Kakovost živil v EU (Slovenija-Nemčija)

Kakšna se vam zdi hrana v Sloveniji.


  • Skupaj glasov
    76

dufus

Fizikalc
13. okt 2007
1.927
60
48
ravnokar jem olive kupljene v italijanski delikatesi ter se sprasujem, zakaj takih oliv pri nas ni? velike 3cm ter z boljsim okusom od celega eta kozarca skupaj;)
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.183
2.401
113
v lokalni ostariji
torej:

psenice se ni nikoli pralo (kar jo pere jo pere dez ko je se na polju... potem se pa trudis da jo pozajnes cimbolj suho)... tak da to je bila izjava stoletja... mene to, da "pometejo" pa dodajo misje drekce vmes se ne moti toliko (ker vem da misi ravno nimajo... je deratizacija zelo dobra) kot me moti dejstvo da se vsa psenica zaplini (proti skodljivcem, plesni...) to me malo bolj moti (po moznosti se zaplini (zastrupi) 2x... 1. pri kmetu doma in 2. na zitu!)

kar se vin tice: upam da veste da tako kvalitetnega vina kot je v slo tezko najdes drugje? v slo je namrec v vecini primerov nemogoce grozdje obirati s kombajnom in je obiranje rocno... ze tukaj se opazi razlika v kvaliteti... namrec mostu ni potrebno dodajat toliko (u bistvu nic) "emulgatorjev"...

je pa tako da povsod imas boljso in slabso kakovost...
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Mene pa zanima koliko dobi proizvajalec vina v Avstraliji za liter, če je npr. v Lidlu steklenica 2€?
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Zadnji obisk v Hoferju naju je olajšal za 60€, pripeljala pa sva dobesedno poln prtljažnik robe!
V Mercatorju bi dala 100€+.

Imaš pa majhen prtljažnik.

Meni ga 1/2 ne uspe napolnit niti za 200€ pa med drugim kupujem tudi plenice, ki so kar velik paket.
uf-1.gif
 

mimmy

Pripravnik
6. avg 2007
520
2
16
z glavo med oblaki
No, a te danes kaj glava boli
evil.gif


Enkrat sem kupila nek a la carolines v Hardiju - jao, da ne bi... po tistem zvarku me je še nekaj časa želodec bolel ...
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik mimmy pravi:
No, a te danes kaj glava boli
evil.gif


Enkrat sem kupila nek a la carolines v Hardiju - jao, da ne bi... po tistem zvarku me je še nekaj časa želodec bolel ...

Ne, ni sile. Sem pa malo zaspan in utrujen od prehlada.
nahrung002.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.183
2.401
113
v lokalni ostariji
proizvajalec vina dobi ziher veliko pod 1€ (domnevam da tam okoli 0,5€ / L)....

konec koncev pa ga proizvodnji stroski ne stanejo ravno ogromno ker nima veliko fizicnega dela (kombajn etc etc...)
 

mimmy

Pripravnik
6. avg 2007
520
2
16
z glavo med oblaki
ksz...

Danes se mi je prav zaluštalo čokolade (pms
evil.gif

Saj ne morem verjeti, da se je tako poslabšala... že res, da je nisem jedla že kar nekaj časa, a spomin na okus pa je vseeno ostal.
Čokoladna masa je zrnasta, kot pri najslabših čeških čokoladah, čudnega okusa. Sem prav pogledala, če mogoče ni stara, ampak je datum izdelave 14.12.2007!

Tako še naprej ostajam pri Lindtovih čokoladah (čeprav imajo za moj okus malo preveč vanilije noter).
 

dTi

Fizikalc
5. avg 2007
326
28
28
KSZ

Mene pri teh debatah o kvaliteti hrane vedno preseneča, da ljudje razumejo kvalitetno hrano kot tisto, ki je bolj okusna. Meni je npr. juha iz vrečke tudi bolj okusna od kakega domačega zvarka. Da ne omenjam mastnega Gusti čipsa, ki smo ga včasih nabavljali v avstrijskem Hoferju. Kot je en prej napisal o tistem Maggy zvarku. Verjetno ima več soli in arom, da je bolj potenten od "slovenskega".
stupid-1.gif
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Probaj kako kraševo čokolado Dorina. Meni so vse boljše od Gorenjk in Milk....

