Kako ste prišli do stanovanja?

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
jao a še bolj neugodno krediti....pa najboljše da mladi kar spocrkamo.

ma jaz več ne vem, ej....zdaj bomo do 50 leta morali pri mamici pa očiju živeti, ker, čeprav hodimo v službo, si ne bomo mogli privoščiti stanovanja....cene katastrofalne, pol pa še nemogoče obresti pri kreditih.
confused-1.gif

mislim qrc pa kislo zelje!!!
cry12bpy.gif
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Citat:
ma kdo kakšno informacijo če bodo šle cene dol ?
cheer.gif
Iz včerajšnji financ nepremičninar Frano Toš:
"Poleg dražjih posojil in cen stanovanj, ki so na vrhu, bo na cene vplival tudi morebiten dvig DDV za nakup stanovanj z devet na 20 odstotkov, pa tudi ponudba, saj je napovedanih precej novogradenj. Cene ne bodo padale, bo pa njihova rast ustavljena, poleg tega pa se bodo stanovanja prodajala dlje časa.V Ljubljani pričakujem rast cen stanovanj še na obmestnih lokacijah, sploh proti Gorenjski, ki bo logistično dostopnejša s predorom pod Šentvidom in tako lokacijsko zanimivejša, v splošnem pa 20 kilometrov okoli prestolnice. Prostor za rast je tudi v drugih večjih mestih, vendar pa divje rasti iz zadnjih let ne pričakujem"
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik civil pravi:
In potem se čudijo da rodnost pada ...

men tud tole ne gre v glavo. Dobesedno onemogočajo razvoj mladih družin, potem pa "razglabljajo" in se čudijo zakaj je rodnost na psu.
stupid-1.gif
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Se strinjam , tako je, državi in socialni se jebe, če nimaš otrokom dat kaj za jest.Vsak gleda samo na svojo rit.
Mi smo bili lastniki manjšega stanovanja, pol smo pa kupili večje. Za dva otroka pa že ni dovolj veliko, saj je spalnica manjši prostor , otroška soba meri nekje 25 m2.
Slabo je za družine, res, še posebej, ko je evro prišo.
 

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
Citat:
Uporabnik civil pravi:
In potem se čudijo da rodnost pada ...

ja, se strinjam....kaki loleki, odstotek rojstev spet padel...etc. tako bo še dolgo, kolikor vidim, pa bomo slovenci izumrli, ker mladi plačujemo grehe prejšnjega režima (SFRJ & tito)

ko sta bila mojadva stara tolko kot jaz, sta mela 3 otrokoe, zidala sta bajto, vsako leto smo šli na morje, vsaj enkrat v mescu na kakšen family izlet, ........aaaaaaaaaa ma kje si jaz to lahko privoščim??????
confused-1.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.401
968
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik tinekr pravi:
Se strinjam , tako je, državi in socialni se jebe, če nimaš otrokom dat kaj za jest.Vsak gleda samo na svojo rit.
Mi smo bili lastniki manjšega stanovanja, pol smo pa kupili večje. Za dva otroka pa že ni dovolj veliko, saj je spalnica manjši prostor , otroška soba meri nekje 25 m2.
Slabo je za družine, res, še posebej, ko je evro prišo.

Če pa 25 kvadratov ni dovolj za 2 otroka
bonk.gif


Z bratom sem dolga leta bil v manjši sobi, pa sva imela čist dovolj prostora za vse. Ponekod se v 30 kvadratih stiska precej več ljudi kot pa 2 otroka.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Moja je bila cca 9 metrov, pa je bilo čist dovolj - postelja, dvodelna omara, miza, čez celo steno pa police z vsem, kar je mogoče.
 

tinekr

hot mamica
29. jul 2007
1.941
0
36
46
Moraš pa vedet, da je 25 m2 mansarde čist drugačna zadeva- razporeditev. Postelja je lahko samo na enem mestu, omara je prav tako lahko samo na enem mestu. Nočem, da si bi otroka delila sobo...
 

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
Citat:
Uporabnik tinekr pravi:
Moraš pa vedet, da je 25 m2 mansarde čist drugačna zadeva- razporeditev. Postelja je lahko samo na enem mestu, omara je prav tako lahko samo na enem mestu. Nočem, da si bi otroka delila sobo...


se strinjam ker trenutno živimo v mansardnem stanovanju, pa sem hotela dati nadstropno posteljo v otroško sobo da bi pol lahko oba tam spala, pa ni variante (poševen strop) edino če omaro ven vržem, a le-te nimam kam dati, in kje bodo pol cote od otrok
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
No jaz trenutno živim v 20m2 veliki garsonjeri, pa mi nič ne manjka.
smile-1.gif
 

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
Citat:
Uporabnik The_Red_Devil pravi:
Glede na cene, si lahko vsak privošči ravno 2 m2 veliko posest.

Počasi bodo začeli preurejati stanovanja v takšne luknje kot jih imajo kitajci. Postelja je obenem tudi jedilnica in omara
bonk.gif

+ wc....
confused-1.gif
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik mojamura pravi:
Citat:
Uporabnik The_Red_Devil pravi:
Glede na cene, si lahko vsak privošči ravno 2 m2 veliko posest.

Počasi bodo začeli preurejati stanovanja v takšne luknje kot jih imajo kitajci. Postelja je obenem tudi jedilnica in omara
bonk.gif

+ wc....
confused-1.gif

skupni na hodniku
bonk.gif
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
jst mam sobo 3m2 pa je zame skor čist dost, sam kšna omara mi manjka, sam nadomestim to s placom, ki ga "kradem" mati v spalnici
grin1.gif