letos morje malo drugače-cornwall

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
Že januarja smo se odločili, da letos ne bomo šli na nek vroč konec sveta temveč da bomo na "hladnem".
odločitev je padla, da gremo na britanski otok natančneje v Cornwall torej na skrajno jugozahodno točko Anglije.
Že pred odhodom smo rezervirali na ownersdirect.com hiško v vasi Mullion, ki je bila nameščena na vrhu klifa z prekrasnim pogledom na atlantik.
Leteli smo iz Zagreba na Gatwick in spotoma obiskali še sorodnika, ki živi v Zagrebu ter pri njem pustili avto.Na gatwicku smo vzeli renta car pri green motionu in za 10 dni smo dobili v last skoraj novega hyundaia i30 crdi. Prvo noč smo imeli rezerviran hotel v Londonu in potrebno je bilo priti v sam center.Nekaj strahu je bilo prisotno saj sem prvič vozil avto po "kontra" strani z "kontra" volanom(z motorjem sem to že počel po Tajski).Po nekaj napetih kilometrih po 5 pasovnicah ti hitro pride v kri angleška vožnja.



prvo noč smo prebrodili po Londonu pa čeprav smo bili vsi tam že parkrat ampak vseeno paše užiti utrip milijonskega mesta.

Naša naslednja postaja je bil Salisbury natančneje Stonehenge, ki je bil praktično ob poti proti Cornwallu





Kar fascinanten občutek biti tako blizu visečim kamnom,ki so postavljeni v prelepo okolje.

po 8 urah vožnje in nepopisni gneči na cesti smo prispeli v našo vasico Mullion in brez težav našli našo hiško.Iz njene terase pa nas je presentil prelep pogled.







Kljub temu da ima morje le 14 stopinj ozračje pa do 23 stopinj smo se še isti večer v kratkih neoprenih zabrisali v morje.
Občutek ko te premetavjao 2,5 metra visoki valovi je fenomenalen.Kopanje je priporočljivo le ob času plime saj so ob obali tokovi zelo močni.Razlika med plimo in oseko je med 6,2 do 7 metrov.




Pokrajina je prečudovita in predvsem zelo čista.Ljudje domačini, ki se nimajo za angleže so zelo prijazni ustrežljivi in pripravljeni pomagati.Tudi cene so 50% nižje kot recimo v Londonu pa čeprav kar precej britancev tukaj preživlja svoj dopust.





St. Michales mount katerega se da obisakti samo kadar je oseka.Na otočku je grad in nekaj kavarn ter par hiš


in pa še Porthcurno,plaža na katero smo najrajši zahajali






Nič nenavadnega ni za domačine če mimo tebe priplava kak morski lev ali pa basking shark ki meri lahko do 13 metrov in tehta do 17ton.Prav na plaži Porthcurno je teh morskih obiskovalcev največ.Ironija pa taka da smo vsi štirje pobegnili iz vode ko je mimo priplaval omenjeni morski pes, ki mimogrede za hranjenje uporablja zgolj plankton in je celo brez zob vsi ostali pa v vodo,da so morali reševalci posredovai ter omejiti dostop do velike ribe.Slike žal nimam ker fotoaprat ni za v vodo prilagam pa neko iz drugega foruma.



še open air teater nad Porthcurnom



Obisk Land's Enda je sigurno ena izmed boljših stvari.Gre za skrajno zahodno točko Anglije.neokrnjena narava z čudovitimi razgledi na vse smeri







Odpeljali smo se tudi do Eden projecta.Gre za v bistvu velik rastlinjak v katerem so uspeli vzgojiti čisto pravi deževni gozd na zahodni strani ter sredozemsko rastje na vzhodni strani.Ker sem v pravem deževnem gozdu že bil do sredozemskega podrastja pa me ločita 2 uri vožnje od doma nad stvarjo nismo bili navdušeni tako kot Angleži.




Po 7 dneh smo se odpravili nazaj proti Londonu in prispeli v hotel po pičlih 5 urah vožnje.Vreme je bilo celotnih 10 dni bivanja v Angliji pristno angleško_Oblačnost, sonce ter dež so se kar lepo menjavali.