Nekaj sem že prebral o praških iz tujine, da so boljši in o hrani itd...
Ja nekaj bo na tem, s fotrom sva včasih veliko hodila čez mejo (avstrija, italija) in npr. avstrijski mehčalec Silan je bil 3x koncentrat medtem ko se je pri nas prodajal kot 4x (najbrž ista roba ampak za naše trge zlagano kao močnejša) potem margarina Rama, čokolada Milka, pralni praški td... vse je bilo boljše kot pri nas.
No pa saj se še danes opazi na artiklih z naših polic, da je večinoma prevod navodil, sestavin itd. samo za "drugorazredne" države.

Imamo pa vseeno v sloveniji veliko stvari še neokrnjenih in pridelanih po naravnih postopkih, zato je tudi cena dostikrat višja.
 

Grikos

Pripravnik
21. jul 2007
386
0
16
Citat:
Danes se mi je prav zaluštalo čokolade (pms ) in sem si kupila taveliko Gorenjko z lešniki... bljak!

Nekateri se boste zgražali ampak...
Hoferjeve čokolade posekajo Gorenjko na celi črti.
smirk-1.gif
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik Grikos pravi:
Citat:
Danes se mi je prav zaluštalo čokolade (pms ) in sem si kupila taveliko Gorenjko z lešniki... bljak!

Nekateri se boste zgražali ampak...
Hoferjeve čokolade posekajo Gorenjko na celi črti.
smirk-1.gif

To pa se popolnoma strinjam, Hofer je od nekdaj imel zelo dobre čokolade.
cool-1.gif
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
ksz


dodala bi še tole malenkost: sama sicer ne kupujem vseh teh čokolad, tun ipd, tko da težko kaj rečem, a kupujem precej zelenjave in tut sama sem opazla, da v zadnjem času (kako leto, dve) mečkator ful robe nabavi na južnih trgih-albanija, makedonija ipd. In dostikrat je že vse napol gnilo-solata kar sama razpada v rokah. U kipermarketu (mmm....dobra beseda
evil.gif

Drugače pa DM ma res kul izdelke, pa še niso tko dragi-od moke, sojinga mleka, raznih kosmičev ipd. pa še ful stvari majo ekološko pridelanih
cheer.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
@Off: a si probal tudi mleto kavo iz fair-trade v 250g zavojih, vakuumsko pakiranje? Debelejše mleta, ampak res dobra...
Drugače pa tudi meni se zdi, da je Barcafe poden... Je boljša Franck kava.
 

coolpower

Fizikalc
17. sep 2007
4.218
0
36
Nisem poskusil ker je ne morem skuhati, kot se spodobi - v espresso avtomatu. Imam avtomat z vgrajenim mlinom in prebavi izključno kavo v zrnju, zmleje porcijo in takoj naredi kavo iz tega.
Kako do nje priti v Sloveniji je pa druga zgodba. Tudi velecenjeni Mercator premore le dve kavi v zrnju - Barcaffe in tisto fair trade. Illy imajo le mlet, kar pa mi ne koristi. Drugje pa je še slabše, saj pogosto niti Barcaffe v zrnih ne premorejo, kaj šele kaj drugega...
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik Grikos pravi:
Citat:
Danes se mi je prav zaluštalo čokolade (pms ) in sem si kupila taveliko Gorenjko z lešniki... bljak!

Nekateri se boste zgražali ampak...
Hoferjeve čokolade posekajo Gorenjko na celi črti.
smirk-1.gif

Ampak za moje pojme oboje niso vredne nakupa....

Še Milke ne maram....

Ampak to sem verjetno bolj jaz kot problem kvalitete, nisem preveč za sladko, če pa že, pa Lindt intense orange al pa 70%, pa malo, bolj za okus...
Pa a je še komu od riževih čokolad najboljša Bali? Sem sam probal druge, pa nisem mogel verjet da so tolk zanič.

Kar se sadja in zelenjave tiče, je fajn če kaj mama da od doma, drugače pa recimo solato pogledam da je kolikor toliko zgledna...

Če bi gledal vse kaj požrem (e-ji in ostale snovi), bi me pobralo že od sekiranja
wink-1.gif
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik dTi pravi:
KSZ

Mene pri teh debatah o kvaliteti hrane vedno preseneča, da ljudje razumejo kvalitetno hrano kot tisto, ki je bolj okusna. Meni je npr. juha iz vrečke tudi bolj okusna od kakega domačega zvarka. Da ne omenjam mastnega Gusti čipsa, ki smo ga včasih nabavljali v avstrijskem Hoferju. Kot je en prej napisal o tistem Maggy zvarku. Verjetno ima več soli in arom, da je bolj potenten od "slovenskega".
stupid-1.gif
Bistvo začimb je ... da so aromatičnega okusa in/ali vonja
cheer.gif