Kako ste prišli do stanovanja?

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
aha, pralc pa sušilc en na drugega...sam, madona maš na knap pri umivalniku
frown-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Citat:
Uporabnik Dolfe pravi:
Stanovanje mora biti vsaj toliko daleč, da nobeden od staršev ne more priti v copatah na kofe.
a025.gif

Ce pa si blizu tecne tasce, je fajn, ce edina pot vodi cez tankovsko vadbisce...
evil.gif
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Če se znajdeta dva v temle prostoru zna bit malo na tsno....Čene pa si dobro uredil...

Mene bi edino motilo, da bi po tuširanju nastala savna v tem prostoru...To se tako hitro naredi megla, da je ajoj, pa se tista voda prime na ploščice pa na steklo in ostanejo fleki...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Savne ni, mam nad tuš kabino urejeno zračenje z precej močnim ventilatorjem. Zaenkrat delo kar OK opravlja. Če pa to nebi pomagal se pa sam vrata pustijo odprta pa je
grin1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.324
5.843
113
pri taščici
Štos vsega je v tem da kot mulci (in smrklje ponavadi še bolj) zapravijo vsak € ki ga zaslužijo me dpočinitcami ali kako drugače. Če bi od 15-25 leta nekaj šparali bi bilo treba vzeti nekaj manj kredita. Pa ne mi sedaj da ste študirali do 25 leta lia pa celo do 30. Ker, če ste ŠTUDIRALI potem upam da so vas naučili kako dobiti nadpopvprečno plačo in s tem tudi veliko kredita na malo obodobje.
No jaz nisem študiral(no potem kasneje ob delu)sem raje delal (malo tudi na črno) in po spletu "nesrečnih" okoliščin sem se pred 13 meseci znašel v lastni garsonjeri. Brat mi je posodil toliko kolikor sem mu letos aprila bp vrnil ko se mi je iztekla NSVS.

Če pa nas bo kdaj več in bomo rabili več bo moral pa še tisti ki bo hotel biti zraven, kaj zraven dati ali pa se vsaj približno "zrelo" obnašat
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
no, jst sem tut ena tistih srečnic, ki so ji starši lahko privoščili precej komot stanovanje (selitev načrtovana za konec leta), ampak moram kontrirat tistim, ki mislijo, da se tistim, ki so stanovanje dobili podarjeno, to zdi samoumevno in da tega ne znajo cenit. OK, seveda je precej tudi takih, pa vseeno.

Jst še kako cenim to, da mi ne bo treba zaradi tega bit zakreditirana 10 ali 20 let in gledat na vsak tolar, saj so starši to zaslužili z lastnim delom in trudom, večletnim odpovedovanjem mnogim stvarem, dokler fotrova firma ni zalaufala. Še kako se spomnim otroštva, ko ni bilo denarja za recimo sadni jogurt, ampak se je kupoval samo navadni (ki ga ne maram), ko niti pomislit nisi smel, da se bo kupilo kaj drugega kot nujne zadeve. In ja, spomnim se tudi časa, ko je firma šele štartala in se je šparalo na vseh koncih-od cunj, zimskih počitnic in tako naprej.

Je pa res, da se je včasih dalo narediti več za manj denarja-starša sta z malo prihranjenega denarja, a z veliko volje in truda ne le odplačala stanovanje, v katerem smo živeli, ampak sta zraven zgradila še vikend-res, da smo ga večino sami zgradili, a tudi za material in podobno je potrebno dati denar. Pa smo šli kljub temu na vsako leto na morje.
cool-1.gif
 

TuTuRuTu

Fizikalc
14. avg 2007
120
43
28
Ljubljana
Pozdravljeni,

Moram priznati, kapo dol tistim ki pri svojih srednjih 20-tih že imajo svoje stanovanje in se ne ubadajo s tem € sem, € tja..kako hudimana prišparati čimveč v čimkrajšem času..itd.. Zase lahko rečem da sem ob prvih prihodkih ravnal kot večino potrošniško usmerjenega ljudstva.. Kupi kar so ti sanje velevale pri 18:).. Danes z prihodki našparam(investiram) vendar krepko premalo da bi v uglednem času dosegel tistih 130k€ kolikor bi koštalo neko "normalno" stanovanje.. Zato se bom moral poslužiti kredita kot ne vem 80% ljudi, ki rešujejo stanovanjski problem. Bega me samo eno, namreč nebi rad imel 25 let kredita na glavi, ob negotovosti v kateri živimo. Temu bi se rad izognil. Če ima kdo idejo kako, ga z veseljem poslušam.
Vsem ostalim pa, čimmanj življenskih napak, ter dober donos.