Zadnji dan smo se potepali po celotnem Londonu in niti na misel na ni prišlo da se v severnem delu mesta(tottenhamu) dogajajo neljube stvari.kakršne so razmere sedaj sem kar vesel,da smo pravi čas odšli.


pogled iz Greenwicha




še nekaj podatkov o financah
let iz zagreba na gatwick in nazaj-330€
renta car 10dni hyundai i30-170€
zavarovanje avta pri icarhireinsurance 40€
spanje v Londonu 2x 450€
najem hiške v Cornwallu 700€
gorivo za 1400milj 180€(cena litra nafte je od 1,6 do 1,7€)
"fasnga" 300€
večerji zunaj v Cornwallu 120€
večerji zunaj v Londonu 180€
vstopnina stonehenge 40€
vstopnina minack teater 35€
ogled predstave v minacku 50€
vstopnina Land's End 6€ po avtu
vstopnina Eden project 100€
pivo od 3-4€ pint,sladoled kepica 2€,steaki po 10€
vse cene so za 4 odrasle osebe

Ko potegnem črto smo se imeli super za dokaj normalno ceno.Pa še to.Kultura voznikov v Angliji je sigurno na 10X višjem nivoju kot pri nas.vsi vozijo po omejitvah tako da prehitevanja po lokalnih cestah skoraj ne vidiš.na avto cesti je omejitv 70milj, nihče ne vozi več kot 80.Policije nisem videl da bi merli hitrost je pa zato veliko število stacionarcev po vsej državi.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
Citat:
Uporabnik shift pravi:

spanje v Londonu 2x 450€

Je London res tako drag? za 2 noči za 4 osebe 900 eur?
confused-1.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
2x spanje za 4 osebe=450€ ibis hotel london center rezervirano preko laterooms
mogoče malo napak razumljeno in nerodno napisano
wink-1.gif

drugače pa v londonu sem spal tudi že za 20€ z zajtrkom v čistem hotelu z 2ma zvezdicama.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
Mamo 2 pri hiši....med drugim tud dizla..... Pa dost OFF-a
smile-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
dve zadevi mi ne delat v življenju

ena je bit na morju, ob morju..ne zivet, ampak obiskat, it na dopust..pa ne plavat k budala.

sam takih izletov, pa čeprav si videl full, je videti zanimivo..ne bi nikakor uspel izpeljati..umrl bi od muke
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
dej se mal potrudi z Slovenštino ker te pol.kurca ne razumem.

če sem prav izluščil te moti to da se nismo nakopali ali kaj
confused-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.908
5.460
113
Mene tud vleče Škotska al pa Irska 1x in future.....mi ma ta pokrajina enostavno nek privlak
smile-1.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
e moj softiæu bil sem v vodi sigurno več kot ti v jadranu.čerpav ima morje 14 stopinj sem se notri dobesedno namakal.tudi brez neoprena da ne bo pomote.v kosu sem bil notri tudi po 2 uri in več.ko imaš valove visoke med 2 in 3 metre je biti notri pravi užitek in če vsaj malo migaš(bodyboarding in surfing) ti tudi 14 stopinj ne pride do živega.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
v 14 stopinj si bil dve uri...brez neoprena..kapo dol..jaz se s 14 ne morem stusirat..kapodol

2 m valovi so pa zakon..sem ze probal..dokler ne te ne..premecejo do onemoglosti je super

btw. vreme, pregovorno kislo ali kako
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
lej 14 če samo stojiš notri je premalo.če deskaš ali vsaj probavaš deskat in notr migaš je dovolj.sej ima soča enako temperaturo pa po raftu vsi še ostanemo v njej vsaj kako uro da se do konca zdivjamo.
valovi te premečejo le če ne znaš palavati v takem.drugače so pravi užitek ko se dvigaš in spuščaš z njimi.
vreme,ko je sonce žge, kar konkretno.je pa atlantik tako da se lahko v pol ure vse spremeni.imeli smo kar pristno britansko vreme.vsega po malem
 

masterr

Fizikalc
14. apr 2010
1.502
0
36
ok. Cerkno
Super ste se mel, jaz bom končno tud enkrat šel v VB, ko bom v sanjah potoval v VB. Mejduš še v Avstriji in na Hrvaškem nisem bil v življenju.