Kanarski otoki v januarju

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Bom ostal kar na Tenerife. PO razmisleku pa bi nekako takole: rada bi imela apartma in balkon z lepim razgledom, ker bova zvečer s tamalim več ali manj notri. Fino je, da so zraven kakšni bari in restavracije, ne bi pa bila nekje, kjer se zaradi diskačev in hrupa ne da spati. To bolj zaradi malega. Tudi, če je do centra kakšnih 10-15 min hoje ni nič narobe.

Bi bila tole dobra izbira?
https://www.booking.com/hotel/es/ap...c84b3839fdd00124;type=total;ucfs=1&#hotelTmpl
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.665
3.555
113
Otrok spi, tudi če je apartma poleg diskača in ti po strehi vozi buldožer. Galama je bolj v centru Las Americasa, ampak tam do 23.00m, kasneje je mir. Za šetnjo imaš vse od Los Cristianosa do Adeje beach, to je nekaj km.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Kaj pa Lanzarote? Sprašujem ker so Tenerife iz benetk z ryanair trenutno preko 600€, Lanzarote pa z easyjetom cca 140€.
 

klicko

Pripravnik
6. maj 2008
61
2
8
Kaj pa Lanzarote? Sprašujem ker so Tenerife iz benetk z ryanair trenutno preko 600€, Lanzarote pa z easyjetom cca 140€.


Moj glas je za lanzarote... manjši otok, velik zanimivega gor, cene apartmajev nizke...Glede rent a carja pa vedno na kanarcih uzamem preko Autoreisen . Pa še lete imaš zdej iz benetk.7
 

klicko

Pripravnik
6. maj 2008
61
2
8
Vreme na Lanzarotu v januarju lahko primerjaš z vremenom na jugu Tenerifov. Cca 20 stopinj povprečje. Maš pa cca 45 do 1 ure vožnje v vsako smer max. tako, da si lahko vse ogledaš, če te pa zamika surfanje al pa kajt pa do Famare.
 

klicko

Pripravnik
6. maj 2008
61
2
8
Baje edino bolj piha? Kater del naj pa gledam oz. katero mesto?

Costa Teguise, Puerto del Carmen so hotelsko /apartmajska naselja kjer je več potk za sprehajat. Sovpada pa s številom ljudi...

Mi smo bili vedno locirani v Famari, saj smo šli vedno tja na športni oddih povezan z raziskovanjem otoka. Tako, da povej kakšno okolje si želiš pa ti lažje svetujem.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Citiram kaj bi rad:
rada bi imela apartma in balkon z lepim razgledom, ker bova zvečer s tamalim več ali manj notri. Fino je, da so zraven kakšni bari in restavracije, ne bi pa bila nekje, kjer se zaradi diskačev in hrupa ne da spati. To bolj zaradi malega. Tudi, če je do centra kakšnih 10-15 min hoje ni nič narobe.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citiram kaj bi rad:
rada bi imela apartma in balkon z lepim razgledom, ker bova zvečer s tamalim več ali manj notri. Fino je, da so zraven kakšni bari in restavracije, ne bi pa bila nekje, kjer se zaradi diskačev in hrupa ne da spati. To bolj zaradi malega. Tudi, če je do centra kakšnih 10-15 min hoje ni nič narobe.

Deluje tako kot da se v zivljenju nisi nikjer bil. Zelo malo je "mest" na kanarcih kjer bi diskaci razbijali do onemoglosti in mali nebi mogel spat.
Sprasujes enoiniste stvari venomer. Ce bi rad apartman da bos zvecer zaprt noter potem nevem zakaj bi potoval 4 ure z letalom na drugi konec sveta.
Vse informacije dobis ce vsaj maaalo poguglas. Da o kaksnem Tripadviserju ne govorimo.

Lanzarote je kot receno manjsi otok za raziskovat, je posledicno manj ljudi kot Tenerife. Pred leti sem bil v samem glavnem mestu Arecife, sicer hotel, pa nikoli ni bilo galame, tudi ponoci. Ravno nasprotno, super je bilo za izhodiscno tocko proti vsem destinacijam na otoku, kot mesto pa bogato kar se tice lokalne ponube. Za razliko od Puerto del Carmen ki je tipicno obmorsko turisticno mesto z dolgo promenado in polno turistov pozno v noc.
 
  • Všeč mi je
Reactions: escada66

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Deluje tako...

No ja, ravno za tenerife sem bral na poleti, da pač nekateri niso mogli spat, pa mislim, da je bil ravno tripadvisor. Sicer pa priznam, nisem še skoraj nič bral, ker je še daleč, nabiram informacije. Ne razumem pa zakaj bi bral neke tripadvisorje, če lahko najprej na slovenskem forumu vprašam iz prve roke. A ni za to forum??

DCe bi rad apartman da bos zvecer zaprt noter potem nevem zakaj bi potoval 4 ure z letalom na drugi konec sveta

Mislim...kam pa naj po tvoej dam 1 leto starega dojenčka? V diskač? Seveda bom zvečer doma, ker mali še ne sme pit alkohola a veš...A si pomislu mogoče, da bi pa mi čez dan kaj počeli?
.
 

resnica

Majstr
9. feb 2013
486
443
63
Spali v hotelu hovima jardin calleta v mirni ribiški vasici la Calleta, kjer je kar nekaj ribjih restavracij.
V hotelu imeli polpenzion, kar je meni neprecenljivo(ne da se mi med dopustom zgubljat cajta z iskanjem restavracij) Hotel ima 3 zvezdice( ni luksuzen je pa izredno čist s prekrasnimi bazeni in dobro lokalno hrano) idealen je za družine in sproščen dopust. Do plaže 5 min, do costa Adeje pol ure hoje ob prelepi obali.
V tvojem terminu 840€ za tri osebe polpenzion.
https://secure.adorahotels.com/hote...arture=15/01/2019&adults=2&children=1&board=3
Priporočam najem avta. Uživajte na dopustu
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.665
3.555
113
1 leto star otrok prespi tudi bombni napad ali celonočno nabijanje sredi Zrč. Samo če mu tastari dajo ponoči mir.
 

klicko

Pripravnik
6. maj 2008
61
2
8
Vsi trije kraji, ki sem jih navedel bodo zadostili tvojim potrebam imajo nekaj lokalov, restavracij...Ni pa Lanzarote party otok, tako, da je strah pred pretiranim hrupom čist odveč.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Peror

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.442
4.545
113
Torej menite, da se tudi konec januarja/februarja splača iti na Tenerife? Nekje južno (Los Christianos ali Playa de la Americas), da se kaj dogaja (pa ne mislim gužva, disko, pijanke, itd., ampak, da je mesto, življenje, trgovine,...), najem avta in potem po otoku? Gledam, da bi moralo biti med 15 in 20 stopinj takrat...