Lp
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
A ti poznaš kakšnega pri 20 letih, ki ima že svoje stanovanje? Tak si ga zagotovo ni kupil s svojimi žulji, zato ne vem zakaj bi mu kapo dol dajal. Tak ima verjetno dobre starše al pa pravkar umrlo staro mamo, ki je vnučku pustila "Jazbinškovo" stanovanje.
 

TuTuRuTu

Fizikalc
14. avg 2007
120
43
28
Ljubljana
Nisem rekel pri 20, ampak sredi 20. Torej mislim sem tam pri 25. Ja tudi taki obstajajo. Vendar so začeli o tem razmišljat pri
19. Žal sem bil jest takrat še preveč zelen.
Sicer pa nikoli ni prepozno.

Lp
 

Jerez

Pripravnik
27. jul 2007
561
0
16
Preurejam 150m2 mansardo, ki je bila prej samo golo podstrešje brez vsega. Še sekundarne kritine ni imela. Sam sem zmontiral strešna okna, naredil pregradne stene, za knauf sem pa imel mojstre, ki so me lepo osušili
grin1.gif

V kratkem bo not parket in ploščice, potem pa vselitev, upam da že letos
cheer.gif

Vzel sem pa kredit za 7 let, vendar samo 3 mio, da me ne stisne preveč...
Pa hvala fotru, da mi je odstopil podstrešje
grin1.gif
 

karantanka

alterka & vizitka 2007
19. jul 2007
7.108
0
36
Notranjska
www.mojaknjiga.si
Se pardoniram me je št. zavedla. Po moje se tudi tisti pri 25 letih ukvarjajo z krediti. Razlika je le v tem, da so prej začeli razmišljati kako pa kaj oz. imajo pametne starše, ki pri vzgoji niso pozabili lekcije o denarju in šparanju.



Jaz sem tudi že večkrat pomislila na to, zakaj nisem prej začela razmišljati o šparanju inp. Pa če pogledam sedaj nazaj kaj sem pa hotla šparat. Tisto kar sem prek študenta zaslužila sem sproti porabila za malico in prevoz v šolo/faks. Sicer sem prišparala tudi kaj sam to je bil drobiž v primerjavi z cenami hiš/stanovanj.



Ko pa sem se zaposlila pa sem takoj začela intenzivno delati na tem, da je treba XXX prišparati na mesec, če hočeš, da bo nekoč nekdaj neka kamra. Lahko pa pogledam nekaj sošolcev, ki so takoj po osnovni šoli šli delat, nekaj jih je potem naredilo še srednjo šolo. In kaj imajo? Nič kaj več kot jaz. Zakaj? Zato ker so po desetih letih delovne dobe obtičali na delovnih mestih, ki prinaša manjši denar kot ga je moja prva služba.
 
Nazadnje urejeno:

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Ma kdor ima vsaj malo zaledja pri starših, mislim, da ni tako težko. Je pa res, da mora biti taka oseba nezapravljiva, imeti dobro plačo (čeprav pri 25 je to težko, glede na to, da marsikdo še študira takrat) seveda pa mora tudi sam zraven kaj narediti, tako kot ti recimo karantanka
wink-1.gif


Za tiste, ki jim je bilo pa stanovanje ali podarjeno ali so imeli veliko pomoč s strani staršev pa upam, da res cenite to.

OFF: tuturutu:
shocked-1.gif
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Jaz sem tudi eden tistih, ki ima glede tega srečo.
Jazbinškov zakon + dovolj vztrajnosti, da sva s sestro takrat starše prepričala, da odkupimo naše in babičino stanovanje. Njima se je to takrat zdelo kot kraja državljanov - saj so prispevke in davke plačevali velo življenje.
wink-1.gif
Socializem pač. Oba s sestro sva dala nekaj zraven (naša družina ni glih bogata) in tako je iz 12.000 DEM (dve stanovanji) nastalo 300.000€.

Delček tega "koristim" jaz. Je majhno (40m2) a malo drobiža dodam zraven in bo večje. Nad neko neobremenjeno osnovo je lahko nadgrajevati.
 

Swifthead

Pripravnik
14. avg 2007
366
0
16
LJ
www.mercedes-amg.de
Danes je mladim težko priti do parcele kaj šele da bi gradili hišo in potem še opremljali....ti tut 50let kredita ne pomaga!

Za stanovanje pa tut rabš pomoč staršev in kredita.......

Sam kruta resnica je da bodo nekateri (večin) celo življenje podnajemniki..........
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.293
1.061
113
no to je v tujih državah že stalna praksa.... podnajemnik do smrti....
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik novaa pravi:
no to je v tujih državah že stalna praksa.... podnajemnik do smrti....

Pa plačujes recimo 350€ najemnine, al pa vzameš kak kredit na recimo 15 let,
pa plačujes 400€ obroka, al pa še to ne.
cool-1.gif


Tak da podnajemnik celo živlenje je bedarija, glede nato da si kak kul kredit zrihtas...