Kaminska peč

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Kako bi se obnesla ta pečka
Ogrevala bi se dva prostora v skupni velikosti 44 kvadratov, v prostorih sta še manjša radioatorja ki pa nista dovolj....
lp
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Malo švoh je (5kW). Jaz imam 8.5kW kaminsko peč za ogrevanje cca 40m2...
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
5kw je vrh glave za 44 kvadratov!
veliko jih dela napake ko montirajo v stanovanja premočne peči

v grobem je 1kw za 10m2 stanovanja

peč v tvojem linku je za ogrevanje do 140m3.
44m2 stanovanja je cca 110m3.
 
Nazadnje urejeno:

wabb

Pripravnik
6. dec 2008
270
0
16
Da ne odpiram nove teme...kupujem kaminsko peč, ki bo ogrevala prostor - kuhinjo z jedilnico skupaj cca. 30m2 in dnevno sobo cca.18m2, ki pa se dvigne pod kotom ostrešja v galerijo do višine cca. 6m. Vse je v enem prostoru, kamin pa bo nameščen na sredini prostora. V mansardi je majhen hodnik cca.2m2, spalnica, otroška soba in kopalnica skupaj cca. 30m2. Hiša še trenutno nima toplotne izolacije, so pa zamenjana okna in vrata, ter ostrešje, ki je izolirano s 30cm Urse SF35. Glede na samo postavitev prostorov predvidevam, da bo veliko toplote "ušlo" čez galerijo v mansardo. Naj omenim da kamin ne bo primarno ogrevanje, vendar pa ga želim maximalno izkoristiti. Imam dve ponudbi, ki sta cenovno skoraj identični zato bi prosil še za vaša mnenja katera peč je bolj primerna za moj prostor.

Lokaterm Jamnik naravni kamen 9kW
ali
Hark Barolo keramika 7kW
Cena obeh kaminov z montažo je slabih 1600 EUR, kar pa je tudi moj zgornji limit
tongue-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
Citat:
Uporabnik wabb pravi:
Da ne odpiram nove teme...kupujem kaminsko peč, ki bo ogrevala prostor - kuhinjo z jedilnico skupaj cca. 30m2 in dnevno sobo cca.18m2, ki pa se dvigne pod kotom ostrešja v galerijo do višine cca. 6m. Vse je v enem prostoru, kamin pa bo nameščen na sredini prostora. V mansardi je majhen hodnik cca.2m2, spalnica, otroška soba in kopalnica skupaj cca. 30m2. Hiša še trenutno nima toplotne izolacije, so pa zamenjana okna in vrata, ter ostrešje, ki je izolirano s 30cm Urse SF35. Glede na samo postavitev prostorov predvidevam, da bo veliko toplote "ušlo" čez galerijo v mansardo. Naj omenim da kamin ne bo primarno ogrevanje, vendar pa ga želim maximalno izkoristiti. Imam dve ponudbi, ki sta cenovno skoraj identični zato bi prosil še za vaša mnenja katera peč je bolj primerna za moj prostor.

Lokaterm Jamnik naravni kamen 9kW
ali
Hark Barolo keramika 7kW
Cena obeh kaminov z montažo je slabih 1600 EUR, kar pa je tudi moj zgornji limit
tongue-1.gif

glede na primerjavo lokaterm/hark sem se jaz odločil za hark,
sem ji je zdela boljša izdelava in na splošno boljši izdelek.
sem pa na koncu vzel harkovo z ecoplus kuriščem.
 

wabb

Pripravnik
6. dec 2008
270
0
16
Gledal sem tudi takšne z dovodom zraka vendar so po večini podhranjene z kW (kolikor sem zasledil so od 5 - 6,5kW max). Dovod zraka imam pripravljen za pečjo kjer bom zmontiral rešetko. Glede Harka sem v dvomih samo zaradi kW, ker nisem ziher da jih bo 7 dovolj.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.468
113
Mi imamo kot dopolnilno ogrevanje, ko ne laufamo talnega 9 kw Nordico z zunanjim dovodom zraka. Brez najmanjše težave ogreje 110 m2 mansarde. Izolacije je 30 cm.
 

wabb

Pripravnik
6. dec 2008
270
0
16
Torej bi 7kW moralo zadostovati za mojih 80m2 oz. cca.210m3? Kubikov se nabere zaradi galerije ki je dokaj visoka.
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik wabb pravi:
Gledal sem tudi takšne z dovodom zraka vendar so po večini podhranjene z kW (kolikor sem zasledil so od 5 - 6,5kW max). Dovod zraka imam pripravljen za pečjo kjer bom zmontiral rešetko. Glede Harka sem v dvomih samo zaradi kW, ker nisem ziher da jih bo 7 dovolj.

če imaš dovod zraka že pripravljen, ga izkoristi. Prejšnja leta smo pri nas imeli France Turbo, ki smo jo letos zamenjali za Rika Eco ricatronic. Sej france je fajn grela, pa tudi pepela ni bilo nič. Edino ni imela dovoda zraka, tako da je bil že po dveh urah zelo slab zrak. Zdaj pa smo šli na zunanji dovod in tega problema ni.

Pa še to. Grejemo cca. 60m2, peč pa ima 4,00 - 8,00kW in je čisto dovolj.
 
Nazadnje urejeno:

wabb

Pripravnik
6. dec 2008
270
0
16
Primerjam izkoristek Lokaterm 74%, Hark 81,3%. Še ima kdo kakšen argument v prid Lokaterm?
smile-1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.396
9.137
113
na temmestu eno hitro vprašanje, kako je z načrtovanjem dimnika, je možno narediti kar direktni dimnik iz kamina skozi streho? brez kolenskega priklopa? Na enih slikah sem to videl in tudi prostora malo vzame. Kej potem narediti kakšno revizijsko odprtino? Vtok zraka itak pride pod kaminom.

Je to možno, ima kdo kakšnso skico oziroma načrt?
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.517
59
48
Kranj
Pa da ne boš tako naredil kot moj sodelavec, ki je rostfraj dimnik speljal ob špirovcu. Je prišel enkrat domov hiša pa v ognju!
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Pa da se še jaz "prcofuknem"
grin1.gif


Jaz bi pa rabil nekaj, kar bo dovolj malo za 20-40m2. Bo sicer v eni sobi, ki je dobrih 20m2, eventuelno bi se lahko še zgoraj prek odprtih vrat kaka soba dodatno malo grela ampak načeloma gre za 20m2.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.396
9.137
113
ne ne, itakbi ga obzidal,se mi zdi bolj varno, tudi zaradi otrok itd. Ampak po pravilih baje ni direktni dimnik, tehnično pa nimam pojma zakaj nebi bilo okej.
 

kroja

Pripravnik
4. nov 2008
282
0
16
za 20 kvadratov je vsaka peč dovolj močna. Sej peč je finančno še kar znosna zadeva, ampak pločevinast dimnik, če daš to kakšnemu delat, da ti ga postavi na streho, ponavadi ni najbolje poceni.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
798
113
Če bi logično pomislil, rabi dimnik koleno zaradi vleka, saj imaš v primeru direktnega navpičnega dimnika takšen vlek, da ti tudi vročina vsa gre v nebo.

Vsaka kaminska peč bi morala imeti tudi "radiator" dimnika, vendar izgleda ne najbolj lepo.

Tista s Harkovim izkoristkom 83,3% je pa tudi fajn lovska. Kako so to izmerili
grin1.gif