kalorijska vrednost živil

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Najprej moraš sploh vedt kaj telo potrebuje. Potem katera hrana vsebuje beljakovine, ogljikove hidrate (enostavni, kompleksni), maščobo, vlaknine. Na to se šele gleda na kalorično vrednost (GI tudi) in zanemarit ne smemo vitamine, minerale.

Če bo sedaj nekdo gledal samo na kalorično vrednost, potem naj je balaste.
tongue-1.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Mogoče samo en napotek. Tudi jaz sem imel pri pripravljanju kosmičev podobne "probleme". Enkrat sem jih pripravil preveč, drugič premalo, ker pa so mi suhi zanič, jih prej namočim in pojem kasneje. Ugotovil sem, da je ravno prava mera en določen kozarec in od takrat vedno odmerim tisti kozarec sport muslija, ga strecem v skodelico in ga prelijem.
Glede kalorične vrednosti živil pa je tako, da ima gram ogljikovih hidratov ali gram beljakovin 4 kalorije, gram maščob pa ima 9 kalorij. Zato se od maščob bolj redimo.
cry12bpy.gif
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
ja že res da bi se bolj zredili če bi zaužili 100g M kot pa 100g OH, ampak hitro pride do tega, da ljudje ne gledajo koliko OH zaužijejo niti katere OH zaužijejo. in ker jih preveč in napačne, se zredijo. potem se pa čudijo kako je pršlo do tega, ker oni pa niso tok M zaužil da bi se lahko zaradi tega zredil
smirk-1.gif
 

MackaGrrr

Pripravnik
4. nov 2007
376
0
16
Ja, pa sadje se je zjutraj in do 12.ure, ker zvecer gre ves cuker iz sadja direkt na boke (al stegna, trebuh, pac tja kjer se ti najprej pozna..
frown-1.gif
)

Zvecer pojej kasn light jogurt (js preferiram ze ksne 2 let samo navadne iz lj.mlekarn z 1.3mm, sadnih se ne taknem vec) al pa ksn beljakovinski napitek (odsrfi na mojtrener.com, mimogrede si naroc se njihovo revijo in preglej ponudbo beljakovinskih "pudingov" -priporocam ti okus limona-skuta).
Predvsem pij velik vode, sploh ce pijes kavo.

Zjutri jej sadje, ksno polnozrnato stoletno pecivo (karkol od peciva, sam ksne sladkobe ne jest -like krofi, piroske, itd) pa mogoce rezino lahkega sira (tudi samostanski je super ker je cisto pust) ceprav naj se kruh+sir ne bi dobro ujela. Izogibej se sladkim namazom (nutella, marmelade) in ce ze zbiras med maslom in margarino, zberi maslo.
Zjutri pridejo v postev tud ksne zitarce ali pa musliji, ampak pozorno preberi nalepko v trgovini -kosmici ali ksni sport musli majo vcasih tok cukra, da te vrze na rit, pa kao naj bi to bla zdrava hrana. Js ti priporocam sadne muslije znamke Zdravo zivljenje (sicer so blagovna znamka Mercator, ampak men so full dobri), ksnih cokoladnih kosmicev se pa cimbolj izogibej, al pa tiste Knusperli, ti povem, so tud ena ziva packarija za umazat telo.
Cokolino itd, naj bi blo okej, ce ze jes, zber tizga od Kolinske ki je brez dodanega cukra + z vlakninami (vprasanje, ce je res kej vlaknin..) in ce ti ne zapaca prebave, kot jo men.

Za kosilo pa pojej pred glavno jedjo ksno juho, da si mal napolnes zelodec, jej velik solate (sezonsko) in ne mesaj krompirja + mesa (okej, kdaj pa kdaj ampak bos vidla kko se drugace pocutis ce jes samo meso+solato, kot ce zraven nabadas se krompir), izogibej se ocvrti hrani (pomfri+majoneza) in probej cim manj jest razne kebabe pa bureke.

