Kako BMW WallisMotor odstrani strešno okno

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Če je firma, ki je delala nadgradnjo menjavo strehe tudi homologirala, potem je vsaj to poštimano (V KR ZDju so pred leti dali na Češko predelati rešilca, ki je prišel nazaj s xenon kitom. Ampak predelovalec vozila je tudi to homologiral kot del nadgradnje in vse je bilo vsaj papirno urejeno.)
Jaz bi to resnično rad videl. Že za zaradi tega, ker j.bejo navadno rajo na izredne tehnične za nehomologirane malenkosti v primerjavi s tem posegom.
Dodatno pa zardi tega, da vidim kdo je ta firma ki zna narest a-test da gre skozi homologacijski postopek, ne samo aa prepisujejo papirje od drugih organizacij.


Da, drugač se res zdi, da je Wallis zajebal Porsche, ker razpis iz aviona očitno ni bil narejen za BMW.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Kaj točno bi rad videl, v cit. odstavku sta dve povedi?

Nekdo, ki dela nadgradnje za rešilca bi tako odstranitev šibedaha verjetno znala narediti v skladu s predpisi in jo tudi ustrezno homologirati. Navadna avtokleparska delavnica pa nima znanja ne za eno ne za drugo.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.720
6.312
113
Dobil bo tozbo s s trani Wallisa zaradi klavet in lazi. 100%.
Bo pa se odgovoril na tozbo, ni to neka strasna rec.

Pa wallis bo moral se povedat zakaj je drzavi prodal avto s stresnim oknom (ki ga ni), ni pa dal zraven dela ki ga je izgradil. Menda ga je neki stranki vgradil in to zaracunal BMW AG v okviru garancije.
Ker si z wallisom ocitno na ti, ti lahko se povedu kok je stresno okno po ceniku vredno. Ker to je tko kot da jaz teb avto prodam, odmontiram dol anteno in jo nekomu drugemu prodam.

Tak BMW brez stresnega okna ne obstaja. Ce bi, bi wallis kot pooblascenec enostavno (in tud cist po pravilih) zamenjal streho. Tako je pa ni mogel ker gre za L izvedbo in so morali predelat streho “kratke” sedmice.

sicer sem mnenja da ni to najhujsa stvar ki se je zgodila v zadnjem casu in da je drama brezveze ampak glede na to kako se vodstvo wallisa obnasa do ostalih podjetij jim pa cist privoscim da pojejo govno ki so ga proizvedli.

In preden se vzges na 1000 obratov, odgovor BMWja (ne wallisa) je da ni takega avta brez sibedaha. Ne obstaja.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
Wallisu je tudi popolnoma vseeno za gdpr, ker drugače mi ne bi brez privolitve pošiljali reklam na mail. Kje so dobili moj mail tudi ne vem, ker jaz jim ga nisem dal. Bmwjem pridem še najbližje pri štosih o žmigavcih.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Bo pa se odgovoril na tozbo, ni to neka strasna rec.

Pa wallis bo moral se povedat zakaj je drzavi prodal avto s stresnim oknom (ki ga ni), ni pa dal zraven dela ki ga je izgradil. Menda ga je neki stranki vgradil in to zaracunal BMW AG v okviru garancije.
Ker si z wallisom ocitno na ti, ti lahko se povedu kok je stresno okno po ceniku vredno. Ker to je tko kot da jaz teb avto prodam, odmontiram dol anteno in jo nekomu drugemu prodam.

Tak BMW brez stresnega okna ne obstaja. Ce bi, bi wallis kot pooblascenec enostavno (in tud cist po pravilih) zamenjal streho. Tako je pa ni mogel ker gre za L izvedbo in so morali predelat streho “kratke” sedmice.

sicer sem mnenja da ni to najhujsa stvar ki se je zgodila v zadnjem casu in da je drama brezveze ampak glede na to kako se vodstvo wallisa obnasa do ostalih podjetij jim pa cist privoscim da pojejo govno ki so ga proizvedli.

In preden se vzges na 1000 obratov, odgovor BMWja (ne wallisa) je da ni takega avta brez sibedaha. Ne obstaja.

Z Wallisem nisem na Ti, tam nikogar ne poznam niti ne vozim BMW. Sem pa imel na žalost to čast, da se delal z ljudmi, ki tašne in drugačne razpise pripravljajo (na Policiji, da ne bo pomote) in ne verjamem, da je to Wallis delal ma svojo roko.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
"in ne verjamem, da je to Wallis delal ma svojo roko."

To se tudi meni ne zdi verjetno. Sam bi prej rekel, da je BMW "dvorni" dobavitelj policije (avti in motorna kolesa) že "od nekdaj" in da ni bil namen kupiti nič drugega kot BMWjevo podaljšano sedmico. Lahko pa so imeli v komisiji za pripravo razpisa nekega "bezbednjaka" (danes bi se lepše reklo: varnostno ozaveščenega človeka), ki pri tem, da na strehi ne sme biti šibedaha ni popustil.

Ta pogoj je nato šel v razpis, ampak z Wallisom je bilo verjetno že ob prejemu razpisnih pogojev dogovorjeno, da naj pač nekaj zrihtajo, toliko da bo pogojem razpisa zadoščeno. In so tako verjetno pač zrihtali po načelu "volk sit in koza cela".
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.807
4.304
113
Jaz sem za to, ker je vozilo za varovane osebe, da se gor namesto okna zmontira en majčken mitraljez,
s tem povišajo standard zaščite in upravičijo strešno okno. Pa še en vojak dobi službo več!

1643129250606.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek in tony

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
ksz
Mene samo zanima zakaj pri pogojih - npr- moč ne zahtevajo določene zmogljivosti ali razmerje teža/moč. Odgovor je verjetno v tem da je razpis napisan po specifikaciji že izbranega vozila, ne zdi se mi pa logičen kriterij.
 

Priponke

  • Pogoji.jpg
    Pogoji.jpg
    9,5 KB · Ogledi: 122
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in tony