Kampiranje in šotori.

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.595
8.923
113
Citat:
Uporabnik BojanP pravi:
Se pravi včasih je šlo, dandanes pa ne več? Jaz sem cca 15let nazaj večkrat vlekel Adrio 450 z Seat Ibizo 1.4 44kw v Istro pa je šlo. V kakšen res hud klanec ala Ljublej je res ne bi vlekel, drugače pa do Dubrovnika če je treba. Se pravi dandanes se to več ne da? Res da že dolgo nisem vlekel prikole.

Ja včasih je šlo, danes pa ne več, ker folk ni več navajen v klance Fičotov pa zgonjenih Yugotov in ko te začne šleper prehitevat na magistrali ni več tko zlo prijetno. Na AC so pa tud kar konkretni in dolgi klanci Gre že, koliko je pa to varno je pa drugo vprašanje.
 
Nazadnje urejeno:

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
ne nakladaj....mi smo vlekli adrio za 4, s citroen viso 55 konjev pa smo vse dali skozi hribe in doline... megan bo cisto ok za cijazenje 90 na uro

Koliko km si pa ti že vlekel prikolo? Da se marsikaj, ko te pa konkreten sunek burje prime si pa precej srečen, da imaš prikolo zapeto na konkreten avto in ne na Megana. Zase vem, da prikole z omenjenim avtom ne grem vlečt, se imam preveč rad.

jaz sem jih naredil bolj malo sem pa se na zadnjem sedežu prevozil po celi bivši jugi...burja, košava, ostali vetri vse je šlo skozi, pa je bla prikolica skoraj isto težka kot pa avto...

ce je pravi stranski sunek burje pa ti nebo pomagal noben avto ker se bo prikola itaq prevrnila...

najboljse da si unimoga kupis...
Čaki čaki... prikolica skoraj isto težka kot avto.... se pravi ste imeli neko malo kuglo? Pišeš samo "Adrio za 4". Zelo relativna stvar ... Kakšno IMV Adrio 305 s 500-600 kg? Tisto je pa znalo celo peljat. Pa kot sem že napisal, grem stavit da je imel avto relitvno dober navor (krivuljo pravzaprav).
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.595
8.923
113
Pa pusti ga, sej vidiš, da ne ve. Če mene vprašaš, tisti Megane bo vlekel prikolico, sam bo treba v večje klance kar lepo tiščat avto in vožnja nikakor ne bo ne varna in ne udobna. Če bi jo sam vlekel z njim...niti v sanjah. Pol se naj pa človek sam odloči.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Jaz do Istre, recimo max. do Pule bi brez težav..... Saj tam s tretjo brzino pa fino gas tiščat še nekak gre... Tiste 3 ure že potrpiš... Nazaj grede pa kolona pa pred Šmarjem v klanec skuriš sklopko, ker rabiš vsakič nabit obrate na 3 jurje da lahko spelješ ..... recimo ....
Še vsak ki je imel ali ima kamp prikolo ZA VOZIT je prej ali slej šaltal na dizla. Tudi jaz. Zadoščala je že navadna stara Xsara HDI. Tisto pa leti ....
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Pa pusti ga, sej vidiš, da ne ve. Če mene vprašaš, tisti Megane bo vlekel prikolico, sam bo treba v večje klance kar lepo tiščat avto in vožnja nikakor ne bo ne varna in ne udobna. Če bi jo sam vlekel z njim...niti v sanjah. Pol se naj pa človek sam odloči.


kaj ne vem? kaj smo se menli kje o podatkih? avto je bil citroen visa 11 re, 55 KM, 820 kg, prikolica je bila adria 400. letnik nisem prepričan ampak mislim da 86. kolko je tehtala ne vem niti nebom goglal ampak ne dosti man kot avto...

in ne, nismo bili nepremičnina


kalbo, ce si ti tele pa ne ves kaj pises, ne sodi drugih po sebi
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
Seveda niste bili nepremičnina, ker so se tudi ostali vozili v enakih jajcih, vsi pa ste od LJ do Ankarana potrebovali približno 5 ur.

Pa še odgovor na vprašanje glede megana: ja da se, če je nujno, ni pa ne pametno, ne prijetno. Tako kot se da s krampom in lopato izkopat gradbeno jamo. Če ste trije boste v 14 dneh končali, lahko pa s primerno opremo in orodjem enako delo opraviš v enem dopoldnevu.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Seveda niste bili nepremičnina, ker so se tudi ostali vozili v enakih jajcih, vsi pa ste od LJ do Ankarana potrebovali približno 5 ur.

