Kako ste prišli do stanovanja?

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Citat:
Uporabnik Robbit pravi:
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Jaz pa od staršev nočem nič zato, ker se mi zdi, da sta se že dovolj namatrala, da mi pa res ni treba še kot odrasli rit odnašat.
Če imajo starši dovolj in jim pomoč otroku ne bo predstavljala prevelikega problema, naj pomagajo. Meni se zdi nekaj najbolj normalnega, da starši pomagajo otroku (tudi če ta ni več najmlajši). Seveda ne pričakujem, da se bodo starši še pri petdesetih matrali zato, da bi mene nekam nastanili, govorim za primer, kjer starši imajo presežke in hvala bogu da jih bojo dali otrokom.

Ne razumeš.
grin1.gif


Ni fora v tem, da oni ne bi imeli oz. da mi nočejo dati (ker so včasih prav tečni s tem, da mi bodo pomagali). Fora je v tem, da JAZ OD NJIH NIČ NOČEM. Ker pač ne maram dobivati pomoč od nekoga, za kogar sem ocenila, da je bolj potreben pomoči kot jaz. Koliko je ta ocena pravilna, sicer ne vem (ne brskam po denarnicah), ampak glede na to, da živita skromno, pač ne rabita še mene, da me - četudi začasno - sponzorirata.

Isto filozofijo imam tudi pri npr. parkiranju na invalide. Lahko bi (velikokrat, ker sta na celem park placu dva avtomobila), a nočem, ker pač nisem invalid. Pika.

Pridna
smile-1.gif
Imaš lepa načela.

Jaz sem od staršev lepo vzel kar so mi ponudili (nimam stanovanjskega problema) in sedaj se trudim, da bom lahko tudi jaz podobno pomagal svojemu tamalemu. Prvo redna služba, nato pa že varčevanje, da bo tamali kaj imel pri dvajsetih.

Glede invalidov pa tudi sam ne parkiram na njihovem mestu odkar sem pred Emporiumom dobil listek
grin1.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Citat:
Uporabnik Robbit pravi:
Citat:
Uporabnik kozarec pravi:
Jaz pa od staršev nočem nič zato, ker se mi zdi, da sta se že dovolj namatrala, da mi pa res ni treba še kot odrasli rit odnašat.
Če imajo starši dovolj in jim pomoč otroku ne bo predstavljala prevelikega problema, naj pomagajo. Meni se zdi nekaj najbolj normalnega, da starši pomagajo otroku (tudi če ta ni več najmlajši). Seveda ne pričakujem, da se bodo starši še pri petdesetih matrali zato, da bi mene nekam nastanili, govorim za primer, kjer starši imajo presežke in hvala bogu da jih bojo dali otrokom.

Ne razumeš.
grin1.gif


Ni fora v tem, da oni ne bi imeli oz. da mi nočejo dati (ker so včasih prav tečni s tem, da mi bodo pomagali). Fora je v tem, da JAZ OD NJIH NIČ NOČEM. Ker pač ne maram dobivati pomoč od nekoga, za kogar sem ocenila, da je bolj potreben pomoči kot jaz. Koliko je ta ocena pravilna, sicer ne vem (ne brskam po denarnicah), ampak glede na to, da živita skromno, pač ne rabita še mene, da me - četudi začasno - sponzorirata.

Isto filozofijo imam tudi pri npr. parkiranju na invalide. Lahko bi (velikokrat, ker sta na celem park placu dva avtomobila), a nočem, ker pač nisem invalid. Pika.

Podpis!
 

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
Citat:
Uporabnik jakao pravi:
do stanovanja sva prišla pred 4 leti, itak da sva bila nad cenami obupana in sva se nekak privajala na to, da bova pač podnajemnika - potem pa sva se odločila, glede na stanje na trgu, cene so začele ful rasti, sva si rekla, da je treba skočiti v vodo, se ozrla po trgu, nekaj časa spremljala in klicarila in ogledovala, poleg tega sva si naredila finančno konstrukcijo, malo midva, kolikor sva prišparala (par milijončkov), nekaj starši, ostalo pa kreda na 10 let. Evo, zdej je za nama že skoraj štiri leta plačevanja kredita, še šest let pa sva rešena. Aja, kupila sva 52 m2 v LJ, novogradnjo, s kar dobro razporeditvijo, tako da ima najino dete tudi svojo sobico. Če bo pa še eno dete, potem pa bo treba iskat alternative. A če imaš eno nepremičnino že za sabo, se mi zdi, da bo veliko bolj lažje preskočiti na večje stanovanje. (ko kupovala, sva bila oba zaposlena za določen čas, a se je tudi to sčasoma uredilo).

