Kanarski otoki v januarju

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Za presekat zimo gremo letos za 1 teden nekam na kanarce, 2 odrasla in otrok. Leteli bomo verjetno iz Trevisa. Na kater otok naj gremo, ima kdo kakšno idejo kje spat? Vzeli bi ali apartma ali pa hotelsko sobo
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
midva sva bila aprila na Tenerifu in je bilo fuuuul dobro. Priletela sva v Santa Cruz, potem pa z avtom čisto na jug. Nastanjena sva bila v Costa Adeje. Vreme je na sploh na jugu veliko boljše. Priporočam lokacijo čimbolj na jugu, da si čimbližje Los Cristianos oz. Playa de la americas.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.253
269
83
38
Ljubljana
so pa na jugu dražji hoteli :)

jz sm mel hotel v puerto de la cruz, rental avto in se prefural cel otok

tenerife so pa itak bomba, sploh tist živalski vrt loro parq pa siam park, najboljši lokali pa v playi de las americas
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Mi smo še pred otroki bili na Tenerifih. Top shit. Tenerife je menda bolj turističnen otok, če hočeš srečat kaj lokalcev je Gran Canaria bolj za domačine in normalen stil življenja, npr. Lanzarote je bolj za surferje, kajtarje ipd. Tudi mi smo bili na jugu in bi raje izbral jug (čeprav, ja, cene...) Z rentacarjem smo se prefurali po dolgem in počez. Za ogledat si: loro park, siam park, aqua park, vulkan, mi smo zadeli še pustno rajanje in toplo priporočam ogled karnevala v glavnem mestu, spuščanje zmaja na tisti plaži za kajtarje, plaže z vulkanskim peskom, povsod se najde kaj zanimivega. Meni osebno je narava (rastline) bila najbolj zanimiva. Ogromno je angleških turistov ker imajo aranžmaje za džabe (povratna letalska karta Birmingham - Tenerife 20 funtov!) in je vse prilagojeno njim, tako da je hrana v redu, vse je označeno v angleščini, ipd. Tako nam je bilo všeč, da bomo peljali še otroke, samo čakamo, da se znebimo plenic. ;)
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
A s plenicami pa ne smeš na avion al kaj je ovira? Jaz sem hodil tja ravno takrat, vsakič ko je bil kdo od otrok star pol leta. Da smo skrajšali zimo. Ok, edino v kakšen vodni park ne moreš ker so premajhni.

Večinoma so že vse povedali, torej, obvezno rentacar in po otoku okrog - loro park, vulkan, v glavno mesto, la laguna,...brez avta bo dolgčas, najbolje vzet že kar na letališču in tedensko tarifo, cene so smešne (70 eur na teden). Ja, angleži hodijo tja za vikende, na fantovščine in dekliščine...saj imajo vso infrastrukturo, kup pubov in povsod fish&chips in english breakfast napol đabe (za njih, v zadnjih letih so šle cene krepko gor, ampak ajde, kdor hoče šparat bo itak raje doma ostal).
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Nič ne pričakujem. Snega verjetno ne bo ane :) to mi je važno. Kak dober apt?
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Jaz sem bil v hotelu. Pripenjam LINK od reportaže. Fotk žal ni več, je pa nekaj informacij na kupu, za lažje planiranje. Tudi jaz svetujem nastanitev na južnem delu otoka in rent-a-car. Pa obvezen ogled Loro parka in vzpon na vrh vulkana - in rezerviraj si še dovoljenje za pohod na sam vrh.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Hm jug. Kam na jug je fino? Avto sicer lahko vzamemo, ampak se ne bi vsak dan nekam cijazil. Radi bi kakšen bar zraven, trgovine itd
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Los cristanos ali Playa de las americas.
avto obvezno, drugače je škoda da greste, ker cel otok je res čudovit.
Za pogledat obvezno teide (za dostop čisto do vrha rabiš predhodno rezervacijo prek spleta, ker vsak dan spustijo gor samo mislim da 200 ljudi)
Vasica Masca, Los gigantes,Santa cruz, el Medano... ogromno stvari za pogledat :)
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Peror

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Nekaj me strašijo, da so nočitve dol drage ko pes, pijača in harana pa poceni. Glede na to, da imamo še pol leta - za koliko bom dobil ustrezno nočitev za dva odrasla? Za 400€ je že kar nekaj ponudbe za 1 teden
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Ne bi airbnb, gremo z mulcem dol in rabim nekaj ziher. Sem že imel slabo izkušnjo. Hotel ali apt
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
A letalske karte si že kupil? Včasih, sploh pozimi, se da dobit kakšno ugodno kombinacijo karta+apartma. Jaz sem tako 2x dobil let iz gradca v tenerife sur + apartma v parque santiago v centru las americasa. 5 oseb, 14 dni za ca. 2k.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Ne, nič še nisem, malo še čakam in gledam za kakšno dobro ponudbo. Če je hitro ne bo, bom pa na lastno roko zabookiral
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Lahko preveris lete Iberie iz benetk (marco polo) preko madrida, mene je (sicer septembra) kostalo manj kot bi bil Ryanair.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Paphos je dosti bolj miren kot limassol in larnaka (kaj sele uzivanska Aya napa), v okolici mesta imas tudi nekaj prijetnih hribov, znane samostane za obiskat. Sicer pa so bolj "divje" plaze se naprej proti zahodu otoka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad