Legoland

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
Otroku sem obljubil, da gremo letos v Legoland za dva dni.
Kaj priporočate v lastni režiji in si rezerviramo spanje prek neta ali je bolje vzeti prek agencije in te poberejo in dostavijo nazaj.

Je najbolje rezervirati šotor ali sobo na njihovi strani ali poznate kakšno cenejšo varjanto v okolici. Šotor za eno noč + 3 karte za 2 dni (2 odrasla + 1 otrok) pride 180 eur, v lesenem sodu (pomoje zanimivo za otroke) 215,50, hotel pa je 190 eur samo je 15 min vožnje z avtom, medtem ko je šotor in sod 10 min peš.

Katero varianto ste vi izbrali?

Hvala.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Samo toliko se bom prislinil k vprašanju ali je Legoland primeren za 4,5 let starega otroka (tam bi bili v 1 dan) ali je to še premajhno?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Pred leti sem rezerviral nek hotel kakih 20 do 30 km od parka. Za ceno ne bi več zanesljivo vedel, mogoče je bilo 70 € spanje za 4 z zajtrkom. V parku smo bili samo en dan. Torej smo en dan prespali blizu Salzburga pri kolegih, drug dan smo šli v Legoland, potem smo prespali v tistem hotelu in nato malo po Munchnu in domov. Enkrat pa smo kampirali v kampu nekaj km stran.
Mislim, da imaš dovolj ugodne variante. Verjetno lahko prihraniš nekaj 10 €, se boš pa vozil, kar je, če si v parku 2 dni zame minus.
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
No sej če potem dodaš še karte za dva dni. Se pravi 38,5 na osebo na dan + parkirnina 6 na dan in imaš šotor ali tisti sod zastonj.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.416
9.163
113
En voucher za vstop (otrok) je v lego katalogu v trgovini z igračami.
Mi ko bomo šli, bomo ruknili etap cca 30 min voznje stran ..
 

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
282
30
28
Mi smo bili sedaj ob koncu sezone dve leti zapored za dva dni. Gremo tako da pridemo tja ena večer prej in po koncu drugega dneva direktno domov, tako da smo nazaj v SLO okoli polnoči. Spali smo enkrat v bungalovih in enkrat v gradu. Če vzameš prenočišče v sklopu Lego vasi je fajn, ker imaš v ceni namestitve vključene še karte za vse za dva dni. Drugače pa je tam kar nekaj hotelov blizu, a nobeden tako, da bi lahko prišel peš do parka. Poglej malo na booking.com

Splača se ti malo pogledati za express pass, ker si s tem precej skrajšaš čakanje, ker se na nekaterih atrakcijah ob gužvi čaka praviloma več kot pol ure.

Drugače pa je park namenjen primarno otrokom. Štiri oz. pet letnik bo imel nekaj omejitev (vse omejitve so glede na višino), je pa kar nekaj atrakcij, ki so izključno namenjene najmlajšim in lahko gredo na njih samo tisti, ki ne presegajo določene višine. Drugače pa je po naših izkušnjah dva dni ravno prav ... prvi dan se spoznaš z atrakcijami, drugi dan pa potem hodiš samo na tiste, ki so ti všeč ...
 

Smjs

Fizikalc
9. dec 2007
1.396
3
38
A te Express pass kartice se lahko kupi naknadno? Se pravi ko si že notri in vidiš, da je gužva?
Sem videl, da imajo tri verzije. Prva te postavi samo v virtualno vrsto in čakaš enako dolgo kot ostali le da vmes počneš kaj drugega, drugi dve pa skrajšata čas čakanja. Pa ta kartica je verjetno na osebo in ne na družino.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
mi smo šli s 5 in 7-letnikom, nobenega čakanja nikjer, v tednu pred 1. majem, ko se odpre. fino je bilo za vse štiri, spali smo v etapu, kake pol ure stran od legolanda. karte rezerviraj preko neta (je nekaj ceneje), expressa ne rabiš, razen če misliš it v ful gužvi. če bo deževalo, ne bo fajn, ker je precej stvari na prostem. s sabo lahko maš svojo hrano, lahko pa tudi tam kaj kupiš za jest. vzami stvari za preoblečt, ker je veliko vodnih atrakcij in špricanja. mi smo bili od odprtja ob 9. uri pa do zaprtja ob 18. uri. majka.
kolega je vzel bivanje v sklopu legolanda zaradi manj starih otrok in je pohvalil, je blo pa nekaj dražje (ne vem koliko). nas je tisti hotel za 4 prišel nekaj pod 100 evrov.
 

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
282
30
28
Citat:
Uporabnik Smjs pravi:
A te Express pass kartice se lahko kupi naknadno? Se pravi ko si že notri in vidiš, da je gužva?
Sem videl, da imajo tri verzije. Prva te postavi samo v virtualno vrsto in čakaš enako dolgo kot ostali le da vmes počneš kaj drugega, drugi dve pa skrajšata čas čakanja. Pa ta kartica je verjetno na osebo in ne na družino.

Express pass dobiš v Legolandu (ko si že enkrat notri). Kot si že sam ugotovil, obstajajo tri variante, razlikujejo se glede na ceno. Jaz sem vzel tistega, ki ti prepolovi čas čakanja in to za dve osebi. Deluje pa tako, da imaš pri sebi napravo v stilu dlančnika, kjer izbiraš kam boš šel. Naenkrat imaš lahko "bookirano" samo eno atrakcijo, tako da ko izbereš ti naprava pokaže čas kdaj boš na vrsti ... in ti lahko potem vmes greš na kaj drugega. Takoj ko pristopiš atrakciji, oz. te čekirajo na atrakciji lahko rezerviraš novo.
Ko smo bili mi (krompirjeve počitnice), je bila na večini glavnih atrakcij (Dragon, Ninjago ... in podobnih večjih čakalna doba okoli pol ure, ali več.