Js bi ti svetovala se oreske MACADAMIA, men so zelo v redu, pojem dva tri in sem sita. Pridejo prou na faxu. Ce te zamika kej sladkega, mej pripravljeno grenko cokolado s cimvecjim delezem kakava (ksna od Lindta bi bla kr taprava), mej doma piskote Grancereale (moj naj okus so crocante) al si pa enostavno skuhej ksn sadni caj.
Oh in sem ze omenila, da beli sladkor zamenjaj vsaj z rjavim, se boljse pa je ce ga popolnoma zamenjas s sladilom? Namesto klasicnega Natreena ti priporocam Huxol, velik boljsi.

In seveda miganje na kakrsenkoli nacin+ogromno vode, in ce se ti ne gnusi, spij kaksen dan se kozarec vode+zlico jabolcnega kisa + med, ali brez medu.
Preverjeno deluje pri hujsanju tudi da tik pred spanjem popijes kozarec tople vode+dve stisnjeni limoni (sok) brez sladkorja, natreena -vitamin C v spanju razgrajuje mascobe. Lahko pa pred spanjem popijes tudi jabolcni kis+vodo, brez medu. Deluje in pocutje bo super, plus tega je kis dober za miljon stvari.

Ja, ni vse v kalorijah.
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Bolj specifično.



Kaj manjka oziroma kaj je narobe pri obroku, ki je sestavljen iz kuhanega krompirja in piščančjih prsi ali pa puranovih?



Pustimo solato pri miru.
 
Nazadnje urejeno:

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
to je žensko mnenje ki pač ni pravo. čokolino, razne čokolade... to NI neki kar naj človk je če hoče shujšat oz se pravilno prehranjevat. tista oh in sploh dobra lint čokolada, ma cca 650Kcal / 100g.

anči mal bolj si preberi stran mojtrener.com preden greš svetovat kaj jest
smirk-1.gif


in ko že razlagaš kako jest, kakšen učinek pa naj bi imela med+kis?
confused-1.gif


in ne vit C ni čudežni vitamin za izgubo maščobe
bonk.gif
 

kdosemjaz

Fizikalc
1. avg 2007
1.654
0
36
Js bi rekla: jej vse, a v zmernih količinah. Pa še: ne odteguj si hrane, ker bo po lakom-lačen fazi telo vsako hranilo skladiščilo za hude čase - za naslednje obdobje stradanja.

A mam prav, Donči?
grin1.gif


P.S. Tudi mene zanima, kdo zdrži več let s prehranjevanjem na način samo meso pa solata? A ni to mal dolgčas? Ni ga čez pečen krompir, piščanca pa solato!
aplauz.gif
 
Nazadnje urejeno:

MackaGrrr

Pripravnik
4. nov 2007
376
0
16
Ne berem samo mojtrener.com, berem tud druge zadeve, med drugim razno literaturo na to temo, ce zelis ti lahko posljem na ZS seznam, in pojdi sam preverjat s kje mi take informacije
smirk-1.gif

Sicer pa pa nisem sklicevala direktno na mojtrener.com, ampak sem ji nastela bolj nasvete, ki uzgejo pri meni in se pri dosti drugih, ki jih poznam.
smirk-1.gif
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
več ali manj je odvisno kdaj ješ kaj. npr hidrate je najbolš jest za zajtrk in pred ter po npr fitnesu. ker takrat jih telo najbolj rabi. to seveda ne velja za nekoga ki je res fizično aktiven čez celi dan oz večino dneva.

noben pa ni samo na solati pa piščancu cel lajf, tut hardcore BB imajo off dneve. ampak ko nekaj počnejo, so 150% pri stvari in ne samo 15%
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
uh ja, si se kar razpisala glede prehranjevanja, ma ti kr povem, da recimo če gledam sebe, polovica tvojih stvari odpade.



kruh....kaj je že to, kdaj sm ga nazadnje jedla?



sir....nič...jebela žolčni kamni
rolleyes-1.gif




ocvrta hrana...amm...kakšn ma že okus
grin1.gif




zadnje čase bi sam zelenjavne juhe jedla
d055.gif
pa ne zdej omenjat količine, ker to pr men ne moreš tretirat.



čokolada....uuh corl ma kr prov, tut "tagrenka" ima veliko kalorij
rolleyes-1.gif
je pa res da jo zarad okusa manj človek poje.



ena je omenila, uravnotežena prehrana, ker drugače se telo začne upirat in skladišči skoraj vsako pregreho, veliko gibanja
cheer.gif




ah ja pa še sladkor, že dolgo časa uporabljam rjavega, pa še to samo pri tistih stvareh, pri katerih res res ne gre brez. itak sm se navadla skoraj vse pit brez cukra. še dve leti nazaj v lonček čaja v lokalu 3 cukre
bonk.gif
 

ChickenBoy

Fizikalc
27. avg 2007
1.918
0
36
40
Ko se je tale tema odprla sem že vedel da se bo kompliciralo na veliko. Večina polna teorije, praksa je pa čisto nekaj drugega.

Hujšanje je spoznavanje svojega telesa in čisto nič drugega. Nekomu paše nekaj, pri drugem nekaj drugega. Bistvo vsega je pa gibanje.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
sej tko je vedno, zato pa imamo vsi svoje teorije in prakso in vsak si najde tisto, kar mu najbolj paše, je pa res, da zaradi tega veliko ekspermintiramo
wink-1.gif


in ja...eno je teorija, drugo je pa to spravit v prakso in to res uporabljati v praksi
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Praksa sploh ni drugačna.

Kjer je volja, je tudi pot.


Nekateri pač uporabljajo takšne in drugače posege, da izgubijo težo.
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
v bistvu je ane. ker nekdo bo zgubljal maščobo pri 2500Kcal, en drug ( ista teža in višina) se bo pa redil s tok Kcal. na žalost ni neke univerzalne diete, tako da more vsak probat kaj mu odgovarja in kaj ne.
 

MackaGrrr

Pripravnik
4. nov 2007
376
0
16
In je volk sit in koza cela. Joj sm vesela da sm na tem forumu ej, na enem drugem bi se do zdej poklal, od mene bi pa ostale sam se kosti
tongue-1.gif
hahaha...

@ skorpy; kko si prpravs pirine kosmice? me res zanima, lahko mi tud na privat napises al pa tuki, sej bo v kontekstu in ne bo OT.

Drgac pa ja, js mam nazalost tak body da morm res preklet pazit kaj in kdaj jem...In ker se mi ne da ravno migat vsak dan (zdej sm se vpisala spet na plesne vaje ker mi je fitnes predolgocasen) raje malo manj pojem pa nimam slabe vesti. Priznam pa, da ne jem ravno vsak dan polnovredne hrane, ampak kot ze receno -vsak najde svojo pot do kolikor toliko ok postave in pocutja.
wink-1.gif


LP
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
glede na to kakšne nasvete si dala, je mal čudno da maš probleme s težo. no vsaj ne bi jih smela met če bi fore ala kis+med in vit c kot čudežni topilec špeha delovale.

več pa ne mislm pisat, ker ženske mate itak svojo logiko, pa čeprov vsi vemo da je butasta
 

MackaGrrr

Pripravnik
4. nov 2007
376
0
16
Kdo je pa reku da mam probleme s tezo, napisala sm da morm pazit kaj in kdaj jem? A to pomen da sm zavaljena pras.ica ze apriori?
Nimam problemov s tezo, mam normalno postavo in tud pocutm se super, tok da smo si na jasnem.
 

Don_Corleone

THE GODfather
3. sep 2007
5.638
0
36
38
lej nevem na čem si pa me tut ne zanima, ampak dej mal preber kaj si v prejšnem postu napisala, predn mi greš odgovarjat. da ne delaš budale iz sebe
wink-1.gif
 

MackaGrrr

Pripravnik
4. nov 2007
376
0
16
Tud ce delam budalo iz sebe, jo delam iz SEBE in sama seb delam sramoto. Ne bo men en kekec forumas pr 21h govoru kaj sm pisala in kaj ne in kaj sm ti odgovorila. Prosim lepo, dej najd mi stavk v katerem sm napisala, da sm fat bit.ch in da mam probleme s tezo? Napisala sm, da morm PAZIT kaj vrzem vase -to pa ne pomen da mam ksne probleme -to je pomenil, da BI JIH LAHKO mela, ce ne bi pazila. Ja bolj po kmecko ti ne znam razlozit, upam da si zdej mal bolj dojel??