Pa še odgovor na vprašanje glede megana: ja da se, če je nujno, ni pa ne pametno, ne prijetno. Tako kot se da s krampom in lopato izkopat gradbeno jamo. Če ste trije boste v 14 dneh končali, lahko pa s primerno opremo in orodjem enako delo opraviš v enem dopoldnevu.


pa kak ste vi smesni...ok me zanimajo komentarji ce bi pisalo, passat s 110 konji ali lahko vlecem prikolico?

v glavnem moj nasvet za avtorja teme je...samo kupi in furaj, nebos sicer prehiteval in divjal, bos pa uzival, avta pa tudi nebos unicil...

sicer pa sem pozabil to je alter,,,tu rabis za vleko prikole najmanj forda f250
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
491
64
28
širne planjave Dolenjske
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Pa pusti ga, sej vidiš, da ne ve. Če mene vprašaš, tisti Megane bo vlekel prikolico, sam bo treba v večje klance kar lepo tiščat avto in vožnja nikakor ne bo ne varna in ne udobna. Če bi jo sam vlekel z njim...niti v sanjah. Pol se naj pa človek sam odloči.


kaj ne vem? kaj smo se menli kje o podatkih? avto je bil citroen visa 11 re, 55 KM, 820 kg, prikolica je bila adria 400. letnik nisem prepričan ampak mislim da 86. kolko je tehtala ne vem niti nebom goglal ampak ne dosti man kot avto...

in ne, nismo bili nepremičnina


kalbo, ce si ti tele pa ne ves kaj pises, ne sodi drugih po sebi

Hm, Visa 1.1 RE ni imela 55 KS....
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
Še najbolj alter je v tejle temi tvoje nabijanje, ker razumeš samo Visa s 55PS in F250 s 1000PS, vmes pa nič ni.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik godfather pravi:
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Pa pusti ga, sej vidiš, da ne ve. Če mene vprašaš, tisti Megane bo vlekel prikolico, sam bo treba v večje klance kar lepo tiščat avto in vožnja nikakor ne bo ne varna in ne udobna. Če bi jo sam vlekel z njim...niti v sanjah. Pol se naj pa človek sam odloči.


kaj ne vem? kaj smo se menli kje o podatkih? avto je bil citroen visa 11 re, 55 KM, 820 kg, prikolica je bila adria 400. letnik nisem prepričan ampak mislim da 86. kolko je tehtala ne vem niti nebom goglal ampak ne dosti man kot avto...

in ne, nismo bili nepremičnina


kalbo, ce si ti tele pa ne ves kaj pises, ne sodi drugih po sebi

Hm, Visa 1.1 RE ni imela 55 KS....

mas prav, se manj menda nekje 37 kw...50KS
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.595
8.923
113
V tem primeru si žal ti tisto tele, ki nima pojma kaj piše. In še celo nasvet si dal. Bravo.

Passat 110 konjev dizel ima konktetno več navora in teže od omenjenega megana. Očita vpraši.w
 
Nazadnje urejeno:

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
pa kak ste vi smesni...ok me zanimajo komentarji ce bi pisalo, passat s 110 konji ali lahko vlecem prikolico?
Komentar je, da je vprašanje neprimerno. Ker ne gre za konje. Jih je tudi 70 zadost. Krivulja navora in nič drugega te ne zanima. Absolutna vrednost navora niti ni pomembna, imaš med motorjem in kolesi še menjalnik.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.595
8.923
113
Navor, ups, kaj pa je to? Konji so važni
smile-1.gif
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
In primer ocene Xsare HDI z enako konjenico - mimogrede, tako težke prikole s Xsaro legalno ne smeš peljat, ampak vseeno...
 

Priponke

  • 2473465-factsheet-mph.pdf
    42,5 KB · Ogledi: 311

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.595
8.923
113
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Ja. Konji ki so na voljo pri obratih za kruzanje, recimo tam okrog 2000 do 3000 rpm ne pa pri recimo 5000.
Da ne bomo samo na pamet, primer ocene Megana s 110 konji, na strani http://www.towcar.info/index.php

Sarkazem kolega, proti takim hepanom drugega ne gre. Lohk razložiš na dolg pa širok, pa bo še vedno lapal svoje.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.140
945
113
Emona / Carnium
Ajde prikoličarji, ste dokazal, da mate precej navora tut sami, da ste se infiltrirali v témo o šotorih in v njej razpravljate o vlečni konjenici
evil.gif
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.595
8.923
113
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Ajde prikoličarji, ste dokazal, da mate precej navora tut sami, da ste se infiltrirali v témo o šotorih in v njej razpravljate o vlečni konjenici
evil.gif
Pač odgovor na vprašanje. Sicer se pa tema imenuje Kampiranje in šotori....torej?
 
Nazadnje urejeno:

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik mistique pravi:
Ajde prikoličarji, ste dokazal, da mate precej navora tut sami, da ste se infiltrirali v témo o šotorih in v njej razpravljate o vlečni konjenici
evil.gif
Za luknjast in selektiven spomin in za tiste ki začnejo brat na koncu: https://www.alter.si/tabla/showthreaded.php/Cat/0/Number/2469369/page/0/vc/1
Večina gajbičarjev
cool-1.gif
(=prikoličarjev) in AD-arjev izhaja iz kampiranja s šotori. Ponavadi s(m)o prešaltali po kakšni slabi izkušnji z vremenom ali pa sledili želji po večji mobilnosti oz. lažji seljivosti. Ene sorte evolucija jebiga.