Kako BMW WallisMotor odstrani strešno okno

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.253
269
83
38
Ljubljana

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
271
83
Verjetno bodo pometli pod preprogo. Glej na to z dobre strani: vsako glavo, odsekano politiku (tudi če z alu ploščo), bomo navadni smrtniki pozdravili z navdušenjem :evil:
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
271
83
Je pa stupid: Audija vržejo ven zaradi podatka o kotalnem uporabu gume, k ga lahko vidijo na netu, tile pa švasaparat v roke pa juriš. Če bi moral stavit bi rekel dvoje: prestiž (bemflca) ali pa še z večjo verjetnostjo kakšna provizija vmes.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
To je pa tako, ko pri nas ljudje vse verjamejo, kar piše. Naj avtor tega BMWBLOG še napiše, kako je hotel zase dobiti nadomestne dele z nekimi specialnimi popusti, čemur do se uprli in nato se je začelo natolcevanje.

Najprej to jih kovali v zvezde in pljuvali po Avto Aktivu. Ko niso dobili, kar so želeli so spremenili ploščo in začeli nabijati Wallis.

Kar se pa tiče razpisa. Nič se ne zgodi brez, da bi bil naročnik o tem obveščen. BMW, ki ga ima avtocestna policija ima celo streho "prešvasano". Zakaj? Zato, ker so morali kupiti policijske lučke točno pri določenem proizvajalcu in so morali ojačati streho, ker je prevelika obremenitev pri večji hitrosti. Da ne govorim o tem, da se pri višji hitrosti ne morejo pogovajat v avtu.

Rešitev seveda obstaja; menjava strehe z integriranimi lučkami, kot imajo to v Nemčiji. Pri nas seveda ne gre, ker dobavitelj opreme ne bi dobil posla.

Kar pa se tiče 7-ke. Nič narobe, če se to naredi skladno z navodili proizvajalca. Bolj so problem naši razpisi. V Nemčiji so policijski avti naročeni za policijo; prilagojeno vzmetenje, zavore, prostor za orožje, Notruf ipd. Pri nas pa navadni Capturji, Golfi ipd. Ni čudno, da avto nima ustreznih voznih zmogljivosti in pričakovane življenske dobe.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Je pa stupid: Audija vržejo ven zaradi podatka o kotalnem uporabu gume, k ga lahko vidijo na netu, tile pa švasaparat v roke pa juriš. Če bi moral stavit bi rekel dvoje: prestiž (bemflca) ali pa še z večjo verjetnostjo kakšna provizija vmes.
Tukaj ni provizije. Travme tistega, ki je pisal razpis. Sicer se pa za tak namen kupi Mercedes razred S in pika.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81, sajkek in sole

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Sam men neki ni jasn. A zdej lahko en lokalni šlosar mal izreže aluminij in ga pošvasa not v luknjo od strešnega okna, pa pol mal pokitajo pa posprejajo vse skupaj in se nič ne vidi na novem avtu za 100+ jurjev?
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Sam men neki ni jasn. A zdej lahko en lokalni šlosar mal izreže aluminij in ga pošvasa not v luknjo od strešnega okna, pa pol mal pokitajo pa posprejajo vse skupaj in se nič ne vidi na novem avtu za 100+ jurjev?

Wallis ni lokalni šlosar. Imajo vse naprave za delo z aluminijem, vse certifikate z delo z aluminijem in tudi ustrezno šolane ljudi. Ampak to je Alter, kozolčar je seveda doktor za pooblaščeni servis, ki seveda ne zna nič narediti in računa kot zlatar.

Biti pooblaščen serviser ni tako enostavno. In verjemi, da tole ni delal en vajenec, ki je prvič videl avto za 100k EUR.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.208
4.689
113
Meni deluje, da se zgodba začne prej ...
Navadno vozilo (torej brez oklepa), kjer v razpisu eksplicitno piše, da ne sme imeti strešnega okna. Zakaj le? Kak smiseln razlog? Ali samo zato, da se nekoga izloči in forsira drugega ponudnika? Potem se neka garnitura uradnikov pri razpisu menja in naenkrat nekdo nima več izključne prednosti, drug pa prilagodi stvari, da zadosti prvotnim neumnostim.
Vprašanje, če predelava dejansko homologirana (močno dvomim), pride na vrsto šele po razrešitvi te prve uganke.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Meni deluje, da se zgodba začne prej ...
Navadno vozilo (torej brez oklepa), kjer v razpisu eksplicitno piše, da ne sme imeti strešnega okna. Zakaj le? Kak smiseln razlog? Ali samo zato, da se nekoga izloči in forsira drugega ponudnika? Potem se neka garnitura uradnikov pri razpisu menja in naenkrat nekdo nima več izključne prednosti, drug pa prilagodi stvari, da zadosti prvotnim neumnostim.
Vprašanje, če predelava dejansko homologirana (močno dvomim), pride na vrsto šele po razrešitvi te prve uganke.


