Kampiranje prvič. Kje?

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Z družino bomo letos po prvem delu dopusta, ki ga nameravamo preživeti tako kot ponavadi (kamp, mobilna hiša) šli še za 1 teden v avgustu na drugi del (s šotorsko prikolico). Ker gremo prvič v kamp z lastno "hišo", če se šotorski prikolici lahko tako reče, me zanimajo priporočila, kam iti? Vse skupaj bo bolj spoznavanje prikolice in tudi pravega kampiranja, kar mobilna hiša pač ni.

Bolj kot proti morju, nas mogoče vleče v Avstrijo okoli jezer recimo. Lahko kdo priporoči kakšen odličen, urejen kamp z lahkim dostopom, pa da se kaj dogaja tam oz. je zraven kakšnega zanimivega mesta oz. mogoče zraven kakšnega parka itd...? S seboj bomo imeli tudi kolesa, pohodno opremo,...

Ker bomo prikolico vzeli od kolega, ali potrebujemo kakšno "nujno" opremo s seboj, na katero sedaj ne pomislimo, je pa nujna v kampih? Sam se spomnim trenutno kladiva, kakšno orodje, vsaj eno prenosno luč, kaj proti mrčesu, mogoče dilce, da se prikolica podstavi in je ravna,...? Še kaj? Stole, mizo in žar imam
cool-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jodlarski kampi so zelo zasedeni v sezoni, jaz sem v začetku avgusta komaj dobil plac v enem za mali šotor, vsi ostali pa nabiti do daske.

Zanimive lokacije ob jezerih za kopat s kampi so po mojih opažanjih:

Attersee
Weissensee
Erlaufsee
+veliko drugih

Pri nas bi ti predlagal Kolpo, maš kampov kolko hočeš, pa še blizu je.
 

alpek

Pripravnik
15. avg 2007
914
3
18
Še Neusiedler see bi dodal na seznam. Večkrat bil, je zelo v redu. Blizu HU-AT meje tako da imaš Dunaj na dosegu roke. Je pa tako kot Snecer napisal, če misliš dobit na blef avgusta plac, se kar pod nosom obriši. Probaj rezervirat, če bošlo skozi.
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Lahko predlagate tudi kakšno drugo državo oz. kamp, samo, da ni več kot 3 do 4 ure iz Slovenije.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Jodlarski kampi so zelo zasedeni v sezoni, jaz sem v začetku avgusta komaj dobil plac v enem za mali šotor, vsi ostali pa nabiti do daske.

Cist enak problem sem imel v Dolomitih....sem ze mislil da bom spal v avtu....na kakem parkiriscu...pa so se me v enem kampu usmilili in me stislni pod eno drevo in kamper.

LP
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Lahko predlagate tudi kakšno drugo državo oz. kamp, samo, da ni več kot 3 do 4 ure iz Slovenije.

balaton
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
ksz
Kampirat se da tudi v Sloveniji. Glede na to, da greste v višku sezone, bi izbiral kraje, kjer ni pretirane gužve. Eni prisegajo ne Prekmurje, moram enkrat sprobat.
Kar se tiče opreme, nekje doma imamo shranjen seznam potrebščin, ki ga vedno znova pokljukamo ko kam odrinemo s (pravo) kamp prikolico. Lahko ti ga prepošljem, toliko za občutek, pa ga prilagodiš svojim potrebam, kaj dodaš, kaj drugega črtaš.....
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Tudi Slovenija me ne moti, imamo verjetno veliko zelo luštnih kampov in krajev. Problem je, da jih ne poznam, ne pri nas, ne v tujini, zato sprašujem
smile-1.gif
In, da bom že vnaprej dobil prostor in rezerviral.
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
si potem dobil za rentat šotorsko prikolico, al si kar svojo nabavil?
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.276
38
48
Želel sem jo rentat, ker hočem zadevo preizkusiti, preden bi se odločal o nakupu, vendar je sedaj vse padlo v vodo. Dobil sem termin sicer (komaj, ker so čakali, da bi kdo vzel za 14 dni - jaz sem pa hotel za 1 teden), ampak je firma čisto neresna in ne pošlje ponudbe po kateri bi lahko plačal, da bi se pa vozil 150km v eno smer, da plačam s kešem pa ne bi hodil. Če ne morejo poslati ponudbe, nimajo časa ali se jim ne da, potem imam bolj slab občutek tudi za sam najem, tako, da naj pač imajo.

Drugje pa žal ne rentajo, tako, da šotorska prikolica zaenkrat ostaja bolj želja.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
A misliš, da bi mu crazy brakico rental?

Mogoče bi se ravno tako po enem tednu odloču za pravo prikolico.

Drgač pa za probat šotorsko prikolico je že skoraj cenejši nakup kot renta
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.769
262
83
Največja slovenska vas
Da izkoristim temo. V cetrtek se imel namen iti s kolesom kampirati v vas poleg Starega trga ob Kolpi, vendar vremenska napoved za soboto in nedeljo ni prevec roznata.

Glede na to,da sem imel ze lani uniceno kampiranje zaradi vremena, me zanima kam v Sloveniji iti kampirati, da bo lepo vreme ta podaljsan vikend in da je lepa okolica (reka,izleti,hrana...)?