Kaj vas moti pri vašem avtu?

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Aha, to nisem vedel, pri 5 let starem/novem mercedesu to nebi smelo bit težava - upam vsaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Obenem bi rad opozoril, da se stvar rešuje na napačnem koncu: takšne čudne težave je treba reševati sistematično in tako, da se najprej menja najcenejše komponente, šele nato dražje.

Cevke so nekaj desetakov in verjetno najcenejši del celega zavornega sistema...

Možnosti za vzrok težave je še veliko, razdreti je treba čeljusti in preveriti kakšno je stanje gumice in batka v njih... In preveriti, če obstaja vpoklic, ki opisuje to težavo, nenavsezadnje je lahko težava v ABS/ESP enoti...

Možno je tudi, da je kvaliteta diskov tako slaba (mimogrede, menjava ploščic se zdi čisti strel v prazno), lahko so preprosto premajhni za tako spredaj težak avto... Vredno bi bilo poskusiti s kakšno najdražjo verzijo (nezluknjanih in nenarezanih) Zimmermanovih diskov..
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.154
113
Aha, to nisem vedel, pri 5 let starem/novem mercedesu to nebi smelo bit težava - upam vsaj.
Lahko je ležaj oziroma pesto, lahko tudi zavorni cilinder da ne spušča lepo nazaj kot je Tony napisal in podobno. Pomembno je da se gre po vrsti in se izključuje vzroke . Tega na servisu ne delajo, kao ni časa. Potem pa je na tebi da najdeš takega mehanika ali pa iz lastnega veselja. ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Glej če avto pelješ (kot vedno) na pooblaščenca, pričakuješ da znajo ugotovit vzrok tresenja pri zaviranju.
In ja, vse so pregledali, pa je po 1.000 km spet začel trest.

Trese pa od letos poleti po cca 80.000 prevoženih.

Pesto ni, roke niso, čeljust, cilinder 100% OK. :( Zdaj merijo ležaj, povsem možno da je fasal v tistem robniku, čeprav bi moral pesto prej it.

Pa še taka šajs voznika sta, nikoli gas-bremza, nikoli preko 150,...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Res je, verjetno je v tem grmu zajec. Pomeriti je treba opletanje diska z "urico" in po potrebi menjati ležaj...

Btw., se torej disk zvija samo na eni strani? Sta bili udarjeni obe?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.154
113
Gledam autodoc ležaj 35 EUR skf pa pesto podoben dinar pa je nov avto :)

Drugače nekak način vožnje ni tak problem za vse skup je pa problem naših cest če zahaklas vsako luknjo itd. Se spomni streliske v mbju, avto za na odpad če si se tam vsakdan vozil. In podobno. Pa eni nimajo filinga za špuro in tudi vse zahaklajo kar ni treba.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
PS: ta ni bil zaleten, pa dve leti je bilo vse BP. Mi je pa danes povedala hči, da je pred začetkom teh težav zet ornk v robnik ruknil. Zdaj bodo gledali ležaj.

:aplauz:sem se na glas zasmejal, ko sem tole prebral.
Klasika..zetor ga je zagonil in tih ko rit, da ga ne bi ti pregonil, ti pa zdaj jebes mater (seveda nevede) vsem po spisku, vse tja do Štutgarta.

Nauk? Ne dajaj avta mladini (se posebej ce ima kugl lagerje med nogami). Saj vozne sposobnosti imajo vsi na nivoju Kimija Raikonena..a na PS4.

P.S.: Lezaj (oz. komplet vpetje) pelji pogledat kam drugam, da ti ne bojo na AC.ju izastavili racun za dosedanje delo in materil ;)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Kje pa? Zvezda je kriva, na nobenem francozu ni imel takih težav kot z zvezdo. :evil:
Izgleda je zet premalo zamašil usta ženi.:D
 
  • Všeč mi je
Reactions: WeWatchingYou

igi

Guru
13. okt 2007
5.365
992
113
Celje
Obišči stran
Razmišljam na glas... Vsem mehanikom (iz zdravnikom) gredo najbolj na živce "google pametnjakoviči". Ker servis (zdravnik) bo pa že najbolje vedel kaj in kako.
In da tu nek pooblaščenec, kjer so sami strokovnjaki zaposleni ne ugotovi, da je ležaj recimo sesut, potem... eh... nimam besed... In ja pod črto je zvezda kriva, ker ima takšne "strokovnjake" zaposlene.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
In da tu nek pooblaščenec, kjer so sami strokovnjaki zaposleni ne ugotovi, da je ležaj recimo sesut, potem... eh... nimam besed... In ja pod črto je zvezda kriva, ker ima takšne "strokovnjake" zaposlene.
Kriv je servis, ne pa zvezda.
Verjetno ni Micka kriva, če nekdo neustrezno vgradi klimo in zato ta ne dela v redu, ne?
In na pooblaščencih so kar so. Lahko pa “rešujejo”, da malo cvenki padajo. Morda tudi tako kot mi, niso imeli informacije o udarcu, do zadnjega.
Kakorkoli, tukaj se lepo vidi primer, kako je na spletu vse enostavno, sploh pa je enostavno srati po znamki, katera ni v tvoji lasti. Hkrati pa še pohvaliti svojo znamko.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Malo sem Citroen uvoznika povprašal okoli slovenskega jezika v avtomobilih in sem dobil naslednji odgovor;

"Spoštovani

Zahvaljujemo se vam za sporočilo, ki ste ga naslovili na pisarno generalnega uvoznika vozil Znamke Citroen in se navezuje na nastavitev jezika v meniju vozila Citroen.
Uvodoma vas seznanjamo, da je možnost izbire jezika v meniju vozila nastavljena le za jezike, ki so že tovarniško nameščeni v meniju. Novih jezikov pa žal ni možno nalagati. Zaposleni iz pisarne generalnega uvoznika vozil Znamke Citroen v Sloveniji si sicer močno prizadevamo, da bi lahko Slovenskim uporabnikom nudili tudi možnost izbire Slovenskega jezika v meniju vozila, vendar lansiranje te možnosti ni v domeni našega uvozništva, temveč izključno v domeni proizvajalca.

Sled navedenega, vam datuma kdaj bo ta možnost na razpolago, na žalost, ne moremo nuditi. Tudi vam je nismo mogli nuditi v letu 2018, saj tudi takrat ni bilo znano kdaj bo ta možnost na razpolago.

S spoštljivimi pozdravi

Nina Selan
Služba za stike s strankami
C Automobil Import d.o.o."
Glede na to, kako so spisali to sporočilo, je za slovenski jezik bolje, da v Citroënih vztrajajo pri tistih jezikih, ki jih obvladajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa