Kaj vas moti pri vašem avtu?

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
jaz dodajam še eno na seznam za clio 4.

brisalci je*ejo, spet.

2 leti nazaj zamenjano komplet vse, spet so počasni, nehajo vmes itd.

prekleti šalabajzeri.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Pa kupu si kliota, ne premije. Tako to mora bit. Prejšnji teden pridem na VW servis se zmenit za 1. servis na polotu po enem letu. Najprej me prepričujejo da ni treba ker ima long life in 30.000 km ali 2 leti. Vstrajam da hočem menjavo olja sedaj po enem letu in 12 k km. Pa še kr vstrajajo da ni treba. OK, vam moj denar smrdi, ni čudno da vag ne zdrži več kot 5 let, če se mora turbina v tisti brozgi vrteti. Na koncu popoustijo, 162 EUR bo ta petek za ta kao servis. Vse lepo in prav. Pa reče možakar. Kle vidim, da vam moremo še sos sistem posodobit. Ja hvala, drugače bi ga čez 2 leti posodabljal po long life postopku. Pa malo me opozori, da bo OTA updajt nevem česa nekje marca. OK naj se posodablja na parkplacu, sam upam da se bom po šalabajzastvu še z parkplaca odpeljal. Pa reče nismo še končali, sledi vpoklic marca ali aprila in sicer menjava komplet armaturne plošče. Iz sistema pa se še ne vidi zakaj. Slab material ali kej drugega. Pa hebemti velecenjen vag. Do lani je bil ta model 3,5 let na tržišču, oni pa še kr falš armaturke noter tiščijo. Vse bojo razšraufal zaradi svojega šalabajzarstva, nikoli več ne bo isto kot je bilo. Komaj čakam ta cirkus.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi, krko in tony

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.400
113
ksz..

Mene moti na avtu, da moram 7x pritisnit na ekran, da izklopim ESC oz ASR. Safety not first.
Sam res...
Npr. Passat 2014 je ob šaltheblu še imel posebej gumb za izklopiti ESC.
(Uporabljal izključno ob zimskih razmerah, ko se je bilo npr. potrebno "izkopati" z kakšnega parkirišča.)

Passat 2018 posebnega gumba za izklop ESC-ja več nima, ampak treba 3-4x tapniti po tačskrinu.
Ima pa zraven šalthebla še malo več "blank" gumbov kot 2014... ...to pa ja... :bonk: :zavijazocmi:
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Pa reče možakar. Kle vidim, da vam moremo še sos sistem posodobit. Ja hvala, drugače bi ga čez 2 leti posodabljal po long life postopku. Pa malo me opozori, da bo OTA updajt nevem česa nekje marca. OK naj se posodablja na parkplacu, sam upam da se bom po šalabajzastvu še z parkplaca odpeljal. Pa reče nismo še končali, sledi vpoklic marca ali aprila in sicer menjava komplet armaturne plošče. Iz sistema pa se še ne vidi zakaj. Slab material ali kej drugega. Pa hebemti velecenjen vag. Do lani je bil ta model 3,5 let na tržišču, oni pa še kr falš armaturke noter tiščijo. Vse bojo razšraufal zaradi svojega šalabajzarstva, nikoli več ne bo isto kot je bilo. Komaj čakam ta cirkus.
Cliota bi nabavil. Tam ne bi bilo nobenih vpoklicov, pa vse dela bp. Tudi če klima na polno ne odrosi prednjega stekla.
 
  • Všeč mi je
Reactions: WeWatchingYou

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.819
113
aja na alterju smo... to je gumb, ki ga rabiš bolj pogosto kot žmigavce

jaz imam še vedno fizičnega pri menjalniku. rabil ga nisem še nikoli. pri nobenem avtu.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Čaki, kak pa potem pri lubici parkiraš z ročno direkt med dvemi vozili? Da se ve, kdo je džek.
Sej drugače tudi ostali niso imeli gumba za ESP izključit, temveč kvečjemu TCS. Ampak saj veš, na Alterju za strokovnake, je to vse eno in isto :).
Sam, če izklopiš ESP se bolj mačo sliši, kak te si to džek.

Jaz drugače varovalko ven cuknem, tak da tudi ABSa pol ni več. Edino moram malo razmislit za naprej, ker zadnjič je zadeva malo draga prišla, ko sem moral prednjo roko, feltno, gumo, pa še robnik sosedu plačat. :oops1: :jok: :evil:
 
  • Haha
Reactions: Hanzi

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.928
113
najrajš na babi
Seveda imajo tudi ta gumb. Lahko izklopiš TCS, ali ESP ali pa esp daš v sport program. Tak je vsaj na našem službenem golfu.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
No, daj poslikaj nam ta izklop ESPja ;). Pa ne mi o sport programu ESP-ja, če sem prav pogledal se tukaj pogovarjamo o izklopu ESPja.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Obicajno se ob prebiranju navodil za uporabo zve kaj se pravzaprav sploh izklopi in v kak namen, ko se pritisne dolocen gumb (oz. se ga natapka). Zna bit clovek presenecen kaj vse se najde v navodilih.
(Jaz sem pri sebi ugotovil da ima isti gumb dvojni pomen..enkrat izklop pomagal, drugic povecana trakcija...navodila rulz :cheer:).
 
Nazadnje urejeno:

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.819
113
No, daj poslikaj nam ta izklop ESPja ;). Pa ne mi o sport programu ESP-ja, če sem prav pogledal se tukaj pogovarjamo o izklopu ESPja.
1639606752370.png


tole je iz navodil od mojega opfla

ne trdim pa, da je res, kar piše v navodilih

pri škodi prideš pa najdlje do "sport" espja.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
baje znan problem, svinjarija se nabere v kanalu pa slej ali prej zariba ali če imaš srečo zalije motorček. bom zalil mehanizem z wd40 pa bomo vidli :D