Skratka, včasih je treba enostavno skočit v vodo.


če sta bila oba zaposlena za določen čas mi ni jasno kkatera banka vama je na podklagi tega dala kredit?
 

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
Citat:
Uporabnik civil pravi:
Tako kot večina. S kreditom. Pač se za 10 let odrečeš določenim stvarem pa je.

koliko € pa si/sta vzela pol kredita na 10 let, pa koliko je melo stanovanje ceno, pa koliko maš zdaj obrok.
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
To je bilo še pred leti, ko so bile cene praktično za polovico manjše.

Ima kdo kakšno informacijo če bodo šle cene dol ?
cheer.gif
 

mojamura

Fizikalc
25. jul 2007
1.355
0
36
sLOVEnia
Citat:
Uporabnik civil pravi:
To je bilo še pred leti, ko so bile cene praktično za polovico manjše.

Ima kdo kakšno informacijo če bodo šle cene dol ?
cheer.gif

srečnež....mislim da cene ne bodo šle nič dol, samo še podraži se vse skupaj lahko
 

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
Pred 28timi leti sem bila prva na spisku, ki bi dobila službeno stanovanje, s kasnejšo možnostjo odkupa.
Tačas, ko sem čakala na stanovanje, mi je umrla mati, zato je oče želel, da živim doma. Tudi oče je kmalu zatem umrl in sem dedovala polovico hiše jaz, polovico pa moja starejša sestra.
Lani sem svoj del hiše prodala in kupila drugo samostojno hišo, starejšo a lepo ohranjeno in redno vzdrževano v bližini Murske Sobote, pridobila sem mir, zelenico, vrt in manjšo njivo za isto ceno ko sem prodala v Medvodah spodnji del hiše.
Tukaj res ni KC pa ne vem kaj še vse, sem upokojena zato meni selitev ni predsavljaja velikega problema, moj partner si je pa tudi po letu dni od selitve našel zaposlitev.
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Ja sej drugi kot penzijonisti niti ne prodajajo stanovanj v Lj.

Nevem kako si tp predstavljajo naši vrli politiki. Služb za mlade ni, stanovanja so vredna cela premoženja ...
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik mojamura pravi:
Citat:
Uporabnik civil pravi:
To je bilo še pred leti, ko so bile cene praktično za polovico manjše.

Ima kdo kakšno informacijo če bodo šle cene dol ?
cheer.gif

srečnež....mislim da cene ne bodo šle nič dol, samo še podraži se vse skupaj lahko

cene nepremičnin grejo zmeraj samo gor! dol bodo šle samo v primeru, če bi država tako nabila davke na njih, da si jih folk enostavno nebi mogel več privoščiti.

najemnine bodo pa za ziher šle še bolj gor...
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
Citat:
Uporabnik civil pravi:
Ni Jankovič obljubil nižje cene stanovanj ?

na podlagi česa pa on lahko to "ureja"?
cene se gibljejo glede na povpraševanje in ponudbo. in za enkrat je povpraševanja mnogo več kakor ponudbe.
 

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
Delo v Ljubljani se še nekako dobi, no vsaj moj partner s tem ni imel težav.
Stanovanja so precenjena- to ni mogoče kupiti, ne, da bi se zapufal za 30 let za malce večje stanovanje.
O politikih pa raje ne bi,
uf-1.gif
ker bi jih jaz vse dala na prisilno delo, da bi sploh vidli kako nemogoče plače imajo delavci,
ki niso imeli možnosti narediti faxa in nimajo tet pa stricev, da bi jim zrihtali kako fajn dobro plačano službo, pa še stanovanje poleg po možnosti.
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Citat:
Uporabnik Ares pravi:
Citat:
Uporabnik civil pravi:
Ni Jankovič obljubil nižje cene stanovanj ?

na podlagi česa pa on lahko to "ureja"?
cene se gibljejo glede na povpraševanje in ponudbo. in za enkrat je povpraševanja mnogo več kakor ponudbe.

Sej to tudimeni ni šlo v račun.Edino če bo zidal ...
cheer.gif
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Citat:
Uporabnik MG3 pravi:
Pred 28timi leti sem bila prva na spisku, ki bi dobila službeno stanovanje, s kasnejšo možnostjo odkupa.
Tačas, ko sem čakala na stanovanje, mi je umrla mati, zato je oče želel, da živim doma. Tudi oče je kmalu zatem umrl in sem dedovala polovico hiše jaz, polovico pa moja starejša sestra.

Ti je žal, da nisi vzela tega stanovanja? Ker danes bi najbrž dobila zanj celo premoženje.

Bivša sodelavka je službeno stanovanje odkupila za 10.000 takratnih mark. Dve leti nazaj ga je prodala za 16mio SIT.
shocked-1.gif
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Citat:
Uporabnik Tamara pravi:
Citat:
Uporabnik MG3 pravi:
Pred 28timi leti sem bila prva na spisku, ki bi dobila službeno stanovanje, s kasnejšo možnostjo odkupa.
Tačas, ko sem čakala na stanovanje, mi je umrla mati, zato je oče želel, da živim doma. Tudi oče je kmalu zatem umrl in sem dedovala polovico hiše jaz, polovico pa moja starejša sestra.

Ti je žal, da nisi vzela tega stanovanja? Ker danes bi najbrž dobila zanj celo premoženje.

Bivša sodelavka je službeno stanovanje odkupila za 10.000 takratnih mark. Dve leti nazaj ga je prodala za 16mio SIT.
shocked-1.gif

Mejduš Jazbinška in njegov zakon.
uf-1.gif
 

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
Ne ni mi žal, saj sem svoj del hiše v katerega bi morala za obnovo vložiti vsaj 10 mio sit kar lepo prodala, kajti reševala me je lokacija, ki je v bližini Ljubljane in tu gredo nepremičnine dobro v prodajo.
Če bi slutila kako je lepše tu v okolici Ms, bi se za ta korak odločila takoj isto leto, ko so me inv. upokojili.
 

jakao

Pripravnik
19. jul 2007
406
0
16
nokia
Citat:
Uporabnik mojamura pravi:
Citat:
Uporabnik jakao pravi:
do stanovanja sva prišla pred 4 leti, itak da sva bila nad cenami obupana in sva se nekak privajala na to, da bova pač podnajemnika - potem pa sva se odločila, glede na stanje na trgu, cene so začele ful rasti, sva si rekla, da je treba skočiti v vodo, se ozrla po trgu, nekaj časa spremljala in klicarila in ogledovala, poleg tega sva si naredila finančno konstrukcijo, malo midva, kolikor sva prišparala (par milijončkov), nekaj starši, ostalo pa kreda na 10 let. Evo, zdej je za nama že skoraj štiri leta plačevanja kredita, še šest let pa sva rešena. Aja, kupila sva 52 m2 v LJ, novogradnjo, s kar dobro razporeditvijo, tako da ima najino dete tudi svojo sobico. Če bo pa še eno dete, potem pa bo treba iskat alternative. A če imaš eno nepremičnino že za sabo, se mi zdi, da bo veliko bolj lažje preskočiti na večje stanovanje. (ko kupovala, sva bila oba zaposlena za določen čas, a se je tudi to sčasoma uredilo).

Skratka, včasih je treba enostavno skočit v vodo.


če sta bila oba zaposlena za določen čas mi ni jasno kkatera banka vama je na podklagi tega dala kredit?

NLB, sej ni šlo gladko, mal smo igrali na karto, da imamo račune odprte že ohoho časa in da sva zaposlena v resnih firmah. No pri nama se niso zašili, ker sva kasneje dobila službi za nedoločen čas. Recimo v SKB niso nič želeli slišati, so pa bili dojemljivi pri Bank austriji in Hypotu, a sva potem kar ostala pri NLB.

Berem pa danes v financah, da se bodo obresti jeseni kar dvignile, tako da bodo krediti postali bolj neugodni.