko za pomoč uporabnikom" in mi tam ne zna niti toliko pomagati, da mi pove, da obstaja neki seznam, morebiti celo, da mi pove pravi kontakt. Samo zglasite vse v poslovalnici... slab suport drugič. Ker kot si rekel, ne poznaš druugih banj, bi se mogoče vzdržal komentarjev, da je suport pri DH dober, ker je fino če imaš kaj za primerjavo.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
No pri Sberbanku maš online obrazec za prijavo obnovljenega certifikata, izpolniš in piše, da bo v parih dneh urejeno. No ko po enem tednu še ni delal cert, na podpori ugotovim, da tist obrazec ni ok, ampak mi pošljejo nek drug obrazec na mail. Ko sem dobil obrazec na mail, sem izpolnil in poslal nazaj, nakar odgovorijo, da morem vse skupaj še sprintat, ročno podpisat in fizično dostavit v poslovalnico ali poslat po pošti. Pa še potem par dni, da to obdelajo in nakoncu še ni iz prve delalo. Za vse skupaj ti pa še lepo zaračunajo 20€....
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Ok torej gre v tvojem primeru za šum v komunikaciji oz. nisi prepričana če si sploh klicala pravi support. Ok... ko zaženeš spletno banko, preden vtipkaš geslo je spodaj ena številka. 01... no številko pokličeš in te lepo vodi točno tja kamor želiš. Torej kot sem rekel, v tvojem primeru je verjetno šlo za šum v komunikaciji, morda si pač naletela na bedaka ki je ustal z levo nogo, morda pa ti nisi znala povedat kaj bi rada. Morda so te razumeli v smislu da želiš registrirati digitalno potrdilo za kar moraš res prvič v poslovalnico, morda te niso prav razumeli da hočeš nadomestiti obstoječo potrdilo. Skratka nima veze. Torej sva ugotovila da je stvar možno zelo enostavno v nekaj minutah rešiti, pri tebi se je žal pač zalomilo. Zaradi tega generalno banka nis slaba? Napake pa delamo vsi.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
No pri Sberbanku maš online obrazec za prijavo obnovljenega certifikata, izpolniš in piše, da bo v parih dneh urejeno. No ko po enem tednu še ni delal cert, na podpori ugotovim, da tist obrazec ni ok, ampak mi pošljejo nek drug obrazec na mail. Ko sem dobil obrazec na mail, sem izpolnil in poslal nazaj, nakar odgovorijo, da morem vse skupaj še sprintat, ročno podpisat in fizično dostavit v poslovalnico ali poslat po pošti. Pa še potem par dni, da to obdelajo in nakoncu še ni iz prve delalo. Za vse skupaj ti pa še lepo zaračunajo 20€....

No vidiš Jabe, to pa je šolski primer zelo butastega, potratnega (tako stroškovno kot časovno) sistema.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.331
5.364
113
lahko to rečeš šum pri komunikaciji, pri DH se dogajajo, stric na unicreditu, ki je na koncu ene samo ševilke ki jo imam, me vedno razume in njegova leva noga ni nikdar moj problem.

se pravi za primerjavo:
1) dh - beri opis zgoraj
2) unicredit - pokličem eno in edino cifro, ki jo imam, zadeva rešena.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.331
5.364
113
takih piz* "za 5 min" se čez dan enostavno nabere preveč, da bi iskala čas in dobro voljo za njih. Pa na njih se ne moreš pripraviti, pač preventivno ne razmišljaš o tem, kaj vse bo jutri lahko zaštrikalo iz ljubega miru, pa nobena ne traja potem samo 5 min. In tukaj pač cenim, da "malo organizacije" prevzame nekdo drug, pa magari za simbolno denarno nadomestilo. jih pa in to je point.
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
.......Odzovnost je na nivoju javne uprave v Sloveniji. ...... Bi samo dodal - pred enim tednom vložil 4 nepremičninske napovedi - včeraj dobil vse odločbe po pošti (torej poslano še en dan prej) - tako hitrega dela niso imeli zadnjih 15 let!!!

Meni je all over NLB se vedno zakon. Njihov app, prijaznost osebne bancnice, ponudba storitev, 24/7 support... Zato pa so med najdražjimi - servis se plača!

All over - če ne rabiš kredita je Delavska hranilnica še vedno zakon.
Zakaj, kaj pa je s krediti narobe?
 

Mamca

Carica
12. avg 2009
2.404
116
63
takih piz* "za 5 min" se čez dan enostavno nabere preveč, da bi iskala čas in dobro voljo za njih. Pa na njih se ne moreš pripraviti, pač preventivno ne razmišljaš o tem, kaj vse bo jutri lahko zaštrikalo iz ljubega miru, pa nobena ne traja potem samo 5 min. In tukaj pač cenim, da "malo organizacije" prevzame nekdo drug, pa magari za simbolno denarno nadomestilo. jih pa in to je point.
Kaj je to N26? Na furs še takih TRR nisem vidla, pa mamo vse drugo...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.331
5.364
113
banka.

tako je napisano na edavkih:
N26 BANK GMBH
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.331
5.364
113
to ti pa jaz ne znam odgovoriti... pač nemška banka. alter znalci pravijo, da nemške banke niso neke davčne oaze, to boš ti bolje vedela. Če TRR prijaviš, pa najbrž sploh ne...