Kampiranje in šotori.

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.284
23
38
Murska republika
Tudi sam prevažam na dopust s sabo 3 kg plinsko flašo in se ne bojim da bi lahko bilo kaj narobe, seveda jo vedno v prtljažniko postavim nekje na sredi avta in jo obložim z drugimi stvarmi, kaj vse pa se lahko zgodi od prometne nesreče dalje pa pred odhodom raje ne premišljam.
Verjetno je bolje da se na pot dobro pripravimo in nekatere stvari dobro premislimo na pot bi naj odšli pomirjeni samo tako bomo neobremenjeni prevozili pot do cilja.Kaj vse pa se lahko zgodi? Že nekajkrat sem bil v priliki ko bi lahko šlo vse po zlu , izsiljevanja, prehitevanje po desni strani odstavnega pasu itd. vendar so to situacije katere ne moremo predvideti in samo izkušenost in umirjenost nas lahko reši najhujšega, ja včasih pa se na žalost konča tudi drugače takrat pa je vmes posegla usoda.

Povdaril pa bi tudi da je zelo dobro biti član kakšnega kluba napr.AMZS ki nam lahko v nepredvideni situaciji priskoči na pomoč sam sem član tega kluba in imam dobre izkušnje z njihovo pomočjo sam imam zraven osnovnega članstva tudi tujino in to me pomirja.
 
Nazadnje urejeno:

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
sm klicu na butanplin pa majo na kavcijo samo 10+kg bombe, če bi hotu 5 oz 3kb bi mogu kupt jeklenko al pa svojo prnest, da mi jo nafilajo... retro, kolk je pa kej vlka 5kg jeklenka, se ti da slikati?
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.284
23
38
Murska republika
3 kg flaško z plinom imaš na prejšni strani z gorilcem--slika--
Te pa dobiš pri Gorencu, 5 kg je zadnja.
1543232-Zajetaslika.PNG
 

Priponke

  • 1543232-Zajetaslika.PNG
    1543232-Zajetaslika.PNG
    42 KB · Ogledi: 307
Nazadnje urejeno:

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
968
113
Obišči stran
Ima kdo idejo, kako popraviti quechuo, katera je utrpela luknjo v burji prejšnji teden?

Se to lima kar z neostikom ali obstaja namensko lepilo?
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.132
941
113
Emona / Carnium
Kako velika je luknja?

P.S: kako ga je odprlo? Ti je kaj notri priletelo?

Na očiščeni površini tudi neostik zadosti dobro tesnil in držal skupaj. Obstajajo pa tudi posebna lepila. Če je večja luknja zakrpaj z notranje in zunanje strani.
Drugače pa je v Domžalah (al' tam nekje) mojster (Orehek) za šotore.
 
Nazadnje urejeno:

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik KStoner pravi:
jaz uporabljam samo kartuše in elektriko-danes že težko najdeš camp brez elektrike.

pa lih najlepši kamp, v katerem sem hotel bit na Korziki par let nazaj ni mel elektrike, midva pa na turbo maximusu in niti nisma mogla spat brez elektrike.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.284
23
38
Murska republika
V Domžalah je podjetje specijalizirano za prodajo kamp opreme in za popravila šotorov imajo tudi komplete za popravilo šotora tako da ne maži z kakim neostikom, tam dobiš tkanino ki že ima nanešeno lepilo in potem tisto prilepiš na raztrgani del---- Camp-ig, vse za kampiranje na enem mestu---kontaktiraj jih in jih povprašaj kako in kaj-
 
Nazadnje urejeno:

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
165
63
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Kako velika je luknja?

P.S: kako ga je odprlo? Ti je kaj notri priletelo?

Na očiščeni površini tudi neostik zadosti dobro tesnil in držal skupaj. Obstajajo pa tudi posebna lepila. Če je večja luknja zakrpaj z notranje in zunanje strani.
Drugače pa je v Domžalah (al' tam nekje) mojster (Orehek) za šotore.

povprašaj tudi v induplati http://www.induplati.si/kamp-oprema/index.asp
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.284
23
38
Murska republika
Prav danes sem, po Avto netu gledal kaj se prodaja in res je kar nekaj zanimivih poleg starih Brako prikolic tudi- http://www.avto.net/_PROSTICAS/ad.asp?ID=6313387 --no Brakoji so zastareli in težavni za vzdrževanje so pa poceni , ja tile boljši modeli pa so pri nas katastrofalno dragi, sem pa zasledil po oglasih v tujini kjer se cena giblje od 1200 eur za štiri leta staro in navzgor do 2800 eur, to pa je že dobra cena za rabljene, ja res so moje sanje sigurno boljše od šotora.
 
Nazadnje urejeno:

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
968
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Kako velika je luknja?

P.S: kako ga je odprlo? Ti je kaj notri priletelo?

Na očiščeni površini tudi neostik zadosti dobro tesnil in držal skupaj. Obstajajo pa tudi posebna lepila. Če je večja luknja zakrpaj z notranje in zunanje strani.
Drugače pa je v Domžalah (al' tam nekje) mojster (Orehek) za šotore.

Luknja je ene 5x5 cm v obliki črke L. Med burjo je z drevesa padalo vejevje, pa je ena priletela direkt na špičastem delu vna šotor... Najhujš pa je, da ta drevje zdej 10 dni daje senco sosedu, js pa na soncu
grin1.gif


Na orehka sem se spomnil takoj, ampak ne vem, če popravlja tut quechua šotore, ali samo tiste iz blaga. Ker ta je kot ena vinilna plastika, oz kot dežnik
smile-1.gif