Zabava za ljudi brez imetja

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Nemoralno je to, da je Šefir naredil na Stožicah miljonsko luknjo, da so propadla podjetja, da so ljudje naredili samomor, ker so ostali bre vsega, da ima vedno isto tožilko, da mu sodišče nič ne more, da so mu odpisali miljone EUR. To je nemoralno.

Nemoralno je tudi to, da imamo predsednico države, debelo Berto, ki je ve, kako je njem mož prišel do Ruska dače, da si je izplačevala minimalno plačo, osalo pa preko devidend, ipd. To je nemoralno.

Kot tudi to, da se potem taki gnoji slinijo ob neki dobrodelnosti, ki so pokradli bistveno več, kot smo včeraj zbrali denarja. Pišem zbrali zato, ker sem tudi sam daroval kljub temu, da nam je država uvedla prisilni davek.

Ko, kar je pa naredil Čeferin pa kapo dol. Vsi državniki skupaj z šerifom vred tega niso sposobni. S tem, da Svobodo deli naš denar, ki ga prisilno plačujemo v proračun. Čeferin je dosegel, da so prišle svetovne zvezde, da so nekateri gasilni in reševalci dobil karto v zahvalo, da bodo ljudje dobili denar... Velik človek.
Nekateri, ki se imate za podjetnike, še vedno ne veste, kaj je javno-zasebno partnerstvo. :bonk:
 
  • Haha
  • Objave ne odobravam
Reactions: Matey, B81 in tomi

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.249
113
Zbrali so 3,5 milijona. Lep znesek. Pa vsi so morali plačati, Čeferin nikomur ni zrihtal gratis vstopnic.
F6JR7IsXgAAIip2.jpg
 
5. apr 2015
1.335
691
113
Ampak še vedno ne vemo, kam gre ta denar oz kako bo porazdeljen. Saj žrtev poplave je lahko marsikdo.

Vse lepo in prav.. Miljoni zbrani tu, miljoni tam.. Hiše, zemljišča pa še vedno odplaknjena in ljudje brez vsega.

Nikoli se pa nisem vprašal kam oz koliko oz komu ta denar potuje,če sploh na prave račune.

Ali kako?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in BuDi

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ampak še vedno ne vemo, kam gre ta denar oz kako bo porazdeljen. Saj žrtev poplave je lahko marsikdo.

Vse lepo in prav.. Miljoni zbrani tu, miljoni tam.. Hiše, zemljišča pa še vedno odplaknjena in ljudje brez vsega.

Nikoli se pa nisem vprašal kam oz koliko oz komu ta denar potuje,če sploh na prave račune.

Ali kako?
Predvsem na nivoju občin bo šel ta denar tudi na prijateljske račune. Kot so šla sredstva za obnovo po potresu tudi za obnove vikendov, ki so bili nekaj deset kilometrov od potresa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Ampak še vedno ne vemo, kam gre ta denar oz kako bo porazdeljen. Saj žrtev poplave je lahko marsikdo.

Vse lepo in prav.. Miljoni zbrani tu, miljoni tam.. Hiše, zemljišča pa še vedno odplaknjena in ljudje brez vsega.

Nikoli se pa nisem vprašal kam oz koliko oz komu ta denar potuje,če sploh na prave račune.

Ali kako?

Zna bit da bo ta denar za infrastrukturo.... Ceste, elektrika, vodovod, kanalizacija, mostovi,.... ipd.. Ali za nakupe nove opreme gasilcem, CZ in vsem ostalim službam katere so pomagale.

Da tudi kaki zaselki z "par" hišami dobijo nazaj asvalt, vodovod,....... Tam kjer ni ravno "fancy" in bi prebivalci znali izviseti.

Vsaj upam da bo tako. Koliko % bo poniknilo kje med "lokalne šerife" pa....

Privat lastnine pa mislim da z donacijami ne bodo pokrivali.

Če sem pa kakega kozla ustrelil bo pa kdo drug povedal.
 

hgard

Majstr
22. jul 2007
4.035
488
83
Je sploh v Sloveniji dovolj gradbenih firm, da bi delale za tak znesek? Če ne bo konkurence bodo šle cene v višave, kvaliteta bo pa v podnu.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Zna bit da bo ta denar za infrastrukturo.... Ceste, elektrika, vodovod, kanalizacija, mostovi,.... ipd.. Ali za nakupe nove opreme gasilcem, CZ in vsem ostalim službam katere so pomagale.

Da tudi kaki zaselki z "par" hišami dobijo nazaj asvalt, vodovod,....... Tam kjer ni ravno "fancy" in bi prebivalci znali izviseti.

Vsaj upam da bo tako. Koliko % bo poniknilo kje med "lokalne šerife" pa....

Privat lastnine pa mislim da z donacijami ne bodo pokrivali.

Če sem pa kakega kozla ustrelil bo pa kdo drug povedal.
Se pravi za vse kar ze placujemo namenske davke.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Se pravi za vse kar ze placujemo namenske davke.

Se strinjam, po drugi strani pa je škoda tolikšna, da bi potrebovali konkreten % letnega BDP-ja za popolno sanacijo.
Kako si predstavljaš takšno sanacijo?

Pomoč iz EU, tujine in "privat" donacije ter dodatno zadolževanje države je praktično neizbežno.

Realno pričakovati od države da bo enostavmo "pokrila" razsežnost tolikšne škode je iluzorno. Sploh v luči deficita proračuna in trenutne javne porabe.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Moja pricakovanja se precej razlikujejo od tega kar vidimo v realnosti.

namrec ze s temi davki do zdaj infrastruktura ni vzdrzevana ali pa je neobstojeca,

tak da se bojim da bo tu isto.

ce pa bodo obcine pa ostali zdaj s tem denarjem infrastrukturo porihtali kot se spodobi pa ni problema.

ampak vsi vemo da je to nemogoce pri nas.
 

B81

22. jul 2007
34.483
8.957
113
Se strinjam, po drugi strani pa je škoda tolikšna, da bi potrebovali konkreten % letnega BDP-ja za popolno sanacijo.
Kako si predstavljaš takšno sanacijo?

Pomoč iz EU, tujine in "privat" donacije ter dodatno zadolževanje države je praktično neizbežno.

Realno pričakovati od države da bo enostavmo "pokrila" razsežnost tolikšne škode je iluzorno. Sploh v luči deficita proračuna in trenutne javne porabe.
V prejšnji tarči so lepo povedlai, kako bi prišli do denarja. 2.5 MRD imamo, ko se bo naredil popis, pa se zadolžimo ipd...
ampak ne, mi naredimo to drugače.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
V prejšnji tarči so lepo povedlai, kako bi prišli do denarja. 2.5 MRD imamo, ko se bo naredil popis, pa se zadolžimo ipd...
ampak ne, mi naredimo to drugače.

Donacije so bile prostovoljne.... Prav tako je prostovoljna fizična pomoč žrtvam....

Kdor je želel je doniral, kdor je želel je pomagal/pomaga.

Nekateri so z lastnim vplivom "zbrali" milijonske donacije, drugi pač "samo" komentirajo/komentiramo in modrujejo/modrujemo. Vsak po lastnih močeh in zmožnostih.

Kje bo ta denar pristal, pa ni stvar mene ali zelo verjetno kogarkoli iz alter foruma. Lahko pa komentiramo in komentiramo.