Navadno je tako; nekdo, ki dela te razpise ima neke osebne preference. Tukaj ni podkupnine, to pride drugje. Potem najde avto, ki mi je všeč. V tem primeru BMW. Dobi vse tehnične karakteristike in se razpis napiše na BMW. Seveda ta oseba pozabi preveriti, da avto s brez strežnega okna ni mogoče naročiti. Dostikrat pa se zgodit tudi, da od časa, ko se odločijo, da bodo aredili razpis, pa do dejanskega razpisa mine toliko časa, da proizvajalec že naredi kakšno spremembo, ki je v času, ko so zbirali podatke še ni bilo.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.982
2.713
113
Navadno je tako; nekdo, ki dela te razpise ima neke osebne preference. Tukaj ni podkupnine, to pride drugje. Potem najde avto, ki mi je všeč. V tem primeru BMW. Dobi vse tehnične karakteristike in se razpis napiše na BMW. Seveda ta oseba pozabi preveriti, da avto s brez strežnega okna ni mogoče naročiti. Dostikrat pa se zgodit tudi, da od časa, ko se odločijo, da bodo aredili razpis, pa do dejanskega razpisa mine toliko časa, da proizvajalec že naredi kakšno spremembo, ki je v času, ko so zbirali podatke še ni bilo.

No tega pa v našem slovenistanu ne verjamem. Ti torej praviš, da je nekdo, ki pripravlja razpis in npr. zahteva medosno razdaljo 4324mm in da so na sredini maske vsaj 4 krogi, to dela zato, ker je njegov deda vozil audi, njegov oča audi in je od mladosti zaljubljen v Audi? Ne vem, zakaj bi bilo tukaj drugje kot pri večini ostalih razpisov - leva roka, desni žep.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl in sad

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
No tega pa v našem slovenistanu ne verjamem. Ti torej praviš, da je nekdo, ki pripravlja razpis in npr. zahteva medosno razdaljo 4324mm in da so na sredini maske vsaj 4 krogi, to dela zato, ker je njegov deda vozil audi, njegov oča audi in je od mladosti zaljubljen v Audi? Ne vem, zakaj bi bilo tukaj drugje kot pri večini ostalih razpisov - leva roka, desni žep.

Ti povem iz lastnih izkušenj, da je tako. Podkupnin tukaj ni, to sledi pri servisiranju... BMW je tukaj ne pomemben. Gre za en avto. Bistvo je v masi vozil... Tam se ve, kdo dobiva razpise skupina Porsche in Renault. Letos izjema Toyota, pa še to zato, ker niso imeli probleme z dobavami. Bo pa tukaj malce jebe, ker ni utečen kanal kot v preteklosti... kar se servisov tiče.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si


:valjamse:
No ja, tudi BMWblog ima svojo agendo zadaj. In ne upošteva (ali pa ne ve), kako tečejo razmerja in informacije (tudi o tem, kdo je naročil kateri avto in zakaj) med uvoznikom, trgovci, naročniki na razpisih in podobno.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.298
62
48
V clanku se na momente res pretirava, ampak mene zanima naslednje, kar v clanku ni navedeno
So pooblasceni za predelavo vozil?
In kako so avtomobil homologirali?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
V clanku se na momente res pretirava, ampak mene zanima naslednje, kar v clanku ni navedeno
So pooblasceni za predelavo vozil?
In kako so avtomobil homologirali?

So poobalseni. Ne vidim pa razloga, zakaj bi avto homologiral? Ce ima avto stresni okno ima narejene vse ojacitve. Te ojacitve so med stropom (se pravi tapeto) in streho (plehom).

Enostavno zamenjas celo streho z novo. Ojacitve pod streho in tapeto ostanejo. Trdnost se kvecemu poveca, ker streha nima vec luknje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N