Kampiranje in šotori.

22. jul 2007
12.798
1.313
113
123
Ja nič vzel sem potem tega iz Hofra, ne moreš verjet so imeli celo 2 takoj ob odpiranju trgovine ,eden zelen in drugi moder
tongue-1.gif
 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Men je pa po nekaj letih ne ene par mestih ob vhodu ta folija, ki je čez šive odstopla, s čem bi se to dalo zalepit? Sekundno se bojim da vse skup požre. kak neostik tud ne vem če bo ok?

 

ermej

Fizikalc
3. sep 2007
722
29
28
Super hvala bom naročil to lepilo, pa da probamo. Ta selotejp pa silvertape pa vedno za sabo vlačim, uporabno za razno razne hitre popravke
smile-1.gif
 

slr

Pripravnik
30. jun 2008
183
2
18
Zanima me, kako se obnesejo šotori, ki jih napihneš s tlačilko. To so šotori, ki imajo namesto palic zračne komore in se kar enostavno napihnejo npr celo z 12 voltno pumpo.

Zanima me kako trpežne so te zračne komore?
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
So razlike med šotori z napihljivimi komorami in tistimi s palicami,vsak ima svojo prednost in slabost.V burji in nevihtah se kaj kmalu izkaže slabost komor z zrakom in sicer da se šotor zlaga bolje povedano pada kar je pri šotorih z palicami manj verjetno je pa verjetnost zloma palic, tako da si glede tega lahko pomirjen oba preživita nevihto vendarle vsak v svoji zmožnostih posebej pri višjih šotorih je šotor z komoro v nekaterih primerih še vedno slabše odporen na veter oz. burjo-pri nižjih pa je ta prednost zelo dobrodošla ker ti nipotrebnovlačit palic za sabo seveda če odmisliš vir s katerim napihneš komore.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.125
934
113
Emona / Carnium
Coleman Event Shelter.

Tkole zgleda 4,5x4,5. Sproban na žgočem soncu (super, če imaš še mrzlo pivo) in v nevihti (rabi kvalitetno sidranje + obtežitev in priporočam eno ali dve steni za zapiranje).
brisi.jpg
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
jap... to je to... sam za ta event shelter rabis plac...

za meduso zmeri najdes plac, mi pa niso vsec tisti trakovi spodaj, med stebri, ker se rado zatika... fajn ke med se talno podlogo spodaj, da jo das cez...

ma pa tud quecha sencnik, pa jih vidim kar nekaj... je pa manjsi kot medusa...
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.125
934
113
Emona / Carnium
Ja, Shelter je res ogromen, gre pa pod njega komot kuhinja in vse kar na parceli sicer stoji. Tudi manjši šotor in avto/motor bi šel
grin1.gif
Obstaja manjša varianta 3x3.
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
zakaj kaksen sotor za dva stane kar 800eur in hitrosti vetra 140kmh. od 7min dalje akcija
smile-1.gif




 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
jap... to je to... sam za ta event shelter rabis plac...

za meduso zmeri najdes plac, mi pa niso vsec tisti trakovi spodaj, med stebri, ker se rado zatika... fajn ke med se talno podlogo spodaj, da jo das cez...

ma pa tud quecha sencnik, pa jih vidim kar nekaj... je pa manjsi kot medusa...

Glede na video ima te trakove tudi Coleman oz. jih moraš pripet preden zadevo zabiješ v zemljo...

Ima tudi medusa po novem 4x4m, samo kot so rekli, za tisto rabiš plac. Decathlonov pa ni nič manjši, imajo dva, 3x3 in 2,5x2,5 (oz približno te mere)
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Obstaja manjša varianta 3x3.

Če Coleman ni 4x4, potem nekako izgubi namen in vzameš kaj cenejšega. Pri 3x3 pozabi da boš imel kuhinjo pod streho. To je ravno za mizo in 4 stole normalno dovolj prostora.

Čez talne trakove imam tepih, pa se mi je tudi že zgodilo da sem vse skupaj tako postavil da sem se en teden spotikal ob trakove.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Ja brunner je ok (vsaj po mojem mnenju in izkušnjah). Tudi postavim ga lahko sam.

P.S.: lani je bil v Merkurju cenejši kot v Mixiju.