Kaminska peč

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.062
788
113
posavec za petek si organiziraj še par močnih rok. Skupaj z lesenim okvirjem bo okoli 115kg za nesti. Sam sem prinesel od nekje še dve prekli in ju privijačil preko okvirja z vijaki, da sem naredil nosili, da sva dva deca lahko prijela in nesla na končno mesto. Tam sem okvir podrl. Na ZS ti lahko svetujem, kje se dobi dober dimnik ali ga boš kar pri Lokaterm vzel? Tam so tudi dobri.
 

posavec

Pripravnik
23. feb 2010
60
0
6
posavec za petek si organiziraj še par močnih rok. Skupaj z lesenim okvirjem bo okoli 115kg za nesti. Sam sem prinesel od nekje še dve prekli in ju privijačil preko okvirja z vijaki, da sem naredil nosili, da sva dva deca lahko prijela in nesla na končno mesto. Tam sem okvir podrl. Na ZS ti lahko svetujem, kje se dobi dober dimnik ali ga boš kar pri Lokaterm vzel? Tam so tudi dobri.
kokrico sem kupil z montažo pri Karodi iz Sevnice , kjer imajovse dimne cevi...lp
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pa kaj si ti nori? Sam si nosil not! V tem času bi lahko zaslužil za 10 študentkov, ki bi ti to brez prečnih prekl zvlekli in pridrajsali not. :eek:

Sorry za off - moral sem. ;)

Optiplex mode off. :cool:
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
ksz,

Kako pa se obnesejo razni TurboFrance, ali pa Stroj? Pač ta varianta, da ti počasi izgoreva in pepela skoraj nič.
Ali je tudi kakšna alternativa tem kaminom? Lokaterm?

Rad bi nekaj, da počasi "gloda" poleno. Ne pa da izpuhti v pol ure. Pač v smislu, da zvečer naložiš, in da zjutraj samo manjše dodaš na žerjavico in pali dalje.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Hči ima Turbo franclna - vrhunska peč primerna ceni. Kupili sicer malo rabljeno od nekoga, ki mu ni več pasala v novi koncept - nadzadovoljna.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
To je nekaj kar meni v lokatermu nikoli ni (dobro) uspelo. Grem zdaj gledat yt kje sem falil.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Hči ima Turbo franclna - vrhunska peč primerna ceni. Kupili sicer malo rabljeno od nekoga, ki mu ni več pasala v novi koncept - nadzadovoljna.

Net in papir vse preneseta. Hvala pa za info iz prve roke. Ker da bi koga poznal s turbo franclom, ga žal ne, poznam pa samo par ljudi, ki imajo od Stroja centralno kurjavo - jim je delal kolektorje, peč, zalogovnik ipd, super zadovoljni, tudi sam sem videl, da je to dobra zadeva. Kar se kaminov tiče, pa nobenega ne poznam.

Pišejo pa tudi, da je stroj dobra in cenejša kopija od francla.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kolega, ki dela pri slovenskem proizvajalcu TF (no bivšem, ker smo premajhen trg), pravi, da je razlika s Strojem ogromna, sam pa nimam izkušenj = najcenejša kaminska peletna iz Obi/Bauneki, pa dela že 10 let BP. ;)
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Kolega, ki dela pri slovenskem proizvajalcu TF (no bivšem, ker smo premajhen trg), pravi, da je razlika s Strojem ogromna, sam pa nimam izkušenj = najcenejša kaminska peletna iz Obi/Bauneki, pa dela že 10 let BP. ;)
Meni tudi dela kaminček za 150eur že 10let. Pa sem probaval različne metode, kako bi prišel do boljšega izkoristka. Tudi na tem forumu sem nekaj objavljal ipd. Ampak na koncu ugotoviš, da je za določene potrebe namenjen določen tip ogrevalne naprave.
V mojem primeru se grejem samo na kamin. Ker je kubatura velika(dve nadstropji), ampak kvadratura relativno nizka, je smiselno ogrevati "počasi" in konstantno.
Poceni kamin ti ogreje v 15min en hektar(v pretiravanju),ampak prehitro pogloda material za kurjavo.
Bolje je nekaj konstantnega in dlje trajajočega.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Hvala.

Jaz npr. kamina nimam. Sem se pa že večkrat igral z mislijo, kako bi bilo. Zame je prvo vprašanje, kako naredite, da zadeva ni premočna.
Ker sem (bil) iz kmetov doma in moja mama še danes vedno kuri v šporhertu na drva, pa je mimogrede prevroče.